V prvním z nich, mezi domácí Lokomotivou Č. Lípa a St. Splavy, bylo o vítězi rozhodnuto již po úvodních šesnácti minutách, naopak ve Stráži p. R., která usiluje o záchranu, se bojovalo o body do posledních sekund, takže nuda, jakou zažili televizní diváci při vystoupení české reprezentace na turnaji v Japonsku, to rozhodně nebyla.

Stráž p. R. – Dubice
4:3 (4:1)

Běžela 37. minuta zápasu, domácí Čonka prudce odcentroval před branku Hrušky a míč si neštasně srazil do vlastní sítě Podrazil. Kdo z diváků přišel na hřiště až v tuto chvíli, řekl si: „Dobře, vedeme 1:0.“ Ovšem ve skutečnosti to bylo o čtyřikrát tolik – 4:0! „Začali jsme strašně špatně, první poločas vůbec nevyšel našemu brankáři, který byl u dvou gólů, pak přišly další chyby a nedůrazná hra v obraně,“ konstatoval dubický trenér Zdeněk Pětioký.

Až po trefě Tomáše Pětiokého na 4:1 se hosté probudili a ve druhé půli měli jasně navrch. „Všechno jsme vsadili na útočnou notu, kluci se výrazně zlepšili a výsledkem byly další dvě branky v domácí. Stráži postupem času ubývaly síly, zlobil nás pouze Radim Věchet, ale toho jsme dobře pokryli,“ těšilo dubického kouče, jenž dodal: „Mrzí mě, že v samém závěru hlavní rozhodčí nenašel odvahu odpískat jasnou penaltu po zákroku na Šedivého.“

Branky: Olbrich 2, Věchet R., Čonka – Pětioký T. 2, Škach. Rozhodčí: Vrtal. ŽK: 3:4. Diváků: 90.

Loko Č. Lípa – St. Splavy
1:4 (0:3)

Oba rivalové zahájili duel svižně a důrazně, ovšem mnohem přesnější koncovku měli Splavští. Už v 10. minutě pronikl po pravém křídle hostující kanonýr Pergl a přízemní ranou ke vzdálenější tyči poprvé rozjásal své spoluhráče. Pět minut nato se míč po zahraném TK dostal k nohám Treutnera a ten byl neomylný – 0:2.

A aby toho nebylo málo, v končící 16. minutě předvedla splavská družina další parádní manévr: Miler se prodral po pravé straně do šestnáctky, jeho přetažený centr Chlumecký vrátil hlavou před branku, kde si nejvýše povyskočil Pergl a šokovaný domácí celek byl na ručník – 0:3!

Po této studené sprše byl z lavičky vykázán domácí kouč Jiří Barvíř. „Nelíbilo se mi posuzování některých situací od pomezního rozhodčího, ale nic sprostého jsem mu neřekl,“ hájil se očividně rozladěný trenér Barvíř, jemuž ke klidu evidentně nepřidal nejen dílčí výsledek, ale jak sám prohlásil, i samotný fakt, že mu chybělo ze základního kádru pět hráčů.

Lokomotiva mohla poločasové skóre korigovat, konkrétně Černý, který se ocitl zcela sám před Halgašem, ten mu však gólovku skvělým zákrokem zlikvidoval. Hosty oslabil svým vyloučením ze 42. minuty Miler, jemuž rozhodčí Rympler udělil červenou kartu za oplácení po vzájemném souboji s jedním z domácích beků, a tak se dal ve II. poločase očekávat domácí nápor.

A ten skutečně přišel. Splavští se z logiky věci stáhli na vlastní polovinu, odkud vyráželi do protiútoků a snažili se co nejdál od vlastní branky držet míč na svých kopačkách. Měli ale také notnou dávku štěstí, a to zejména mezi 55. a 60. minutou. Nejprve Černý nastřelil tyč, od které se míč vrátil na malý čtverec k Torbovi, přičemž brankář Halgaš byl na opačné straně své svatyně, jenže na lajně ho efektivně zastoupil Habel.

A za pár okamžiků zazvonil o Halgašovu spojnici Byrtek. „Čekali jsme, že nás domácí mužstvo po přestávce zatlačí, ale ustáli jsme to, i když je pravda, že nám pomohlo štěstí a také spolehlivý výkon Jardy Halgaše. Každopádně pochvala patří všem našim hráčům za poctivě odvedený výkon,“ prohlásil lodivod splavského mužstva Vladislav Chmela.

Domácí celek se dočkal snížení v 72. minutě po střele Václava Horáčka z těžkého úhlu, ale poté už ze svých dalších příležitostí nevytěžil nic. Naopak v nastaveném čase přišel poslední smrtící splavský kontr, po němž mohl Pavel Pergl slavit zápasový hattrick – 1:4.

Branky: 72. Horáček V. – 10., 16. a 90. Pergl, 15. Treutner. Rozhodčí: Rympler. ŽK: 2:1. ČK: 0:1 (42. Miler). Diváků 100.

Chrastava - Bukovany 1:0 (1:0)

První poločas přinesl fotbal ve svižném tempu, kde se hrálo na útok. Ve 39. minutě si ve vápně zpracoval míč domácí Jahoda a prostřelil brankáře. Bohužel to bylo z brankového výčtu vše. Za velkého tepla oba týmy postupně umdlévaly a fotbal byl s přibývajícími minutami horší a horší. Několik střel šlo vedle, velkou šanci spálil domácí Holinský, který nevyužil samostatný únik.

Branka: 39. Jahoda. Rozhodčí: Marek, ŽK: 0:2. Diváků: 60.

Dubá - Krásná Studánka 0:3 (0:1)

Utkání potvrdilo postavení obou týmů v tabulce, i když první šanci měli domácí, ale výborný Tošner samostatný únik zlikvidoval. Z protiútoku předvedli hosté akci, na jejímž konci byl v poslední době střelecky disponovaný Hájek a ve 13. minutě bylo 0:1. Za hosty pak ohrozili domácí ještě trestným kopem Chmátal a Grepl. Po přestávce se obraz hry změnil, protože na hřišti bylo jen jedno mužstvo, a to Studánecké. Domácí sice hrozili brejky, ale koncovka byla žalostná.

Dubá první šanci zahodila, takže přišel protiútok a Hájek si pohrál s celou obranou a zavěsil na 0:2. Pro tohoto chlapce to byla osmá trefa ve třech utkáních. Hosté pak začali produkovat líbivý, kombinační fotbal, ale koncovka byla nepřesná. Po pěkné akci Housy a T. Faksy se blýskl gólman. V 70. měli ojedinělý útok domácí, ale vše stihl uhasit skluzem Brada.

V 78. hosté velmi dobře zakombinovali a Toman zakončil přesně placírkou k tyči na 0:3. Závěr byl v režii Studánky, Hájkova nadějná šance skončila v náruči gólmana domácích.

Branky: 13. a 50. Hájek, 78. Toman. Rozhodčí: Klimt, ŽK: 1:1. Diváků: 100.

Další zápasy I. B třídy:
Habartice - Hrádek B 1:3, Rozstání - Raspenava 7:2, Ruprechtice - Rynoltice 2:2.