Rynoltice - Dubice
0:1 (0:1)

Dubice přijela do Rynoltic bez několika opor, a tak do hry museli zasáhnout ne úplně doléčení hráči.

Už v 5. min. vysunul Bárta Pětiokého, ten postupoval sám na brankáře, ale jeho střelu na poslední chvíli srazil vracející se obránce na rohový kop. V 8. min. po chybě T. Germana přehodil domácí útočník vyběhnuvšího Hrušku ale i bránu.

Dubice zahustila prostor před vlastní brankou, a hra se převážně odehrávala ve středu hřiště, ale i tak se domácí v rozmezí 25. a 27. minuty dostali do dvou šancí. Nejprve hlavičku a poté střelu z vápna tentokrát výborný gólman Hruška kryl. V 37. min. zahrával přímý kop z poloviny hřiště do vápna Proch, obrana odhlavičkovala míč ke zcela volnému Hájkovi a jeho pohotová střela málem protrhla síť za domácím brankářem - 0:1!

Ve druhém poločase se Dubičtí ještě více zatáhli na vlastní polovinu a domácí vlastně do vyložené šance nepustili. Na opačné straně zlobil z brejků hodně aktivní Bárta, jehož obránci zastavovali pouze za cenu faulů. Rynoltice zahrávaly v závěru utkání dva rohové kopy, na které se vydal i jejich brankář, ale Dubice těsné vítězství uhájila.

Branka: Hájek. ŽK: 2:1.
Sestava Dubice: Hruška – Podrazil – T.German, Ráliš, Proch – Gorol (Třešňák), Slipčenko, Hájek, Kulha – Bárta, Pětioký (Kovački). Trenér Zdeněk Pětioký.

Stráž p. R. - Dubá 3:1 (2:0)

„Hosté mohou děkovat svému brankáři Dvořákovi, který statečně odolával našim tutovým šancím až do 39. minuty, kdy poprvé kapituloval,“ uvedl domácí sekretář Ladislav Poncar. V tu dobu zahrával TK Oničšenko, jenž posadil míč na hlavu Radima Věcheta.

O tři minuty později po nedorozumění dubské obrany s gólman zvýšil na 2:0 Cerman. Třetí gól do sítě Slavoje padl v 65. min. z nařízené penalty, kterou proměnil Radim Věchet - 3:0. Pět minut před závěrečným hvizdem byl vyloučen Synek (po 2. ŽK) a následného trestného kopu snížil na konečných 3:1 Lodinský.

Branky: Věchet R. 2 (1 z PK), Cerman - Lodinský. Rozhodčí: Nešněra. ŽK 2:3. ČK: 1:0 (Synek).
Sestava Stráže: Tománek - Roll, Moravčík, Synek, Čihák, Čonka (Wurdák, Oniščenko (Olbrich), Pošva, Věchet Tomáš, Cerman (Ďurač), Věchet Radim. Trenér Stanislav Kouřil.

Staré Splavy - Chrastava 2:3 (1:1)

Tříminutový nápor domácích Chrastava přečkala a v 10. minutě se prezentoval střelou do břevna hostující Žemlička. Hrálo se nahoru - dolů s řadou střel. První gól vstřelil chrastavský Žemlička, který využil přihrávku Trakala.

Jenže hned za minutu domácí po dlouhém autu vyrovnali. Hosté měli parádní vstup do druhého poločasu, kdy hned po čtyřech minutách překrásně vystřelil Sochor ze 22 metrů a Chrastava znovu vedla. Dvě další šance měl Jakub Holec a především Šipula.

Jeho rána z dobrých 30 metrů šla od břevna za čáru, ale sudí byl daleko, takže gól neviděl… Domácí tak opět srovnali skóre a opět po dlouhém autu a chybě při hlavičce soupeře. Dál se hrál velmi dobrý fotbal. V 72. fauloval domácí jelínek a byl za toto vyloučen. K trestnému kopu se postavil Vávra a přesnou střelou zajistil tři body.

