I. B třída: Dubice jen remíza. Splavy, Bukovany a Horní Police vítězně

Liberecký kraj /FOTOGALERIE/ - Zbytečnou ztrátu zaznamenali v krajské I. B třídě fotbalisté Spartaku Dubice, kteří se rozešli s mužstvem Bulovky smírně 0:0.

8.5.2013

Dubice - Bulovka 0:0.Foto: Deník/Jaroslav Marek

Dubice - Bulovka 0:0

„Ztráta dvou bodů se soupeřem, kterého jsme měli porazit, nás hodně mrzí. Šancí jsme si vypracovali na jeden zápas dostatek, ale proměnění i těch nejvyloženějších šancí byl pro nás velký problém," netajil zklamání z výsledkuZdeněk Pětioký, asistent trenéra Rostislava Patky, jenž měl na mysli tutovky Bárty, Milana Kulhy a Tomáše Pětiokého.

„Pravdou je, že hosty výrazně podržel gólman Zajíček. Teď nás čekají tři těžké zápasy, a to venku Chrastava, doma Doksy B a Rynoltice, tak uvidíme, zda v nich dokážeme získat nějaké body."

Rozhodčí: Noháč, ŽK: 1:0. Diváků: 80.

Vratislavice - Staré Splavy 1:3 (0:2)

Spokojený z výhry nad Vratislavicemi byl splavský kormidelníkVladislav Chmela, jehož tým šel do vedení už v 6. minutě po centru Chlumeckého a hlavičce Pergla. Druhou branku dal Jakša a další góly mohli po pauze přidat Jantač, Švarc či Chlumecký. Nestalo se, naopak Vratislavice z ojedinělého protiútoku snížily a rázem bylo zle.

„Domácí ožili, byli v euforii a začali být velice aktivní a my jsme se bránili," přiznal trenér Chmela. Nakonec však jeho svěřenci tuto fázi zápasu ustáli, a když dokonale přečetli domácí ofsajdsystém, rozhodl o vítězství Splavů střídající mladík Reichelt 1:3. „Proti mužstvům, jež bojují o záchranu, se nám hraje špatně, stejně jako minulou středu s Valtinovem, se kterým jsme doma remizovali 4:4," dodal Chmela.

Branky: 55. Klíma - 8. Pergl, 20. Miler, 92. Reichelt. Rozhodčí: Salač, ŽK: 2:1. Diváků: 30.

Doksy B/Jestřebí – Chrastava 1:4 (1:2)

Ve vyrovnaném a fyzicky hodně náročném utkání se dostal do vedení domácí celek a v tu chvíli nikdo netušil, že to byla poslední branka v síti hostů v tomto duelu. Za několik minut vyrovnal hlavou Cusnir, který v závěru půle po centru M. Rozmajzla opět hlavou dostal hosty do vedení. Také domácí měli několik nadějných střel (Picek R., Jurčik , Picek O., Kýček), ale bez efektu.

Ve II. půli byl k vidění vyrovnaný zápas, ve kterém však postupně přebírala iniciativu Chrastava, pro níž uklidnění přinesla třetí branka, kterou po přihrávce Jahody vstřelil Beneš. Stejný hráč po dvou minutách proměnil penaltu za nechtěnou ruku Jurčika ve vápně a bylo rozhodnuto. „Chrastava vyhrála zaslouženě," poznamenal vedoucí domácího mužstva  Vladimír Černý.

Branky: 4. Picek Fr. – 12. a 40. Cusnir, 72. a 74. z pen. Beneš. Rozhodčí: Jacik, ŽK: 1:2. Diváků: 100.

Doksy B/ Jestřebí: Kluch – Horčík, Jurčik, Kýček, Šafránek, Picek Fr., Němec, Picek O., Picek R., Pilař, Semík. Trenér Pavel Kolář.

Bukovany – Bílá 4:1 (2:1)

Úvodní dvacetiminutovka  jednoznačně patřila hostům. Ti šli do vedení zásluhou Bulíře, ještě předtím museli Bukovanští vystřídat Králíka, kterého nahradil jeden z trenérů, František Hanykýř. Hra se vyrovnala a brzy také skóre:  trestný kop Ujky dorazil do brány právě Hanykýř. Dokonalý obrat se domácím podařil ještě do poločasu po trestném kopu Samka, jenž přesnou střelou k tyči nedal hostujícímu brankáři šanci.

Ve druhém poločase Bílá opět přidala a jen díky skvělým zákrokům gólmana Fišera a špatné koncovce hostů se stav neměnil. Naopak na druhé straně nejprve zvýšil Hanykýř, kdy střelou z hranice šestnáctky prostřelil hostujícího gólmana, a zápasový účet završil Sysel po nezištné přihrávce Ramíka. „Musíme přiznat, že výsledek je k hostům krutý, protože rozhodně nebyli horší. My jsme však udělali velký krok k záchraně," prohlásil hrající trenér František Hanykýř.

Branky: 35. a 79. Hanykýř, 40. Samek, 85. Sysel – 20. Bulíř. Rozhodčí: Trešl, ŽK: 1:1. Diváků: 50.

Družba Bukovany: Fišer – Svoboda, Hlubuček, Prýl, Samek – Hofman (78. Sedlák), Ujka, Králík (15. Hanykýř), Jeřábek (88. Havlák), Ramík – Sysel. Trenéři Jakub Ujka a František Hanykýř.

Na Jedlovou už jen rychlíkem

Radek Baborák se na festivalu osobně představí v sobotu 28. října v Novém Boru se svou Orquestrinou a účastníky populární StarDance.

Baborák: Lípa Musica oživuje region, do kterého mě to už řádu let táhne

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj – Ve 14.00 hodin se otevřely dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech lidé volí své zástupce v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji.