Fotbalová I. B třída před posledním kolem sezony zná takřka všechno.Postup si zajistil Bílý Kostel, dolů jde Raspenava, Sloup a možná i Horní Police, která v přímém souboji o záchranu prohrála doma s Bukovany.

Jak ale všechno doopravdy dopadne, to ukáží následující dny. Spekuluje se o dobrovolném opuštění soutěže Nové Vsi směrem do okresu. Také béčko VTJ Rapid Liberec zřejmě čeká zrušení, ale přesto stále hraje naplno, což poznali hráči rezervy Doks, kteří s ním pod jestřebským hradem prohráli 2:3.

Doksy B/ Jestřebí - VTJ Rapid B 2:3 (1:2)

Hosté začali aktivně a hned z první šance si připsali úvodní gól. Landyš ve 3. minutě utekl obraně a prostřelil Procházku 0:1. Na hostech byla od začátku vidět velká chuť po vítězství. Tři útočníky vydatně podporovali i oba krajní záložníci, ale domácí gólman Procházka se rozchytal k dobrému výkonu. Opakovaně v krátkém sledu vychytal Libereckým několik tutovek, naopak rezerva Doks se jen málo dostávala na dostřel Martinovy branky.

Vyrovnávací gól vstřelil ve 34. hlavou Pilař, jenže za dvě minuty využil závaru před domácí brankou Landyš a dostal hosty opět do vedení 1:2. Do přestávky ještě několikrát podržel spoluhráče gólman Procházka. Po změně stran hosté pokračovali v tlaku a v 54. prošel hostující Rašín obranou domácích a zvýšil na 1:3 . O dvě minuty později opět Rašín bombou ze třiceti metrů orazítkoval břevno. Po této akci se domácí hráči vzchopili a připravili hostům krušné chvilky. Začali si přesně přihrávat a dobře střílet.

V 65. Kýček prošel přes překvapené beky, ale netrefil přesně. V 69. zase Pilař utekl po levé straně, od brankové čáry přihrál před branku Kýčkovi, ale ten neměl svůj den a minul míč pouhý metr před brankou. Spravil si chuť až o minutu později, když poslal bombu z pravé strany do brankáře, ten vyrazil míč před sebe a Pilař pohodlně placírkou zavěsil na 2:3. V té chvíli domácí ještě více přidali na důrazu a rychlosti. V 72. min. hostující Novák srazil hráče Doks ve vápně, ale Kýček nařízenou penaltu zahodil. I když se domácí moc snažili alespoň o vyrovnání, nepovedlo se jim to.

„V tuto chvíli ještě nevíme, co s tímto mužstvem dál bude. V první řadě se áčko Doks musí udržet v krajském přeboru, teprve až potom se rozhodne o další budoucnosti její rezervy," řekl Deníku kouč Pavel Kolář a zároveň připustil, že možná je i ta varianta, při které by od nové sezony působil jako samostatný celek FC Jestřebí/ Provodín, ovšem musel by se přihlásit do nejnižší okresní soutěže.

Branky: Pilař Jakub 2 - Landyš Jan 2, Jerie Filip; Rozhodčí: Háša Matěj, Paulus Petr, Bahník Martin.
Doksy: Procházka - Wágner (46. Karas), Kárník (76. Švec), Pekárek, Kýček, Lorenc, Picek Fr., Němec, Kolařík, Picek O., Pilař. Trenér: Kolář Pavel.

Sloup - Zákupy 2:4 (2:2)

Domácí měli pouze jedenáct hráčů, ale úroveň hry byla oboustranně mizerná. Hosté šli do vedení v 10. minutě, jenže hned za minutu po kiksu obrany Sloup srovnal na 1:1. Zákupští byli fotbalovější a po půl hodině přidali druhý gól, na který domácí odpověděli 2:2. Krátce po změně stran byl hostům vyloučen Josef Štummer, který se pustil do konfliktu s Hruškou, ale Zákupy stejně dovedly utkání do vítězného konce.

„Úroveň hry by se dala srovnat s průměrem okresního přeboru, navíc na špatném terénu. Ale my jsme byli fotbalovější," zhodnotil okresní derby předseda TJ Zákupy František Březina.

Branky: Bezouška, Hruška V. - Štummer Josef 2, Štummer Jaroslav (pen.), Jerson. ČK: 0:1 (48. Štummer Josef). Rozhodčí: Hamada.
Sloup: Vorlík - Hruška T., Hruška V., Kubát, Bezouška, Vik, Nečas, Jeřábek, Lidmila, Kašpar, Marušák.
Zákupy: Kopřiva - Štummer Jos., Vinš Jos., Dostál, Moravčík, Pohorský, Jerson, Štummer Jar., Novák, Štummer Jos. ml., Serdel (Havránek, Karel).

Horní Police - Bukovany 3:5 (2:2)

Díky této výhře se Bukovany definitivně zachránily.

Branky: Kadlec, Heřmánek, Vodný - Zátka 2, Najman Jakub 2, Samek. Rozhodčí: Kovářová - Horáček, Kadlecová. ŽK: 0:1. Diváků: 60.

Staré Splavy - Bílá 5:2 (3:2)

Čtyři góly do sítě druhého mužstva dal splavský útočník Jakub Beránek a domácí si připsali tři body!

Bez několika hráčů základní sestavy musela Bílá improvizovat, takže nastoupil sekretář a divák z Bílé. Hosté chtěli předvádět defenzivní taktiku, ale ta vzala brzy za své. Domácí oslabení poznali a do 21. minuty jim vstřelili tři branky.

Pak se dvakrát po individuální akci prosadil gólově Jiránek a navíc Kauška poslal míč po samostatném úniku do břevna. To bylo pro Bílou nadějné, a proto vrhla po přestávce síly do útoku. Kratochvíl měl další velikou možnost srovnat, ale domácí získávali navrch každou minutou. Hosté odpadávali, a tak Splavy díky Chlumeckému a Beránkovi přidaly ještě dva „kusy".

Branky: 5., 11., 21. a 62. Jakub Beránek, 74. Chlumecký - 26. a 38. Jiránek. Rozhodčí: Hamada, ŽK: 2:2, ČK: Vítek (SS). Diváků: 50.

Zbývající zápasy I. B třídy západ:

Raspenava - Rozstání 3:4 (2:2)
Branky: 2. a 19. Pikous ml., 63. Michal Zeman z pen. 10., 51. a 53. Roll, 24. Pavlů. Rozhodčí: Lopuszynski, ŽK: 2:2. Diváků: 60.

Bulovka - Hrádek B 2:1 (1:1)
Branky: 41. Eimann, 56. Židuliak z pen. 5. Holeček. Rozhodčí: Lopuszynski, ŽK: 0:2. Diváků: 70.

Bílý Kostel - Nová Ves 6:0 (2:0)
Branky: 16. a 65. T. Janáček, 14. Strnad, 54. F. Ulrich, 75. L. Janáček, 83. Šindelář. Rozhodčí: Barcuch, bez karet. Diváků: 110.