Hodně zajímavý průběh měl souboj dvou nováčků soutěže mezi Dubou a Dubicí, v němž byly nařízeny tři penalty v poměru 2:1, jenže ani z jedné gól nepadl, přesto se z výhry raduje Slavoj. Ve Stráži p. R. konečně také slaví vítězství. Vůbec první výhra Strážských v podzimní části přišla po střetnutí s Bukovany! St. Splavy a českolipská Lokomotiva dokázaly v 9. kole I. B třídy vyhrát, čímž si polepšily.

Dubá – Dubice 2:1 (2:1)

Slavoj zahájil utkání drtivým náporem, přesto se z gólu jako první radovala Dubice, když hosté využili brejkové situace a Ráliš nezaváhal – 0:1. Domácí nadále tlačili, ale zapomínali na svá zadní vrátka, stejně jako po vlastním rohovém kopu, kdy se do rychlého kontru pustil Horňák, jenže v tu dobu začal poprvé čarovat gólman Dvořák.

Hosté si stěžovali na rozhodčího Zlatníka, který podle nich přehlédl mimo jiné i jasný úder loktem do ohryzku dubického Škacha. „Náš hráč po tomto zákroku již nebyl schopný pokračovat ve hře a musel být vystřídán,“ sdělil Deníku trenér Dubice Zdeněk Pětioký a dodal: „Vrcholem byla udělená červená karta tomuto hráči ze 43. minutě za údajné vulgární nadávky. Přitom Škach stál vedle pana delegáta zápasu Fischera a navíc po předchozím úderu do krku nemohl pomalu ani mluvit!“

Dubá v aktivitě nepolevila a vědoma si slabších druhých poločasů útočila dál. V 28. min. si Charouzek poradil s dubickým Marečkem, ten ho v šestnáctce fauloval a rozhodčí Zlatník na pokyn asistenta nařídil pokutový kop. Jenže Vokolek svou 11. penaltu neproměnil.

Dubá měla jednu šanci za druhou. Přišel trestný kop ve 32. minutě z rohu velkého vápna. M. Lodinský nejprve kop přetáhl, ale jelikož rozhodčí nechal situaci opakovat, druhý pokus už byl parádní – 1:1. Ve 43. min. po další standardní situaci hlavičkoval V. Mydlář a odražený míč poslal Soukup z hranice malého vápna za záda brankáře Hrušky – 2:1.

Těsně před půlí byl v šestnáctce faulován Soukup, který předtím zahrál jednomu obránci na „housličky“ a ten jej záhy bez míče nakopl. Zodpovědnost při penaltové exekuci na sebe vzal zkušený Krs, ale ani ten neuspěl. Po přestávce se hrál vyrovnaný fotbal. Do velké šance se dostal domácí P. Lodinský, ale Hruška na brankové čáře lapil jasný gól. Na druhé straně zlobil agilní Horňák.

Závěrečných dvacet minut patřilo Spartaku. Hosté stříleli jak z hranice vápna, tak ze středních vzdáleností, ale nepřesně (Horňák, Ráliš, Pětioký). Když už se dostávali do pokutového území, tak domácím výborně pracovala obranná dvojice Lodinský – Mydlář, jež i za cenu obětavého padání do dubických střel odolávala.

Lodinský dokonce hlavou odvrátil míč za již překonaným Dvořákem z prázdné brány. „My jsme jen balóny odkopávali a snažili se kouskovat hru. Dubice měla drtivý tlak, naštěstí pro nás nezakončovala přesně,“ přiznal hrajicí asistent trenéra Milan Heptner.

Když už Dubští mysleli na tři body (běžela 93. minuta), přišel na hranici velkého čtverce evidentní faul domácího Vokolka. Píštalka arbitra Zlatníka nemlčela a na světě byla třetí penalta v tomto dramatickém derby. Domácí protestovali, což odnesl Drahoňovský červenou kartou.

