Mimoň - Hejnice 3:1 (0:0)

Vedoucí mužstvo I. A třídy Jiskra Mimoň hostila na umělé trávě šestý celek z Hejnic. Utkání dvou rozdílných poločasů vládla zima, děšť a sníh.

Tomu odpovídala první půle, kdy se hráči obou týmů dostávali do provozní teploty jen velmi zvolna. Bojovalo se stereotypně od šestnáctky k šestnáctce. Diváci dali přednost teplu domova a do psího počasí se nikomu nechtělo. Po dvaceti minutách vyzkoušel nejprve pozornost hejnického gólmana Istomín a na druhé straně se po špatně zahraném autu dostal do gólové šance Zrubec. Ale oba gólmani s přehledem kryli.

Veselo bylo až tři minuty před poločasem, kdy si nejprve Leitner zahrál na Maradonu a míč zatlačil do hejnické brány rukou a když se hrálo dál, za němého dozoru soudce Horáčka, vybojoval míč podruhé a napálil jen boční síť Dostala.

Po krátké přestávce a horkém čaji v polních podmínkách se druhá půle v ničem nepodobala úvodnímu dějství. Mimoň začala jezdit nahoru dolů a Hejničtí měli najednou oči navrch hlavy. Ve 48. minutě si Smola udělal z Hejnických statisty. Prošel celou obranu a posunul na zastřelujícího se Istomína.

V 55. se domácím konečně podařilo hosty zlomit. Po chybě dvou obránců propadl míč na Sutra a ten otevřel skóre nechytatelnou dělovkou. Od té chvíle se na hejnickou branku valil jeden útok za druhým a za deset minut to už bylo 3:0, když se trefil Istomín a Polák.

Byl to mimoňský koncert a Hejničtí byli skoro na ručník. Hra kočky s myší by byla jen trapná metafora. Do hry se dostala celá lavička a zbytek utkání se v pohodě dohrával. Laxní odehrání balonu v poslední minutě utkání připravilo Michálka o čisté konto. Čestný úspěch zaznamenal hejnický Zoreník.

Hlas trenéra

Michael Šimek:„Ze začátku jsme měli nepatrnou převahu a nějaké náznaky šancí. Věděli jsme, že musíme hrát trpělivě, což se nakonec potvrdilo. Ve druhé půli jsme hejnické borce zatlačili do vápna a zaplať pánbůh jsme se gólově prosadili. Máme šest bodů ze dvou zápasů, co víc si přát. A jsem rád, že se díky rychlým gólům ve druhém poločase dostali na hřiště i hráči z lavičky.“

Branky: 55. Sutr, 57. Istomín, 65. Polák 90. Zoreník. Diváci: 40, ŽK: 0:1. Rozhodčí: Horáček Simmerová, Vokřínek.

Mimoň: Michálek Polák, Feher, Leitner, Eichler, Istomín (Vokřínek), Matušek (Kolda), Sutr (Sodomka), Konopiský, Hanoušek, Smola.

Do chladné Mimoně přijely Hejnice. O přestávce se podával horký čaj.

Vratislavice - Cvikov 1:5 (0:0)

Napravili domácí porážku, zvítězili 5:1 a zase mohou směle pomýšlet na reálnou záchranu v I. A třídě. Fotbalisté Cvikova totiž přivezli tři body z Vratislavic. „Chtěl bych klukům poděkovat za to, že utkání na těžkém terénu a za velmi nepříznivých povětrnostních podmínek zvládli. Výsledek i předvedená hra mě opravdu potěšily,“ říkal s dobrou náladou cvikovský lodivod Miroslav Novotný.

Jeho svěřenci si od úvodních sekund vytvořili územní převahu, ale silný vítr a sněhové přeháňky jim jejich pokusy o přesné zakončení komplikovaly. V 11. minutě Kaiser pálil z dobré pozice z pravé strany jen do brankáře, za chvíli tečovaný projektil Jiráka skončil těsně vedle a i další slibné příležitosti Sysla či Kuběje kýženým gólem neskončily, takže poločasový výsledek zněl 0:0.

Do druhého dějství vstoupili hosté opět aktivně a jejich převaha vygradovala už ve 46. minutě kombinací středem hřiště po ose Coufal Kaiser Sysel 0:1. V 61. si vyhověl Jirák se Syslem, který vyslal kolmici za obranu na Kuběje 0:2.

V tu dobu už byli Cvikovští na koni, zvlášť když v 66. min. zahrál roh Brenn přes celé vápno až k Coufalovi a ten pohotovou střelou u zadní tyče upravil na 0:3. Za další tři minutky poslal Jirák ukázkový křižný pas na Sysla a Vratislavice byly na ručník. Cvikovský tlak vyvrcholil za 2 minuty, kdy rozehrál standardku Brenn, na zadní tyč si naběhl Červenka a ani on se nemýlil 0:5.

Za domácí snížil v minutě 82. Smolák, avšak debaklu 1:5 nezabránil. „Věřím, že nám tato výhra pomůže hlavně psychicky do domácího utkání s Jilemnicí,“ zdůraznil kouč Novotný.

Branky: 82. Smolák 46. a 47. Sysel, 54. Červenka, 62. Kuběj, 78. Coufal. Rozhodčí: Salač, ŽK: 0:1. Diváků: 50.

Cvikov: Machačný - Bobelák, Červenka, Urban (72. Kotěborský), Knolle, Coufal, Jirák, Kaiser, Brenn, Kuběj, Sysel .

Další zápasy I. A třídy:

Jilemnice - Frýdlant 2:4 (1:1). Branky: 4. vlastní Lachman, 67. Princ z pen. 57. a 60. Štrbák, 27. Lachman, 90. Drobný. Rozhodčí Miklovič, ŽK: 0:2. Diváků: 60.

Mírová - Doubí 3:1 (0:0). Branky: 85. z pen. a 86. M. Jíra, 49. J. Kandráč 51. Kanta. Rozhodčí: Ouředník, ŽK: 1:1, Diváků: 70.

Lomnice - Bozkov 1:1 (1:1). Branky: 10. Koudelka 42. Makula. Rozhodčí: Kowalík, ŽK: 3:2. Diváků: 60.

Stráž nad Nisou - Velké Hamry 1:5 (0:2). Branky: 50. Zeman 45. a 64. Prousek, 18. Šimek, 54. Vokáček, 84. Pešat. Rozhodčí: Urbánek, ŽK: 1:2. Diváků: 20.

Skalice - Krásná Studánka odloženo.

Tabulka

Tabulka I. A třídy Libereckého kraje.

Jiří Synek, Radek Valenta