Derby ve Splavech skončilo smírem a tři body si připsala rezerva Doks/ Jestřebí.

Staré Splavy - Horní Police 1:1 (0:1)

Výborně sehraný zápas z obou stran musel diváky bavit. Do první velké šance se dostal hostující Kalina, který šel sám na Halgaše a ten prokázal kvality, ale v 19. minutě od stejného útočníka z úhlu po tečované střele inkasoval.

Parádní fotbal pokračoval i po obrátce. Nádhernou střelu z dobrých 25 metrů vypálil v 51. min. Martin Šimon. Míč z jeho pravačky směřoval do levé šibenice, jenže gólman Lhotka vykouzlil úžasný zákrok a oběma rukama vytěsnil balon na roh.

Za pár minut Lhotka fauloval Jakšu, sudí Zlatník správně nařídil penaltu, ke které se postavil Chlumecký. Hostující brankář jeho pokus vystihl, míč vyrazil zpět ke splavskému kanonýrovi, ten jej napálil do tyče, od ní se balón znovu vrátil k Chlumeckému a jeho třetí střela během čtyř sekund těsně minula břevno! Neuvěřitelná situace…

Zaslouženého vyrovnání se Splavští dočkali, autorem byl po Lhotkově zaváhání Jakša 1:1. Závěrečné minuty byly dramatické. Sympatické na utkání bylo, že oba týmy se s remízou nechtěly smířit.

Rozhodnutí měl na kopačce domácí Jelínek, který po závaru před svatyní orazítkoval tyč. „Péťo, mohl jsi být zase slavnej," volal na svého spoluhráče Pavel Pergl, který derby sledoval jen z pozice diváka. „Mám naraženou patu," vysvětlil svou absenci na hřišti.

Branky: 61. Jantač - 19. Kalina. Rozhodčí: Zlatník - Bahník, Řeháček st. Diváků: 130.

Staré Splavy: Halgaš - Treutner, Sameš, Miler, Jelínek, Vidner, Švarc, Šimon, Jakša, Jantač, Chlumecký (Reichelt, Habel). Trenér Vl. Chmela.

Horní Police: Lhotka - Benda, Věchet, Šamša, Flieger, Bizoň Michal, Jánský, Kubaš, Kadlec, Kalina, Holický (78. Bizoň Miloš). Trenér Vl. Votava.

Chrastava - Dubice 2:0 (1:0)

Dubici držel v celém zápase výborný gólman Košťák, který v I. poločase kryl tři tutové šance, avšak chybu obrany ve 45. minutě napravit nedokázal 1:0. Domácí přidali druhou branku v 50. min. z 25 metrů. Dá se říct, že Chrastava bojovala pouze s Košťákem, který díky výborným zákrokům míč za svá záda již nepustil. I proto je pro Dubici porážka 0:2 ještě přijatelná.

Branky: 51. M. Rozmajzl, 69. Beneš. Rozhodčí: Hnětynka, ŽK: 0:3. Diváků: 100.

Dubice: Košťák - Székely, Třešňák, Škach, Podrazil - Vodrážka (Kulha D.) - Hájek, Ráliš, Kulha M. - Dutka (Grobarčik) - Bárta (Daňo). Trenér R. Patka.

Nová Ves - Bukovany 1:0 (0:0)

Po úvodním náporu Vsi šel z úhlu sám na brankáře Kýček, ale přehodil gólmana i jeho branku. Velkou šanci měl Svoboda, ten hlavičkoval v pokutovém území po centru Sysla, ale nepřesně. V druhé půli začaly hostům docházet síly a domácí mužstvo si vytvářelo převahu.

Velkou možnost jít do vedení dostali v 70. minutě, kdy ve vápně zahrál rukou Prýl, ale penaltu zneškodnil spolehlivě chytající Fišer. Když už to vypadalo, že si Bukovanští odvezou bod, tak v 83. minutě domácí kanonýr Kouba prostřelil stopera Hlubučka i Fišera 1:0. „Utkání jsme poctivě odmakali a myslím si, že za první půli bychom si ten jeden bodík zasloužili," konstatoval trenér Jakub Ujka.

Branka: 83. Kouba. Rozhodčí: Linhart, ŽK: 1:1. Diváků: 40.

Doksy B/ Jestřebí - Rynoltice 2:1 (0:0)

V Jestřebí se hrál zápas o čelo tabulky a na fotbal se dalo dívat. Domácí sice měli územní převahu, ale hosté byli se svými brejky velmi nebezpeční. Největší šanci měl Picek Fr., jenž z malého vápna minul. Skóre se poprvé měnilo v 60. min., kdy po zaváhání Šafránka parádně mířil hostující Pudil 0:1.

Od té doby začali domácí hráči bojovat, měli více ze hry (Picek Fr. nastřelil tyč) a střídající Picek R. dvěma góly otočil stav na 2:1. V závěru ještě střídající Švec Jar. výborně vyslal Kýčka, který sice skóroval, ale nepohlídal si ofsajdovou past Rynoltic, a proto mu gól nebyl uznán.

V poslední dvacetiminutovce hráli hosté o deseti, neboť se jim zranil hráč a dalšího na střídání už neměli. Zranil se i domácí Radek Picek, a to vážně. Hned po zápase byl převezen do nemocnice, kde byl operován (zlomené kůstky v ramenním kloubu).

Branky: 64. a 75. Picek Radek - 50. Pudil. Rozhodčí: Brož A., ŽK: 2:1. Diváků: 80.

Doksy B/ Jestřebí: Adam - Drábek, Šafránek, Kolařík, Procházka - Semík, Pekárek, Picek František, Picek O. (55. Picek R., 88. Švec M.) - Pilař (75. Švec Jar). Trenér P. Kolář.

Velký Valtinov - Rozstání 1:3 (0:1)

Smířeni s takřka jistým sestupem z fotbalové I. B třídy Libereckého kraje jsou hráči, diváci i funkcionáři Slavoje Velký Valtinov. Z posledního místa tabulky ztrácejí na třinácté Vratislavice pět bodů, na třetí nejhorší celek soutěže, Hrádek B, dokonce dvanáct

.„Budeme samozřejmě bojovat do konce, žádný zápas nevypustíme, ale je jasné, že naděje na naši záchranu jsou minimální," přiznává Petr Chmelař, místní dlouholetý funkcionář klubu.

Hosté přehrávali domácí a byli lepší po všech stránkách. Ve 30. minutě otevřel brankový účet hostující Passian, který od půlky běžel na brankáře, kterému udělal kličku a skóroval do prázdné brány.

Domácí krátce po přestávce vyrovnali, když kop ze 40 metrů překvapil všechny, i střelce. Na každé straně zazvonilo břevno, u hostů to bylo po střele Zeleného, za Rozstání střílel Pavlů. Klid hostům přinesl trestný kop Passiana a do třetice stejný hráč pokořil gólmana přímo z rohu.

Valtinovské čeká o víikendu okresní derby v Bukovanech. Utkání začíná v neděli 19. května od 14 hodin.

Branky: 47. Zelený - 30., 73. a 82. Passian. Rozhodčí: Vít, ŽK: 1:0. Diváků: 50.

Zbývající výsledky I. B třídy:

Bulovka - Vratislavice 0:4. Branky: 47., 83. a 85. Klíma, 30. Žabka. Rozhodčí: Havel, ŽK: 1:3. Diváků: 40.

Bílá - Hrádek B 4:0. Branky: 14. Bulíř, 24. Trepera, 60. vlastní, 70. Jiránek. Rozhodčí: Čuřík, ŽK: 2:3. Diváků: 70.