Převaha, šance, ale gólový skoro žádný efekt. O tom se teď mluví ve Sloupu, klubu účastníka krajské I. B třídy. Ten v minulém kole na půdě Raspenavy daroval domácím bod za remízu 1:1, přestože hrál od 28. minuty v početní výhodě.

Raspenava - Sloup 1:1 (0:1)

Již ve 4. minutě využil nedorozumění obránců hostující Stejskal, který po sólu dal na 0:1. Po vyloučení Žlebky měl tutovku sloupský Hruška, který v 50. minutě běžel sám na Urbana, jenž ho vychytal. V 71. zahrávali domácí trestný kop, po kterém se dostal míč k Šámalovi a jeho křížná střela znamenala srovnání stavu. Hostující Marušák pak v 80. minutě pronikl až před Urbana, ale ten se nenechal překonat. „Hrajeme dobrý fotbal, ale až začneme proměňovat stoprocentní šance, tak budeme v tabulce někde jinde," uvedl sloupský útočník Jiří Dostál.

Branky: 71. Šámal - 4. Stejskal. Rozhodčí: Rympler, ŽK: 4:1, ČK: 28. Žlebek (R). Diváků: 50.

Sloup: Lacina - Stejskal, Žák, Malič, Šup, Kašpar, Vik, Marušák, Kopecký, Kočí, Hruška, Dostál, Nečas.

Zákupy - Horní Police 4:0 (2:0)

Domácí začali velmi dobře, v poločase vedli 2:0 a hosty prakticky k ničemu nepustili. V útoku Zákup nastoupil strýc Jaroslav Štummer se synovcem Josefem a oba se střelecky prosadili. „Zase jsme na vítězné vlně a v tabulce čtvrtí, což je velmi dobré. Teď by to ještě chtělo vyhrát nad rezervou Doks," řekl spokojeně předseda nováčka I. B třídy František Březina.

Branky: Štummer Jos. ml., Štummer Jar., Jebavý, vlastní. Rozhodčí: Barcuch, ŽK: 1:1, ČK: 0:1 (88. Benda). Diváků: 50.

Zákupy: Kopřiva - Jerson, Štefan, Synek, Vydra - Březina - Serdel, Jebavý, Samek - Štummer Jos. ml, Štummer Jar. (Bitala, Havránek, Dostál).

Rozstání - Doksy B/Jestřebí 5:3 (2:2).Rozstání - Doksy B 5:3 (2:2)

Pro nedostatek hráčů přijeli hosté pouze s jedenácti hráči, což se projevilo v samém závěru utkání. Hostům se podařilo v úvodu Kýčkem jít do vedení, které vymazal hlavičkující Jíra. Ve 26. znovu Doksy vedly, když se prosadil Trnečka. Domácí opět dorovnali po rohovém kopu, následné hlavičce Rolla do břevna a dorážce Smrže.

Po přestávce chtěla obě mužstva strhnout vítězství na svou stranu, a tak utkání mělo „šťávu". Nejprve domácí dali na 3:2, aby vzápětí Doksy Sedlákem vyrovnaly na 3:3. Jenže domácí Tvrzník chytil střeleckou slinu a dvěma góly (celkově hattrickem) otočil zápas pro Rozstání na konečných 5:3.

Branky: 64., 81. a 82. Tvrzník, 17. Jíra, 35. Smrž - 5. Kýček, 26. Trnečka, 70. Sedlák. Rozhodčí: Lopuszynski, ŽK: 3:1. Diváků: 100.

Doksy B: Procházka - Pergl, Vacek Ondřej, Kýček, Šafránek, Sedlák, Němec, Trnečka, Picek R., Pilař, Vacek Jakub. Trenér Pavel Kolář.

Bukovany - Staré Splavy 2:0 (1:0)

V okresním derby mezi předposledními Bukovany a St. Splavy se domácím podařilo vydřít tři body. Hosté od Máchova jezera hráli od 40. minuty bez vyloučeného Švarce, ale na hřišti to příliš znát nebylo, protože ve II. půli měli svěřenci Vladislava Chmely územní převahu, bohužel pro ně vyrovnat nedokázali a naopak v samém závěru inkasovali druhou branku.

„Jsou to pro nás cenné body, které jsme skutečně potřebovali. Doufám, že do konce podzimní části ještě minimálně tři bodíky získáme," uvedl Jakub Ujka, trenér Družby. Ta má před sebou letos ještě tři utkání: Bulkovu, poté doma H. Polici a domácí dohrávku s Novou Vsí.

Branky: 21. Králík, 84. Majerech. Rozhodčí: Mareček, ČK: 0:1 (40. Švarc). Diváků: 50.

Bukovany: Fišer - Vetešník, Prýl, Samek, Ramík L., Ramík M., Ujka, Černák, Najman - Sysel, Králík (Fertig, Majerech, Bláha).

Další zápasy I. B třídy západ:

VTJ Rapid Liberec B - Bulovka 1:1

Hrádek B - Bílý Kostel 3:3

Bílá - Nová Ves 1:0

TABULKA

I. B třída Libereckého kraje.