I. A třída: Doksy selhaly s Bozkovem

Českolipsko – Krajská I. A třída fotbalistů má za sebou další podzimní dějství. V něm se nedařilo lídrovi tabulky z Doks, který nečekaně prohrál v Semilech s Bozkovem. „Pro mě je to obrovské zklamání,“ prohodil trenér Josef Vinš.

19.10.2010 1

Ilustrační foto.Foto: Zdeněk Majer

Bozkov – Doksy 2:1 (1:1)

Domácí hráli od 7. minuty bez vyloučeného gólmana, který před vlastní šestnáctkou zahrál rukou a uviděl červenou kartu. Kdo si však myslel, že to bude jasná záležitost pro Doksy, hodně se spletl. V 15. minutě totiž udělal hrubku v rozehrávce Šťastný, domácí útočník utekl a hostující hráč jej fauloval za cenu penalty – 1:0.

Za deset minut předvedli Dokští krásnou akci po ose Švec – Horčík, načež Semík šel sám na náhradního gólmana, ale zamířil vedle. Vyrovnání přišlo ve 29. minutě. Doležel přiťukl dlouhý míč na nohu Cengera a ten nezaváhal – 1:1. Hosté měli optickou převahu, ovšem ve vedoucí branku ji přetavit nedokázali, neboť v koncovce a důrazu před bránou selhali. Klíčový moment přišel v 90. minutě.

S dlouhým odkopem Bozkova si laxně hrající obrana neporadila a po dalším kiksu bylo „vymalováno“ – 2:1. „Měli jsme snad osm čistých šancí, ale nic z toho, naopak domácí byli při jejich proměňování stoprocentní, když využili dvě naše hrubky,“ mrzelo Josefa Vinše.

Doksy: Kotyk – Cenger, Vágner, Vaňátko Martin, Šťastný – Horčík (65. Kadlec St.), Vaňátko Michal, Šver, Jurčik (80. Zajkr) – Semík (55. Zoubek), Doležel.

Jablonné – N. Ves 2:2 (0:1)

Hned v 5. minutě poslal Horoščák centr do tyče, ale další trestný kop, tentokrát v podání Svobody, zužitkoval u tyče Horoščák – 0:1. Pak se hra vyrovnala a v posledních pěti minutách I. půle tlak Jablonného narostl. Proti byl gólman Zahradník a jednou také Kverka, který zachraňoval nebezpečnou střelu Nemeše.

Domácí se dočkali v 58. minutě, kdy Stehlík po Nemešově výzvě mířil hlavou přesně. Hosté drželi s Tatranem krok, ale rána Hetvera ze 25 metrů zaskočila gólmana – 2:1. Dělbu bodů zařídil v poslední minutě Horoščák, který se ve skrumáži před Mrázkem zorientoval nejlépe – 2:2.

„V prvním poločase byla Nová Ves o něco lepší, naopak po změně stran jsme to byli my, kdo hrál aktivněji. I proto je remíza spravedlivá,“ řekl Deníku sekretář Tatranu Milan Chovanec.

Branky: 58. Stehlík, 64. Hetver – 18. Svoboda, 90. Horoščák. Rozhodčí: Trdla, ŽK: 5:3. Diváků: 70. Jablonné: Mrázek – Věchet T., Trylč, Kotek ml., Štáfek, pavlas, Stehlík, Opočenský (25. Nemeš), Kotek st. (80. Liebezeit) – Hetver, Ptáček. Trenér J. Hetver.

Mimoň – Vratislavice 4:2 (1:1)

Hosté zaskočili domácí aktivní hrou a v 6. minutě mířil v dobré pozici nad Lang. Následoval nebezpečný roh Mimoně, ale po brejku Dlaboly a jeho přihrávce přehodil Bím gólmana. Míč sice skončil na tyči, avšak dobíhající Koudelka byl přesný – 0:1.

Pětadvacet minut Vratislavičtí drželi míč na svých kopačkách, jenže ve 29. přistál ve vápně trestný kop z poloviny, kde jej dva hostující beci podskočili a domácí Feher skočil do centru šipku a hlavou srovnal. Od té doby měla Jiskra převahu. V úvodu druhé půle měli domácí dvě možnosti po zaváhání obrany, bohužel ani jedna šance změnu skóre nepřinesla.

Až přišel rohový kop zahraný nakrátko a po něm to bylo 2:1. Po dalších deseti minutách kopali domácí opět roh a v Mimoni propukla radost potřetí – 3:1. Na rozdíl jednoho gólu snížili Vratislavičtí zásluhou individuální akce Drbohlava, který přešel přes tři protihráče. Vyrovnání však svěřenci M. Šimka nepřipustili a naopak znovu po rohu zajistil pro ně tři body znovu Feher – 4:2!

Branky: 29., 55. a 77. Feher, 66. Eichler – 11. Koudelka, 72. Drbohlav.

Skalice – Jilemnice 5:2 (2:1)

Po celé utkání byli hostitelé lepší a konečně začali střílet i góly. Hned třikrát se trefil Ondřej Neuman, k němu se přidal T. Heřmánek a Kazan. „Škoda jen dvou inkasovaných branek, které jsme si dali pomalu sami,“ přiznal hrající trenér Svoboda.

Skalice: Svoboda - Knytl, Šturma, Jeřábek, Heřmánek - Maixner, Kazan, Neuman (Lebruška), Hlavinka (Pícha), Šíma - Nevrlý (Satrapa).

Další zápasy I. A třídy: Doubí - Stráž n. N. 5:1 (4:0). Košťálov - Frýdlant 4:3 (3:1). Lomnice – Velké Hamry 1:4 (0:3).

19.10.2010 VSTUP DO DISKUSE 1

Národní potravinová sbírka
11

Řetězec Globus dostal pokutu 183 milionů korun. Za nekalé praktiky k dodavatelům

14

Lékaři nechtějí sloužit pohotovost. Přijdou o smlouvu, plánuje ministr

AUTOMIX.CZ

Víte, co je černý led? Poradíme, jak ho poznat a jak se s ním vypořádat

Ze všech zimních nástrah na motoristy (a vlastně obecně na všechny), je jednou z nejhorších takzvaný „černý led“. Ten je totiž skoro nerozpoznatelný, ale strašlivě kluzký, což může způsobit velkou spoustu nemilých situací. Znáte taková ta videa, kdy se auta se zabržděnými koly nekontrolovaně kloužou jako saně? Tak přesně to umí černý led.

Po pěti jalových zápasech se florbalisté České Lípy zase radují

Česká Lípa - Konečně! Florbalový celek mužů z České Lípy po svých pěti "jalových" zápasech v Tipsport Suprelize opět vyhrál.

Sledovali jsme on-line: Referendum bude! Lidé dostanou pět otázek

Česká Lípa - Přes devět hodin jednali v pátek českolipští zastupitelé. Schválili rozpočet i konání místního referenda. To se nebude týkat jen stavby koupaliště u Sportareálu.

OBRAZEM: Fešáci slavili ve vyprodaném divadle

Česká Lípa – Padesátileté působení na hudební scéně si letos připomíná legendární kapela Fešáci. Slavit přijela i do České Lípy a jejich středeční Vánoční koncert si užilo vyprodané Jiráskovo divadlo.