Měli další výhru u nohou, místo toho se však zrodila první jarní porážka. Fotbalisté Mimoně nezvládli závěrečné minuty v existenčním střetnutí v rámci I. A třídy se Stráží nad Nisou a po výsledku 2:4 odcházeli z domáucího hřiště se svěšenými hlavami. Nelze se proto divit, že do řeči vůbec nebylo jak vedoucímu mužstva Pavlu Novákovi, tak ani manažerovi A–týmu Miroslavu Feherovi…

Mimoň - Stráž n. N.
2:4 (2:1)

Mimoň byla lepší, měla víc gólových šancí, které však neproměnila, ale dostala se do vedení, když Leitner tvrdě vystřelil z trestného kopu, míč se odrazil ke Smolovi, který nezaváhal. V 16. minutě mohlo být pro Jiskru ještě lépe, jenže ránu Eichlera se štěstím vyrazil Schöler. Pak strážský gólman zachraňoval před dravým Smolou.

Ve 32. chyboval Žák, míč zachytil Smola a své sólo zakončil na 2:1. Patnáct minut po změně stran patřilo domácím a obrana Stráže dost hořela. Mimoň se tak dostala do tří velkých šancí, které zůstaly nevyužity, jenže v té době si asi nikdo z mimoňských fanoušků zvrat nepřipouštěl.

Hra se však postupem času vyrovnala a poslední čtvrthodinka vyzněla pro Stráž. Nejprve vyzval ke skórování Oberreiter Žočka a stejný střelec za dvě minuty dostal hosty do vedení, když udělal kličku bekovi a sám před gólmanem nezaváhal. Pak se ze 30 metrů opřel do trestného kopu Oberreiter, jehož dělovku Leitner nešťastně tečoval za svého brankáře.

Branky: 8. a 32. Smola - 78. a 80. Žoček, 20. Smrž, 84. vlastní. Rozhodčí: Salač, ŽK: 2:2. Diváků: 55.

Svěřenci Josefa Vinše vyhráli v Lomnici a k jistému postupu do KP jim chybí jediný bod

Lomnice - Doksy
0:2 (0:1)

Pro obě mužstva byl výsledek utkání velmi důležitý. Lomnice se nachází v pásmu hned devíti klubů, které jsou přímo ohroženy sestupem do I. B třídy, naopak Doksy mohly v případě vítězství pomalu připravovat oslavy z postupu do krajského přeboru.

Poprvé se skóre měnilo ve 33. minutě, když Doležel po centru od Kolaříka hlavou překonal domácího gólmana Kose - 0:1. Poté následovaly v rychlém sledu slibné akce Kolaříka, Zoubka a Jurčika, ale bez kýženého efektu.

Po přestávce si udělal další zářez do pažby opět Doležel, když z hranice šestnáctky nasadil ke slalomu mezi čtyřmi domácími zadáky, a to i včetně brankáře, a i s míčem skončil za brankovou čarou v síti – 0:2. Lomničtí se pak ještě pokusili kontrovat, ale nebezpečná hlavička Drahoňovského jen těsně minula Řezáčovu bránu. Dokští jsou tak tři kola před koncem jen maličký krůček k vysněnému postupu do nejvyšší krajské soutěže!

„Ještě nám k tomu chybí jeden bod,“ upozorňuje kouč Josef Vinš. „Teď v sobotu hostíme Košťálov, který je třetí, takže nás čeká další těžké utkání, nicméně nebudu tajit, že bychom chtěli mít postupovou jistotu právě už po tomto zápase.“

Branky: 33. a 70. Doležel. Rozhodčí: Kowalík. Diváci: 100.
Doksy: Řezáč - Vaňátko Martin, Vágner, Švec, Cenger, Vinš (53. Vaňátko Michal), Jurčik, Doležel, Kolařík (71. Svatý), Zoubek (66. Volf ), Šťastný. Trenér Josef Vinš.

Jablonné- Skalice
1:1 (0:0)

První půle příliš vzruchu nepřinesla, hrálo se především mezi oběma šestnáctkami a mužstva si svá území pečlivě bránila. Změna skóre nastala po šedesáti minutách. To se z dobrých 22 metrů napřáhl hostující Seidl a gólman Závůrka neměl šanci. Pět minut nato utekl po pravém křídle Ptáček, od rohového praporku poslal centr na Javůrka, jemuž brankář Svoboda střelu vyrazil, ale Hetver z dorážky vyrovnal – 1:1.

V dalších minutách si vytvořili čisté gólové příležitosti Kotek st., Hetver a na druhé straně Nevrlý, jenže strážci svých svatyní předvedli bravurní zákroky, a proto se body dělily. „Remíza je vzhledem k průběhu hry a šancím určitě zasloužená hlavně díky kvalitním výkonům brankářů,“ potvrdil domácí sekretář Milan Chovanec.

Branky: 66. Hetver – 61. Seidl. Rozhodčí: Ouředník. ŽK: 3:6. Diváků: 75.
Jablonné: Závůrka – Liebezeit, Javůrek, Klodner, Štáfek – Nemeš (46. Černý) – Ptáček, Stehlík, Kotek st. – Hetver, Hemmer (85. Vejskrab). Trenér Jaromír Hetver st.

Další výsledky I. A třídy:
Doubí - Nová Ves 4:2 (1:0). Branky: 5. a 56. Vondrášek, 68. Martínek, 72. Horoščák - 70. Bartůněk, 76. Dobiaš. Rozhodčí: Krupa, ŽK: 1:1. Diváků: 91.
Frýdlant - Jilemnice 3:0 (2:0). Branky: 5. vlastní, 30. Jelínek, 53. Kutílek. Rozhodčí: Miklovič, ŽK: 0:4. Diváků: 80.
Košťálov – Velké Hamry 2:0 (0:0). Branky: 57. Zboroň, 90. Sádek. Rozhodčí: Karel, ŽK: 4:2. Diváků: 100.
Bozkov – Vratislavice 2:1 (0:1). Branky: 70. J. Coufal, 87. Hendrych - 25. Dlabola. Rozhodčí: Blaschke, ŽK: 2:2. Diváků: 110.