I. B třída: Staré Splavy zpráskaly Jablonné. Překvapily Bukovany

Českolipsko /FOTOGALERIE/ - Největším překvapením uplynulého kola fotbalové I. B třídy byl tříbodový skalp Bukovan, jež sebraly vedoucímu týmu tabulky z Bílé.

3.5.2012

Dobrá práce! To si jistě řekli splavští hráči po utkání s Jablonným. Bečvařík bráněn Pavlasem střílí vedoucí branku Starých Splavů do sítě Závůrky.Foto: Deník/Jaroslav Marek

Ostudným debaklem hostů skončil zápas mezi Starými Splavy a posledním Jablonným.

Staré Splavy - Jablonné 8:2 (3:1)

Doslova na ručník byli fotbalisté Tatranu Jablonné především ve druhé půli utkání s domácími St. Splavy. Domácí celek byl od začátku aktivnější a již v 17. minutě vedl 2:0, když se dvakrát prosadil Bečvařík. Poté Jablonné dvakrát nebezpečně zahrozilo, jenže hráči v koncovce selhali, a tak je ve 42. minutě potrestal Šimon 3:0.

Tatran se však ještě do přestávky dočkal snížení, a to po proměněné penaltě gólmana Závůrky 3:1. Ale po přestávce to již byla exhibice splavského mužstva, jež si parádně vylepšilo skóre. „Jsem rád, že se nám daří nejen herně, ale konečně i střelecky, takže kluci si zaslouží pochvalu," netajil spokojenost kouč Vladislav Chmela .

Branky: 13., 18. a 67. Bečvařík, 55., 71. a 87. Chlumecký, 42. Šimon, 62. Balvín 44. Závůrka, 89. Pavlas. Rozhodčí: Bým. ŽK: 1:3. Diváků: 60.

Staré Splavy: Halgaš - Vidner, Jelínek, Pergl, Miler Šimon, Jantač, Treutner, Sameš Bečvařík, Chlumecký (Balvín, Habel, Hupka).

Jablonné: Závůrka - Vaněk, Bezděkovský, Pavlas, Rýdl, Čermák, Hetver, Klodner, Nedbal, Štáfek, Vejskrab (Ptáček, Černý, Caiz).

Bukovany - Bílá 1:0 (0:0)

Lídr tabulky narazil v Bukovanech. Ten se po celé utkání nedokázal vyrovnat s těžkým terénem. Bukovany měly deset minut navrch, pak měl dvě šance hostující Jedounek, ale ani střela z jedenácti metrů gólem neskončila.

Ve 25. byl v úniku. Ve druhé půli se hra změnila v nakopávanou. V 60. hosté nechali odcentrovat domácího hráče a jeho výzvu dorazil do sítě Jan Ujka. Bílá přeskupila řady, na hrot šel Bulíř, jenže nic moc z toho nebylo. Nakonec ještě musel svůj tým dvakrát podržet Vítek.

Branka: 60. Ujka Jan. Rozhodčí: Mareček. Diváků: 80.

Bukovany: Fišer - Vetešník, Prýl, Hlubuček, Sedlák Králík, Ujka Jan, Jeřábek, Najman Majerech, Hovorka (Kýček, Satrapa, Hofman).

Loko Česká Lípa - Rozstání 2:3 (1:1)

Lokomotiva měla v úvodu mírnou převahu a po rychlém brejku se dokonce dostala do vedení. Pak Rozstání vyrovnalo hru a zásluhou Pavlů srovnalo skóre. Hosté se ještě prezentovali dvěma ranami Passiana z trestných kopů, které stihl gólman vyrazit. Ve druhé půli již byli hosté lepší a kombinačně domácí přehrávali a Rozstání během tří minut dvakrát skórovalo.

Domácí se snažili, ale jejich muška byla hodně nepřesná. Přesto dokázali pět minut před koncem snížit, a proto byl závěr duelu hodně dramatický a nervózní.

Branky: 18. Černý, 85. Souček 30. a 81. Pavlů, 78. Jíra. Rozhodčí: Miklovič, ŽK: 2:2. Diváků: 20.

Stráž pod Ralskem - Rynoltice 4:1 (4:1)

Domácí měli hodně dobrý vstup do zápasu. Než se hosté rozkoukali, prohrávali 0:3! Nejprve proměnil penaltu Radim Věchet, ve 12. minutě Rynoltičtí nepohlídali protiútok (2:0) a v 17. to bylo 3:0, když si za obranu seběhl Tomáš Věchet, jenž chladnokrevně propálil brankáře.

To již na hřišti chyběl Šálek, který pro zranění odstoupil. A protože hosté byli přesně v jedenácti, střídat neměli koho. V deseti tak musely Rynoltice bojovat a po sražení Jana Vacka proměnil penaltu Jaroslav Vacek. Hosté však nedokázali eliminovat dobré zabíhání rychlých útočníků, a ti je vyškolili ještě jednou na 4:1.

Ve II. půli oslabení hosté čekali na brejky, kterých ale bylo řídce. Navíc od 70. hráli po odchodu zraněného T. Vacka v devíti a od 80. dokonce jen v osmi. To si otočil koleno J. Kubínek. Přesto již gól neinkasovali.

