Nečekaný, ale naprosto zasloužený skalp z půdy dosavadního lídra tabulky krajské I. A třídy přivezli fotbalisté FK Stráž pod Ralskem, kteří v Bílém Kostele zvítězili 2:0! Stejným výsledkem skončilo i okresní derby v Mimoni na Letné, kde Cvikov podlehl místní Jiskře.

Bílý Kostel - Stráž pod Ralskem 0:2 (0:2)

Natěšení hosté byli lepší, za což byli právem odvděčeni, když jejich první branku zajistil Podroužek, jenž po rohovém kopu Špiváka dorazil balón za Ulrichova záda. Stráž hrála v první půli nejen v obranné fázi velmi svědomitě a obezřetně, což domácím dělalo obrovské problémy.

Druhou branku měl na kopačce Kotek ve 20. minutě, kdy Roll utekl po křídle, poslal míč před bránu na svého spoluhráče, ale ten vysoko přestřelil. Za šest minut se už ale skóre měnilo. Hosté při svém trestném kopu předvedli nacvičený signál, za domácí zeď si naběhl Libich a bylo to 0:2.

Šokovaný Bílý Kostel sice po pauze přidal, jenže kromě šance, do které se dostal Tomáš Janáček, který po centru ze strany nebezpečně hlavičkoval, avšak Lahůlek střelu bravurně lapil, neměl nic. Při závěrečném náporu to byli naopak hosté (Libich a Mitáč), kteří šli sami na Ulricha, ale ten je vychytal, stejně jako pohotovou střelu Věcheta. Porážce svého týmu však nezabránil, a tak se svěřenci trenéra Karla Knejzlíka mohli radovat!

„Jestli jsem spokojený? To je slabé slovo," smál se kormidelník vítězného mužstvaKarel Knejzlík. „Předvedli jsme stejně jako před týdnem proti Mimoni týmový výkon, všichni kluci opět dřeli, doslova jezdili po zadku a zaslouženě vyhráli. Za to jim musím moc poděkovat," zdůraznil trenér Knejzlík.

Branky: 12. Podroužek, 26. Libich. Rozhodčí: Vokřínek, ŽK: 2:4. Diváků: 150.
Stráž pod Ralskem: Lahůlek - Kotukov, Roll, Šindelář M., Podroužek - Věchet (50. Sedláček), Mitáč, Novák, Kotek, Špivák - Libich.

Mimoň - Cvikov 2:0 (1:0)

Vítězem okresního derby se sice stala domácí Jiskra, ale Cvikov si tuto již čtvrtou porážku v řadě nezasloužil.

Důležitý moment přišel ve 3. minutě, kdy se bez cizího zavinění zranil hostující brankář Jiří Machačný, musel odstoupit ze hřiště a jeho post zaujal stoper Červenka. Ten brzy inkasoval poté, co se v závaru před jeho svatyní nejlépe zorientoval Krejčík 1:0.

„Máme důležité tři body, ale musím přiznat, že jsme nehráli dobře. Soupeř měl více za hry i větší množství šancí," uznalMiroslav Feher, manažer domácího „áčka".

Měl pravdu. Cvikovští zejména ve druhém poločase domácí tým přehrávali a své obrovské šance, které volaly po vyrovnání, zahodil Vacek a Hetver.

„Právě na neproměňování čistých gólovek v poslední době umíráme," kroutil hlavou evidentně zklamaný trenér poraženého mužstvaMiroslav Novotný. „Pro nás je to další zbytečná ztráta, protože tabulka se pomalu ale jistě hodně vyrovnává a bodové rozdíly jsou minimální," ví kormidelník Cvikova.

Když se hosté v závěru duelu pokusili alespoň o vyrovnání, utekl do otevřené obrany zkušený Řehák, jenž umístěnou ranou k tyči rozhodl 2:0.

Branky: 8. Krejčík, 76. Řehák. Rozhodčí: Tykva, ŽK: 4:1. Diváků: 200.
Mimoň: Michálek - Matušek, Sukovatý (Eichler), Feher, Mikloda - Špaček, Šiška (Bláha), Řehák, Foubík (Žiga) - Sutr, Krejčík. Trenér: Pavel Vít.
Cvikov: Machačný (4. Červenka) - Kotěborský, Jirák (70. Vávra), Vacek (80. Máslík) - Bobelák, Coufal, Knolle, Kuběj, Pěnička, Hetver, Čonka. Trenér: Miroslav Novotný.

Další výsledky I. A třídy:

Hejnice - Lomnice 3:3 (1:0)
Branky: 20. Kobr, 56. Neumann, 93. Flesner - 63. Hofman, 76. Hrnčíř, 81. Drábek. Rozhodčí: Bahník, ŽK: 2:2. Diváků: 100.

Rynoltice - Doubí 1:2 (0:1)
Branky: 89. T. Zeidler - 45. Cverčko, 50. Herkner. Rozhodčí: Vachek, ŽK: 1:5, ČK: 89. Čeřovský - 78. Kozák. Diváků: 100.

Frýdlant - Harrachov 5:0 (0:0)
Branky: 48. a 59. Nosek, 56. Kutílek z pen., 64. Šindelář, 85. Částek. Rozhodčí: Klimt, ŽK: 2:1. Diváků: 100.

Desná - Krásná Studánka 2:6 (2:2)
Branky: 10. Pfeifer, 22. Špaček - 6. a 64. Housa, 13. Toman, 52. Lang, 56. J. Hájek, 74. Grepl. Rozhodčí: Miklovič, ŽK: 0:2. Diváků: 50.

VTJ Rapid Liberec - Mírová 2:5 (1:1)
Branky: 35. a 68. z pen. Šikýř - 51., 74. a 79. Kázmer, 23. Hejduk, 89. Barchánek. Rozhodčí: Ouředník, ŽK: 2:2. Diváků: 60.