Branky: 41. Pergl, 57. Chlumecký - 40. Žemlička, 49. Sochor, 73. Vávra. Rozhodčí: Bukvic, ŽK: 2:3, ČK: 72. Jelínek (SS). Diváků: 40.

Loko Česká Lípa - Krásná Studánka 1:2 (0:0)

V útočném utkání měli domácí první šanci, kterou jim zaměřil Vrábel. Hrál se vyrovnaný fotbal, kde nechybělo zakončení, které však bylo nepřesné. Po dvou faulech na Grepla se vyfauloval domácí Diart a Studna hrála od 36. minuty přesilovku, jenže bez užitku.

Na začátku II. půle přišla velká chyba hostů, kteří po signalizaci pomezního, že je ofsajd, přestali hrát, ale z druhé vlny doběhl míč Souček a skóroval. To hosty zdravě naštvalo a přitlačili. Po rohu byl faulován Brada a penaltu zahrával Housa.

Tomu sice gólman penaltu vyrazil, ale jen k exekutorovi, který tak vyrovnal. Gól ještě víc povzbudil hosty, a ti se doslova předháněli v akcích, které však úspěšně zahazovali. Po domácí šanci reklamovali následně hosté na druhé straně ruku domácího hráče, což měla být další penalta.

Studánečtí tlačili a po rychlé akci vyrazil gólman střelu Grepla na břevno. Od něj se odrazil k Housovi, který nezaváhal. Česká Lípa hrozila stále z protiútoků, ale vyložená šance se neurodila. Naopak v 88. odmítl zkompletovat hattrick Housa, který trestný kop poslal do břevna.

Branky: 50. Souček - 56. a 70. Housa. Rozhodčí: Ruček, ŽK: 5:4, ČK: 36. Diart (ČL). Diváků: 20.

Bukovany - Raspenava 2:0 (1:0)

Do zápasu vstoupili hosté obrovskou šancí ve 2. minutě, to se po standardní situaci, kterou zahrával Martinů, objevil sám na malém vápně Burgr, ale brankáře nepřekonal.

Utkání se hrálo na velice špatném terénu, takže se hra odehrávala hlavně ve středu hřiště, kde se lépe pohybovali bojovnější domácí. Ti se dočkali první branky v 18. minutě po chybě Faifra a pozdním vyběhnutí Farkaše, kdy do prázdné branky uklidil míč Svoboda. Raspenavští chtěli rychle odpovědět, ale stále se jim nedařila kombinace.

Dvakrát nebezpečně zahrozil P. Koudelka a po něm se do vápna probil Zeman, který byl sražen, ale pokutový kop se nekonal. Ve druhém poločase se příliš šancí neurodilo a hra se kouskovala. Přesto byli domácí do 60. o něco lepším týmem, ale i jejich šance končily většinou před vápnem.

Poté se hosté nadechli k nátlaku a domácí zatlačili, ale nedokázali si vytvořit vyloženou brankovou příležitost. Domácí hrozili poté z rychlých brejků a také jim nebyla dopřána jedna jasná penalta.

V 87. se sám na vápně objevil Ujka a pěknou křížnou střelou zvýšil na 2:0. Poslední slovo patřilo opět Raspenavě, když M. Koudelka zatáhl míč po lajně, přihrál na vápno Martinů a v pokutovém území mu z nohy sebral úmyslně rukou balón domácí bek. I když pomezní ukazoval hraní rukou, hlavní rozhodl v útočné akci ukončit utkání.

Branky: 18. Svoboda, 87. Ujka. Rozhodčí: Bukvička, ŽK: 4:2. Diváků: 100.

I. B třída západ - 17. kolo: St. Splavy-Chrastava 2:3, Stráž p. R.-Dubá 3:1, Rozstání-Habartice 2:0, Loko Č. Lípa-Kr. Studánka 1:2, Ruprechtice-Hrádek B 6:1, Bukovany-Raspenava 2:0, Rynoltice-Dubice 0:1.