Jisté je, že víkendové kolo mnoho radosti českolipským týmům neudělalo. Spíš to vypadalo tak, že řada hráčů místo fotbalu raději přemýšlela nad tím, zda jim, nadneseně řečeno, k nedělnímu obědu přistane na stůl svatomartinské menu s pečenou husičkou a vínečkem.

Jestli to tak skutečně bylo, nebo ne, to ví jen samotní hráči, každopádně osm gólů inkasovala rezerva Doks v Rozstání a dokonce potupnou desítku přivezl Velký Valtinov z Nové Vsi…

Horní Police - Dubice 3:2 (2:1)

Hosté z Dubice se nechali překvapit hned v 1. minutě. Domácí nakopli míč přes obranu a Benda propálil Košťáka 1:0. V 10. min. však bylo vyrovnáno. Vodrážka si narazil míč s Grobarčíkem, ten mu míč vrátil do pokutového území a Vodrážka střelou pod břevno vyrovnal.

Ve 12. minutě by faulován Bárta, ale hostující Dutka nedokázal brankáře z nařízené penalty překonat, neboť Lhotka jeho slabou střelu vyrazil. Pak se hrálo převážně na domácí polovině, ale hosté proti dobře organizované obraně nedokázali nic vymyslet. A když ve 30. min. domácí po rychlém brejku zvýšili na 2:1, bylo jejich vedení překvapivé ale zasloužené.

Ve II. půli hosté dál tlačili domácí hráče, kteří však byli v brejkových akcích velmi nebezpeční a obrana Dubice je dokázala zastavovat jen za cenu faulů. Přesto Dubice v 64. minutě vyrovnala. Gólman Košťák vykopl dlouhý míč, Lhotka jeho výkop neudržel, balón mu vypadl a dobíhající Bárta jej doklepl do sítě 2:2.

Dubičtí zatlačili domácí borce na jejich polovinu, několikrát dokázali před jejich brankou vytvořit pořádný závar, ale nic z toho nebylo. A tak domácím vyšel další brejk. V 76. minutě si domácí Benda pohrál s dubickými obránci a střelou z velkého čtverce vyzval Polici k oslavám za vítězství 3:2.

Branky Dubice: Vodrážka, Bárta. Sestava Dubice: Košťák - Podrazil, Ráliš, Rajšner, Škach - Třešňák (Proch), Grobarčík, Dutka (Kulha D.) - Vodrážka Pětioký, Bárta.

Rozstání – Doksy B 8:0 (3:0)

Hosté jako vedoucí celek soutěže dobře kombinovali a drželi domácí obranu v pohotovosti. V 11. minutě ale domácí Passian z úhlu překvapil gólmana a Rozstání vedlo. Hosté měli šance, ale domácím se ve 39. povedl rychlý protiútok a po přihrávce Jíry skóroval Smrž. Za tři minuty Smrž udělal kličku stoperovi a následné sólo zakončil gólem.

Domácí pak po hodině hry přidali další gól Passianem z trestného kopu. V 71. nevěděl Passian komu přihrát, obrana se před ním rozestoupila a tak záložník Rozstání nasadil k sólu, které zakončil na 5:0. A byl z toho hattrick.

Mezitím Smrž zahodil penaltu, kterou poslal do břevna. Hostující favorit přestal stíhat a v posledních pěti minutách ještě třikrát inkasoval. Nejprve z kopačky Passiana, který dorazil střelu Rolla, pak po průniku Čihuly využil zpětnou přihrávku Roll a hosty dorazil střelou Smrž.

Branky: 11., 60., 71. a 85. Passian, 39., 42. a 90. Smrž, 89. Roll. Rozhodčí: Kovářová, ŽK: 1:3. Diváků: 60.

Bukovany - Chrastava 0:3 (0:2)

Bukovany - Chrastava 0:3. Domácí Neliba se snaží prostřelit Žemličku s Vávrou.Proti Chrastavě, mužstvu z čela tabulky , se domácí celek rozhodl vyrukovat s podobnou taktikou, jaká měla úspěch v posledním utkání , tedy s pozornou obranou a bojovností na hranici možností. Výsledky soupeře budily respekt , což Chrastavští od začátku potvrzovali. Domácí hráči soupeře dobře napadali, byli aktivní a důrazní, jenže se projevila největší bolest proměňování šancí.

„Ve 20. minutě jsme jednu z příležitostí neproměnili a z rychlého potiútoku v přečíslení hosté poprvé skórovali. Dál se na měkkém terénu odehrávalo kvalitní utkání, se šancemi na obou stranách. Odvažuji si říct, že jsme jich měli více a z kategorie vyloženějších," poznamenal bukovanský trenér František Hanykýř.

Před koncem poločasu udělala domácí obrana jedinou chybu, kterou jim lze zazlívat. Na malém vápně nechali nepokrytého hostujícího útočníka, který hlavou překonal domácího gólmana Fišera 0:2.

„O přestávce jsme si v kabině pár věcí vyříkali s tím, že se pokusíme s výsledkem něco udělat. Bohužel se opakovala situace z první půle. Tlačili jsme hosty, vytvářeli si šance, ale bez gólového efektu. Naopak hosté po jedné z brejkových šancí stanovili konečné skóre. Kluci dřeli, plnili pokyny a nechali na hřišti všechny síly, ale nebylo nám přáno skórovat."

Sestava Bukovan: Fišer - Vetešník, Samek, Hlubuček, Svoboda Lukáš - Hofman, Ujka, Králík, Svoboda Pavel - Majerech (Sedlák), Neliba.

Bílá – Staré Splavy3:2 (1:1)

Bílá sice brzy vstřelila po centru Jiránka Bílkem vedoucí branku, ale poté se více prosazovali techničtější hosté. Nakonec Splavy do poločasu stihly vývoj zdramatizovat vyrovnávacím gólem.

Ale druhou půli začala Bílá náporem a do 60. minuty měla převahu, z níž padly dva góly. Za stavu 3:1 měli domácí rozhodně kopat penaltu za faul, ale oboustranně nepřesný sudí nereagoval. Na druhé straně byl pak vyloučen Jantač, ale vyloučení jakoby pomohlo hostům, kteří snížili na 2:3. Bílá se v dalších minutách spíše bránila, ale hubený náskok uhájila.

Branky: 8. Bílek, 55. Jiránek, 58. Kotrman – 40. Bečvařík, 77. Sameš. Rozhodčí: Drobník, ŽK: 1:1, ČK: 75. Jantač (SS). Diváků: 30.

Nová Ves – Velký Valtinov 10:0 (7:0)

Po deseti minutách se domácí probudili střelecky a stálo to za to. První gól zařídil po akci Řezky Dobiáš. Za minutu Novotný prostřelil gólmana a pak se třikrát prosadil rychlý Řezka. Ve 31. přihrál Řezka Vondráčkovi na 6:0 a za další dvě minuty opět Řezka vybídl ke skórování Tomáše Holuba, který uzavřel 23minutovou kanonádu hlavičkou.

Hrálo se prakticky na jednu bránu, kdy domácí ještě mnohokrát zastavil v útočení ofsajd. Odevzdaný soupeř ve druhé půli přihlížel úniku T. Holuba a jeho přesné koncovce. V 72. se předvedl individuálním průnikem Andreas Mrijaj a jubilejní desátý gól vstřelil Řezka přesnou trefou k tyči.

Branky: 20., 22., 28. a 78. Řezka, 33. a 55. T. Holub, 10. Dobiáš, 11. Novotný, 31. Vondráček, 72. Mrijaj. Rozhodčí: Bláha, ŽK: 1:0. Diváků: 30.