Branky: 2. Věchet R. z pen., 12. Roll, 17. a 42. Věchet T. 37. Jaroslav Vacek z pen.. Rozhodčí: Ouředník, ŽK: 1:2. Diváků: 80.

Nová Ves - Dubice 3:3 (2:2)

Dubice přišla o zasloužené tři body v zápase, kde byla po celé utkání lepším mužstvem, ale nezvládla konce obou poločasů. V 7. min. udělal v rozehrávce chybu Pětioký, ale osamocený Bartůněk branku netrefil. Poté se již režie zápasu ujala Dubice. Ve 12. min. byl ve vápně po samostatné akci zastaven faulem Bárta a Dutka z penalty nadvakrát překonal brankáře Zahradníka 0:1.

V 18. předvedli hosté ukázkovou kombinační akci na jeden dotek. Bárta přihrál Dutkovi, ten našel u zadní tyče Pětiokého, který ještě posunul míč do malého vápna na úplně volného Slipčenka, jenž do prázdné branky zvyšoval na 0:2. V této fázi zápasu si hosté vytvářeli jednu šanci za druhou: Škach nastřelil tyč, poté běželi 4 hráči na dva domácí, ale Hájek přihrávku pokazil.

Vodrážkovu střelu konečky prstů Zahradník vyrazil nad břevno. A tak z ojedinělé akce skórovali domácí. Vávra zahrál dlouhý míč před pokutové území a Abrahám se trefil přesně pod břevno 1:2. Ve 41. min. trefil Bárta z přímého kopu opět břevno.

Když už se obě mužstva chystala na poločasovou přestávku, zahráli domácí vysoký míč do pokutového území Spartaku, Řezáč zamrzl na brankové čáře a Bartůněk hlavičkou v klidu uklidil míč za jeho záda 2:2. Do II. poločasu nastoupila Dubice s odhodláním změnit skóre ve svůj prospěch, což se jí povedlo v 57. min. Dutka byl faulován před šestnáctkou a Škach se z přímého kopu trefil přesně 2:3.

Hosté dál zahazovali své šance, Dutka ve vyložené šanci přestřelil, Bárta pouze nastřelil ležícího brankáře. Domácí zahrozili po chybné rozehrávce Podrazila, nastřelili tyč. A hosty mohou mrzet další neproměněné šance Pětiokého, Dutky, Vodrážky a Germana, takže pojistka v podobě čtvrtého gólu nepřišla.

Ale když už se zdálo, že Dubičtí konečně prolomí smůlu a přivezou ze hřiště soupeře tři body, přišel trest v 89. min. Slipčenkovi se nepodařilo odkopnout míč ze své poloviny, k balónu se dostal se štěstím úplně osamocený Bartůněk a přesným lobem na vzdálenější tyč opět nedal Řezáčovi sebemenší šanci, aby míč chytil 3:3.

,,Tato remíza je pro nás vlastně prohrou," okomentoval ztrátu dvou bodů ihned po zápase dubický trenér Zdeněk Pětioký, se kterým naprosto souhlasil i trenér domácích.

Rozhodčí: Trdla. Branky: Bartůněk 2, Abrahám Dutka (pen.) Slipčenko, Škach.

Dubice: Řezáč - Pětioký, Ráliš, Škach, Podrazil Vodrážka (German), Hájek (Třešňák), Slipčenko, Kulha M. Dutka (Kulha D.), Bárta.

Horní Police – Chrastava 1:0 (0:0)

Špatné hřiště dělalo problémy zejména hostům. Ti si do poločasu vytvořili jedinou šanci, po které se dostal Jahoda do vápna, ale nebylo z toho nic. Jinak střelbu měli Chrastavští darebnou. Oboustranně se vesměs nic před brankami nedělo, až v 51. minutě si na rohový kop naskočil domácí Kubaš a hlavou rozhodl. Navíc Poličtí, kteří víc bojovali, orazili tyč a neuspěli ani v dorážce.

Hostující Jahoda neuspěl při svém voleji zblízka, ani jeho spoluhráč Mareček z otočky u brány. Domácí si tak dokázali udržet těsný náskok, i když jim po kolmici na Rozmajzla pěkně zatrnulo.

Branka: 51. Kubaš. Rozhodčí: Barcuch, ŽK: 1:2. Diváků: 70.

Hrádek B – Raspenava 2:5 (0:3)

Zápas byl dost vyhecovaný, ale v něm se lépe orientovali hosté, kteří měli zabijácké úniky. V nich exceloval Lukáš Koprnický se čtyřmi trefami. Utkání bylo čím dál více nervózní a karty obou barev jen létaly. S přibývajícím časem se na hřišti více polehávalo než hrálo, hra se přerušovala, ale Raspenava dovolila domácím jen dva góly za rozhodnutého stavu.

Branky: 65. Holec, 82. Šašek – 16., 36., 49. a 84. L. Koprnický, 3. Martin Zeman. Rozhodčí: Kowalík, ŽK: 5:5, ČK: 56. Marek, 70. Holec – 68. Martin Zeman. Diváků: 100.

I. B třída Libereckého kraje.

Autor: Radek Valenta, Miloslav Cihlář

3.5.2012 VSTUP DO DISKUSE
Areál nemocnice obsadili dělníci s bagry. Výstavba nových parkovacích míst je v plném proudu.