Ta díky porážce klesla na čtvrté místo, avšak rozdíl mezi prvním a čtvrtým týmem tabulky je pouze dvoubodový. Opačné starosti mají Heřmanice, jež se po porážce s Novou Vsí propadly na samé dno.

Doksy – Mimoň 2:0 (0:0)

Přes pět set (!) fanoušků a fanynek si nenechalo ujít prestižní šlágr mezi domácí TJ Doksy a sousední Mimoní. První poločas se hrála vyrovnaná a hlavně taktická partie, jíž chyběly brankové příležitosti. Na straně jedné se zastřeloval Brož, na té druhé Špaček, oba však konstrukci brány těsně minuli.

Početná divácká kulisa se přestala nudit až po obrátce. Nejprve vyzkoušel pozornost Michálka domácí Kadlec, jehož projektil mimoňský gólman bravurně vytlačin na roh, a pak to přišlo.

Po rohovém kopu Doks přistál balón na břevně, odtud se v závaru na malém čtverci odrazil zpět ke Kolaříkovi, jenž míč dopravil do sítě. Jakým způsobem, to ví jen on sám, nicméně hostující hráči měli jasno: „Bylo to rukou! Vy jste to neviděla?“ vehementně apelovali na pomezní rozhodčí Adrianu Šecovou, jež ale zachovala ledovou tvář – 1:0.

Od té doby bylo opravdu nač koukat. Akce střídaly akci, nblízko k vyrovnání měla Mimoň v 68. min., kdy si na vápno naběhl nikým nehlídaný Steinhübl, ale pálil nad. Na druhé straně hřiště Brož vysunul Jurčíka, ten šel sám na Michálka, jenže trefil jen gólmanovy nohy. Velké příležitosti pak měl hostující Novotný, jehož vychytal Řezáč, a Šiška. Druhý gól Doks na kopačce měl po ideální přihrávce od Jurčíka Brož, který však z hranice vápna přestřelil. „Oni snad nechtějí vyhrát,“ chytal se za hlavu jeden z domácích diváků.

Mimoň vsadila všechno na ofenzívu, ve snaze srovnat stav otevřela svá zadní vrátka, ovšem tři minuty před závěrečným hvizdem inkasovala. Jurčík zatáhl balon po levé straně, předložil ho Hanouškovi, který se prudkou střelou nemýlil – 2:0.

„Celý zápas ovlivnil úvodní gól. Kolařík jej dosáhl jasnou rukou! Viděli to všichni, jen rozhodčí ne,“ čílil se před kabinami mimoňský manažer Miroslav Feher. „Bylo to remízové utkání, ale to co předvedli rozhodčí… Prohrát jsme si nezasloužili,“ dodal emotivně.

Domácí kouč Milan Bubla byl za tři body samozřejmě spokojený. „Měli jsme po dlouhé době zase kompletní kádr, chtěli jsme se vrátit na první místo, což se nám podařilo. Derby bylo oboustranně kvalitní, proto je toto vítězství hodně důležité. Nyní bychom měli tři body potvrdit i v dalším duelu, tentokrát v Jilemnici.“

Své si řekl i mimoňský kapitán Radim Polák. „Nyní jsme, společně s fotbalisty Irska, obětními beránky světového fotbalu. A to tam napište!“ Pravdou je, že kdyby Mimoňští proměnili všechny své tutovky, spílat na rozhodčí by po derby nemuseli. Ale takový už fotbal je…

Branky: 58. Kolařík, 87. Hanoušek. Rozhodčí: Kowalík. ŽK: 0:1. Diváků: 550.
Doksy: Řezáč – Vaňátko Michal, Jeník, Kolařík, Šťastný, Cenger, Švec, Kadlec, Brož, Semík, Hanoušek (Horčík, Jurčík, Vágner).
Mimoň: Michálek – Polák, Feher, Foubík, Švehla, Novotný, Šiška, Steinhübl, Eichler, Špaček, Soukup (Maixner).

Česká Lípa B – Jilemnice 3:1 (1:0)

Družina Bohuslava Najmana nenašla na jaře přemožitele ani v 19. kole, kdy na svém pažitu hostila Jilemnici. Důležitý krok k úspěšnému tažení směr čelo tabulky udělal ve 22. minutě Tomáš Vodrážka, na začátku druhé půle sice vyrovnal Mečíř. Ale Českolipští se nenechali zastrašit a díky brankám Štálíka a Kaňkovského dýchají na záda vedoucímu celku z Doks.

