Víkendové 13. kolo (12. hrané) přineslo radost rezervě Doks, jež se díky výhře v derby s Horní Policí vysunula na první místo tabulky. Splavy dokonale otočily skóre doma s béčkem Hrádku a Bukovany přivezly všechny body z Bulovky. Naopak Dubice jen remizovala a Valtinov podlehl Bílé.

Velký Valtinov - Bílá 2:5 (0:3)

Na těžkém terénu se hrál kvalitní fotbal. Domácí nováček předvedl dobrý výkon, ale… „Je to stále stejná písnička: tutovky neproměníme a sami po vlastních chybách inkasujeme laciné góly," konstatoval valtinovský funkcionář Petr Chmelař.

Ve druhém poločase za stavu 0:4 dal dva rychlé góly domácí Štembera a Bílá se začala obávat o výsledek. Znervózněla, naopak Slavoj si vytvořil převahu i šance. Bohužel další branky nepřidal a naopak obdržel pátý gól.

Branky: 51. a 56. Štembera - 3. a 32. Trepera, 10. Kotrman, 46. Košumberský, 83. Ludvík. Rozhodčí: Hanyk, ŽK: 2:2. Diváků: 80. Sestava domácích: Vimr - Košek, Bezděkovský, Ptáček Zd., Kovalev - Horáček, Ptáček L., Opršal, Zelený - Štembera, Pýcha (Wágner, Sucharda, Čermák).

Dubice - Vratislavice 1:1 (1:1)

Ve 22. min. Podrazil z pravé strany odcentroval do pokutového území, kam si naběhl Pětioký, zpracoval si balón a střelou k tyči poslal domácí do vedení. Hosté se spoléhali na rychlé brejky a jeden jim vyšel. Székely ve snaze vypíchnout útočníkovi míč ho fauloval a rozhodčí Marek ukázal na značku pokutového kopu. Penaltu bezpečně proměnil Banda 1:1.

Ve II. půli domácí pokračovali v útočné hře, vytvořili si několik velmi dobrých šancí, jenže tutovky Pětiokého, Kulhy, Bárty a Škacha zneškodnil vynikající Příhoda. Poslední možnost vstřelit vítězný gól měl v 93. min. Podrazil, který postupoval sám na hostujícího brankáře, ten jeho střelu vyrazil, domácí hráč se k míči dostal znovu, ale jeho opakovaný pokus skončil pouze na boční síti.

„Našim nelze upřít snahu, měli jsme šance, ale hostující brankář byl nepřekonatelnou překážkou, proto zvláště jemu musí hosté děkovat za bod," hodnotil duel asistent dubického trenéra Zdeněk Pětioký.

Branky: 22. Pětioký - 38. Banda (pen.) Rozhodčí: Marek M. Sestava Dubice: Košťák - Székely (Třešňák), Dutka (Pětioký), Rajšner, Vodrážka - Podrazil, Škach, Grobarčík, Kulha M. - Ráliš, Bárta.

Doksy B/ Jestřebí - Horní Police 3:0. Bizoň (Horní Police - v modrém) se snaží zastavit Kýčka.Doksy B/ Jestřebí - Horní Police 3:0 (0:0)

V prvním poločase dominovaly obě obrany. Útočníci se těžko prosazovali a více práce měl brankář hostí. Druhý poločas začali domácí aktivněji a po přihrávce Němce do prostoru před brankou se nemýlil Pilař. Tato branka přinesla klid domácím útočníkům a „šuter" Kýček dvěma góly zvýšil na konečných 3:0.

Branky: Kýček 2, Pilař. Rozhodčí: Tykva. Sestava vítězů: Kluch - Drábek (75. Vokolek) Měšťan, Vaňatko Martin, Picek O. - Zoubek (64. Procházka), Semík, Picek Fr., Němec Pilař (60. Trnečka), Kýček.

Staré Splavy - Hrádek B 4:3 (1:2)

Vyrovnaný průběh byl do 14. minuty, kdy Fujáček sebral domácímu obránci míč, přihrál před branku P. Robovi a Hrádek vedl. Domácí rozehráli, přišli o míč zásluhou Holce a P. Rob přidal druhý gól. Chvíli nato vedení hostů narušila neskutečná hrubka a po sražení soupeře ve vápně se kopala penalta, kterou proměnil Radek Chlumecký 1:2.

Ve 47. Bečvařík vyrovnal hlavičkou na 2:2, pak domácí zvýšili obrátky a v 64. min. šly Splavy do vedení na 3:2. Za tři minuty P. Rob hlavičkou zkompletoval hattrick (3:3), ale další zaváhání hrádeckého beka s gólmanem znamenalo pro Romana Švarce lahůdku a zajištění cenného vítězství Splavů 4:3.

Branky: 18. Chlumecký z pen., 47. Bečvařík, 64. Šimon, 69. Švarc - 14., 15. a 67. P. Rob. Rozhodčí: Havel, ŽK: 3:2. Diváků: 80.

Bulovka - Bukovany 0:1 (0:1)

Domácí měli od počátku mírný tlak, snažili se využít své výškové převahy, ale pozorná hostující obrana s výborným brankářem Fišerem zlikvidovala veškeré snahy Bulovky. Těsně před koncem poločasu po rohu Králíka hlavičkoval Najman do domácího obránce, který si míč srazil do vlastní sítě a Bukovanští vedli! Ve druhém poločase boj pokračoval.

Oba týmy si sáhly na dno sil, nikdo nic nevypouštěl a bojovalo se až do konce. Posledních 10 minut měli domácí tlak, vypracovali si několik šancí, ale kromě Fišera zaúřadovaly i kaluže vody. „Za výkon klukům moc děkuji. Tohle byly ty staré Bukovany, které nechávaly na hřišti všechny síly," těšilo trenéra Františka Hanykýře.

Branka: 44. vlastní. Rozhodčí: Nádeník, ŽK: 1:2. Diváků: 60. Bukovany: Fišer - Vetešník, Samek, Hlubuček, Svoboda L. - Hofman, Králík, Ujka, Najman (Fertig) - Majerech, Neliba.

Další zápasy 13: kola I. B třídy západ:

Nová Ves - Rynoltice 4:2

Chrastava - Rozstání 2:2