Pouze dva českolipské týmy dokázaly v uplynulém kole fotbalové I. A třídy Libereckého kraje bodovat naplno. Domácího prostředí využila k výhře v neděli dopoledne Skalice, o den dříve se z vítězství radoval celek Tatran Jablonné/ Heřmanice. Jiskra Mimoň doma remizovala 2:2 s Bozkovem, naopak bez bodového zisku přijeli fotbalisté Doks, kteří padli nejtěsnějším rozdílem ve Stráži nad Nisou.

Jablonné – Košťálov 2:0 (2:0)

Byl to zápas Radima Věcheta, jenž zařídil oba góly Tatranu. Domácí začali aktivně, hned v úvodních minutách načechral Čonka míč na hlavu nedávného hráče českolipského Arsenalu, ale střeůlecký pokus skončil těsně nad horní konstrukcí hostující brány.

Domácí Čonka mohl otevřít skóre po čtvrt hodině, jenže balón napálený z jeho kopačky „olízl“ tyč. Hezká akce, jež skončila prvním gólem, začala u Štáfka, ten vybídl Ptáčka, aby poslal míč před branku, kde pohotový R. Věchet rozjásal osm desítek příznivců fanoušků – 1:0.

Pět minut nato si pohrál s děravou obranou Košťálova David Volf, předložil balón R. Věchetovi, který pro Tatran zařídil dvoubrankové vedení. V druhém dějství se hosté nechtěli vzdát, bojovali, snažili se překvapit domácí zadáky, ale ti pracovali spolehlivě.

„Naše výhra je zasloužená. Hosté mohou děkovat jejich brankáři, že neodjeli s vyšším gólovým přídělem,“ řekl Českolipskému deníku sekretář domácího oddílu Milan Chovanec.

Branky: 20. a 25. Věchet R. Rozhodčí: Paldus. ŽK: 2:0. Diváků: 80.
Jablonné/ Heřmanice: Mrázek – Věchet T., Javůrek (46. Stehlík), Kotek ml., Štáfek – Čonka, Opočenský, Volf, Kotek st. – Věchet, Ptáček (80. Šimon). Trenér Jaromír Hetver.

Stráž n. N. – Doksy 1:0 (0:0)

Jediné zaváhání obrany stálo dokský celek všechny body. Stalo se tak v 55. minutě při rohovém kopu Stráže n. N., kdy se přesnou hlavičkou do horního rohu trefil Valášek. „To byla jediná střela domácích, která mířila na naší branku, ale bohužel, ta situace rozhodla celý zápas,“ litoval první muž dokské lavičky, trenér Josef Vinš.

Na velmi těžkém terénu byli domácí hráči bojovnější, nicméně šance si vytvářily Doksy. Hned v 11. minutě Svatý ideálně odcentroval na malý čtverec, avšak Jurčikovi koncovka nevyšla, po půl hodině vydláždili podmáčenou cestu Šťastný se Semíkem Svatému, který z velkého vápna přestřelil. Obrovské příležitosti ke skórování měl také Horčík, ale nebylo mu přáno…

Třináct minut před koncem byl v penaltovém území stažen k zemi Jurčik, píšťalka hlavního arbitra Čurdy se však neozvala. Faulovaný hráč byl následně za protesty po 2. ŽK vyloučen, a tak si vedoucí mužstvo soutěže hubený náskok 1:0 v pohodě pohlídalo.

„Škoda, fakt veliká škoda, že jsme své šance zahodili. Terén byl opravdu náročný, což především naší záložní řadě nevyhovovalo. Hráli jsme poprvé v sezoně na hřišti soupeře, a proto musíme znovu zabrat hlavně doma,“ zdůraznil Vinš.

Doksy: Kadlec – Cenger, Vágner, Vaňátko Martin, Šťastný – Horčík (77. Vinš Jakub), Kolařík (62. Vaňátko Michal), Doležel, Jurčik) – Semík, Svatý (80. Zajkr). Trenér Josef Vinš.

Skalice – Frýdlant 2:1 (1:0)

Utrápené tři body získala Skalice s nevýrazným Frýdlantem. „Je to tak, protože i když jsme soupeře jasně přehrávali, tak gólový efekt chyběl, přitom jsme mohli vést mnohem větším rozdílem,“ všiml si sekretář SK Skalice Jiří Löffelmann.

Oba góly domácích zařídil Satrapa, jenže když pak hosté snížili na 2:1, musela se Skalice obávat o výsledek. „V posledních deseti minutách nás v bráně výrazně podržel uzdravený hrající trenér Michal Svoboda,“ přiznal sekretář Löffelmann.

Branky: 16. a 64. Satrapa – 80. Coufal. Rozhodčí: Dytrt. ŽK: 1:2. Diváků: 90.
Skalice: Svoboda – Seidl, Jeřábek, Šíma – Hlavinka, Neuman (Šturma), Kazan, Soukup, Sysel – Pícha (Nevrlý), Satrapa (Lebruška). Trenér Michal Svoboda.

I. A třída

Další výsledky: Vratislavice - Jilemnice 0:1 (0:0). Doubí - Lomnice 3:2 (0:2). Nová Ves - Velké Hamry 0:1 (0:0). Mimoň - Bozkov 2:2 (2:1). Branky: 22. Špaček, 42. Feher - 26. Burnus z pen., 83. Coufal. Rozhodčí Langer, ŽK: 2:2. Diváků: 120.

1. Stráž n. N.  4 3 1 0 12:7  10
2. Jablonné  4 3 0 1 11:7   9
3. Jilemnice  4 3 0 1  7:6   9
4. Bozkov  4 2 1 1  9:7   7
5. Doksy  3 2 0 1  7:2   6
6. Doubí  4 2 0 2  9:8   6
7. Nová Ves  4 2 0 2  8:7   6
8. Skalice  4 1 1 2  6:7   4