Trenér Arsenalu Bohuslav Najman po zápase řekl: „Odehráli jsme dobré utkání s kvalistním soupeřem. Musím hráčům poděkovat za bojovnost, a že chtěli výsledek otočit, což se nám nakonec podařilo a naprosto zaslouženě jsme vyhráli.“

Obrana Arsenalu zatím funguje na jedničku, neboť na jaře zatím inkasovala jen dva góly. „Myslím si, že obrana pracuje dobře, i když to není jen o obraně, je to o celém mužstvu. Takže v tomto případě jsme spokojen jak s obranou, tak s brankáři.“

Českolipští tak zůstávají na jaře stále neporaženi a posouvají se na druhé místo tabulky I. A třídy. Na vedoucí Doksy ztrácí bod.

Branky: 22. Vodrážka, 57. Štálík, 63. Kaňkovský – 48. Mečíř. Rozhodčí: Ouředník – Salač, Kafka. ŽK: 3:0. Diváci: 120.
Arsenal B: Chadraba – Pohorský, Dostál (51. Cimpl), Rataj, Šíma – Broschinský, Štálík (79. Cerman), Vodrážka, Slabashevich – Kaňkovský, Švec (87. Čvančara) (Půlpán).

Skalice – V. Hamry 0:1 (0:0)

Osm minut chybělo do konce střetnutí ve Skalici, hostující Pešat utekl obraně a lobem překonal „suplujícího“ brankáře Hlavinku. Skalický hráč z „pole“ totiž musel ve střetnutí s Velkými Hamry nahradit mezi třemi tyčemi zraněné domácí gólmany.

„Hosté byli aktivnější v prvním poločase, my zase po přestávce, ale žádné stoprocentní příležitosti obou mužstev nenastaly. Až v onen ikriminovaný moment z 82. minuty…,“ komentoval porážku mužstva sekretář SK Skalice Jiří Löffelmann. „Bod by pro nás byl příjemnější a myslím, že i zasloužený. O víkendu jedeme do Bozkova, kde bychom chtěli bodovat, abysme se vyhnuli sestupovým starostím,“ doplnil skalický sekretář.

Branky: 82. Pešat. Rozhodčí: Salač. ŽK: 3:1. Diváků: 100.
Skalice: Hlavinka – Seidl (82. Aust), Vohnoutka, Šturma, Heřmánek – Knytl, Kazan, Hořínek (60. Takáč), Sysel – Bártl, Nevrlý.

Heřmanice – Nová Ves 2:4 (1:1)

Kvůli disciplinárnímu trestu nemohl do brány domácího Sokola nastoupit gólman Kulhavý, proto jej zastoupil Burian, naopak po 7 měsících se do sestavy vrátil Čonka. A byl to právě on, kdo zařídil úvodní gól Heřmanic. V 5. minutě jej ve vápně nedovoleně zastavil jeden z obránců a david Volf si s nařízenou penaltou věděl rady – 1:0.

Heřmaničtí mohli zvýšit deset minut nato, to by ale nesměl Pavlas střílet těsně vedle. Možná právě tento moment rozhodl. Nová Ves se vzchopila a v minutě 35. po vyšachování obrany srovnal Kouba – 1:1.

Po přestávce na hřišti dominovali hosté, kteří opět Koubou otočili výsledek na 1:2, a přestože se Sokol snažil, o čemž svědčí projektil Volfa z TK, tutovka Petrtýla či nadějný brejk Čonky, hned vzápětí přišel třetí úder: protiútok do oteřvené obrany zúročil Horoščák – 1:3. Čtvrt hodiny před koncem byl ve velkém čtverci N. Vsi podle sudího Mikloviče zastaven znovu nedovoleně Čonka a Volf proměnil i druhý pokutový kop, který znamenal pro Heřmanice naději. Ty však záhy zhasly po přesné koncovce Cufníra – 2:4.

„Chybělo nám přesné zakončení. Co si budeme namlouvat, soupeř byl lepší, navíc dokázal své příležitosti proměnit,“ konstatoval vždy upřímný sekretář Heřmanic Milan Chovanec.

Branky: Volf 2 (obě z PK) – Kouba 2, Horoščák, Cufnír. Rozhodčí: Miklovič. ŽK: 2:4. Diváků: 80.
Heřmanice: Burian – Pavlas, Pertl, Kowalik, Štáfek – Čonka, Volf, Petrtýl, Kotek – Hetver, Ptáček.