„Musím přiznat, že faul na penaltu to byl,“ poznamenal Heptner. Kapitán Ráliš však na gólmanské jedničce z Dubé vyhořel, a proto tři body zůstaly na Slavoji.

Dubá: Dvořák - Beneš, Mydlář, Hejna, Lodinský M. - Krs, Heptner, Vokolek, Soukup – Charouzek, Lodinský P. (Drahoňovský, Vnuk, Jombík, Franěk).
Dubice: Hruška – Podrazil – Jantač, Škach (20. Bárta), Mareček – Pětioký, Hájek Proch, Kulha (Gorol) – Horňák, Ráliš.

Stráž p. R. – Bukovany 3:1 (2:0)

Domácí, kteří znají svoji situaci v tabulce, šli od začátku za jasným cílem: vyhrát.

V 8. minutě byl ve velkém čtverci nedovoleně zastaven Cerman a nařízenou penaltu proměnil Roll. Deset minut poté zahrozilia Družba, konkrétně Samek, jeho mířidla však přesná nebyla. Na druhé straně hřiště nevyšla spolupráce dvojici Cerman – Blažko, ovšem šest minut před pauzou už to bylo 2:0. Vocásek od rohového praporku odcentroval a Cermanova koncovka skončila v síti.

Také ve 2. poločase bylo znát, že Stráž, kterou podržel brankář Kotlár, chce konečně urvat všechny body. A taky se tak stalo. Valeš hlavou efektivně prodloužil míč na Cermana a Fišer potřetí kapituloval. Bukovanský brankář pak vystihl střelu z nařízené penalty Oniščenkovi a osm minut před koncem nachytal v nedbalkách domácího Kotlára bukovanský Kýček – 3:1. Čtvrtou branku Stráže měl v samem závěru na kopačce Wurdák, ale neprosadil se.

Stráž: Kotlár – Vocásek, Blažko (Valeš) Šindelář, Synek (Majer) Svatoš, Oniščenko (Wurdák), Ďurač, Hepil – Roll, Cerman. Trenér Michal Vinš.

Loko Č. Lípa - Ruprechtice 3:1 (2:0)

Hned ve 3. minutě šli domácí do trháku z penalty. Za deset minut přišla chybná rozehra Ruprechtických – 2:0. Hosté hráli žalostně, takže mohli být rádi, že se domácí jen dvakrát trefili do břevna.

V 56. Lokomotiva rozehrála trestný kop, ale hosté zachytili míč a po rychlém brejku snížil Antoš. Posledních dvacet minut hrály Ruprechtice přesilovku. Měly výrazný tlak, jenže Křehlík a Antoš v koncovce selhali. Při hře vabank ve snaze vyrovnat domácí utekli a v posledních sekundách přidali zasloužený třetí „kus“.

Branky: 3. Diart, 13. Šlajs, 91. Horáček - 58. Antoš. Rozhodčí: Řeháček st., ŽK: 3:2, ČK: 70. Janošec (ČL), 100 diváků.

Habartice - Staré Splavy 0:2 (0:1)

Ve vyrovnaném průběhu měli hosté mírnou převahu. Domácí jim však cestu k vítězství usnadnili, když ve 25. minutě jejich obránce podskočil centr a následná koncovka Splavů byla jasná.

Ve druhé půli přešly Habartice do tlaku. Kyncl však po úniku před brankou minul cíl, stejný hráč z dálky nastřelil tyč, netrefil se ani Bílek, který dal hlavou nad. Přišla tak ztráta míče, rychlý protiútok a „zabiják“ Habartic jménem Pavel Pergl mohl slavit podruhé!

Branky: 25. a 73. Pergl. Rozhodčí: Hnětynka, ŽK: 0:2, 100 diváků.

Další zápasy 10. kola I. B třídy: Chrastava-Hrádek B 1:2, Rozstání-Rynoltice 2:1, Kr. Studánka-Raspenava 5:2.