I. B třída: Tenisový kanárek zazpíval na Lokomotivě

Českolipsko /FOTOGALERIE/ - Derby pro Lokomotivu, rezerva Doks uhrála bod, když inkasovala tři minuty před koncem, a Holany přivezly výhru z Frýdlantu.

5.5.2016

Lokomotiva Česká Lípa - Zákupy 6:0 (3:0).Foto: Deník/Jaroslav Marek

Lokomotiva Česká Lípa - Zákupy 6:0 (3:0)

Okresní derby v I. B třídě mezi českolipskou Lokomotivou a v tabulce posledními Zákupy vyzněl jednoznačně pro domácí „Bžundu", která svému soupeři nasázela šest gólů a vyhrála 6:0.

Zákupští se sice hodně snažili, ale aktivní hře Lokomotivy neodolali, proto zůstávají se šesti body na 14. místě. Jejich přemožitelé momentálně mají na svém kontě 30 bodů a zaujímají sedmou příčku, jen dva bodíky za rezervou Doks, která doma ve Starých Splavech „plichtila" 1:1 s Pěnčínem.

Na snímku ze zmiňovaného derby jsou domácí Starý a France v souboji s Kohoutem.

Branky: 20. Česenek Viktor, 24. Horáček M., 27. a 78. Nevrlý, 55. a 86. Starý. Rozhodčí: Řeháček. Diváků: 60.

Doksy B - Pěnčín 1:1 (1:0)

Tři minuty po úvodním hvizdu a tři minuty před závěrečným padly obě branky utkání v rámci I. B třídy mezi Doksy B a Pěnčínem.

Tu první vstřelil Martin Horčík po velmi důrazném začátku domácích. Po útoku zleva se domácí dostali na dostřel Semeckého branky a jeho netaktické vyběhnutí, jinak výborného gólmana, dalo prostor ke dvěma přihrávkám, aby z odraženého míče Horčík nekompromisně pod břevno skóroval 1:0. Zápas pokračoval ve znamení větší iniciativy domácích, a to až do šedesáté minuty, kdy došlo k vystřídání Františka Picka. Do té doby měla rezerva Doks několik příležitostí ke vstřelení gólu, ale neschopnost útočníků dostat míč do sítě byla neobvyklá.

Pěnčínští si postupem času vytvořili menší převahu, ale jen výborný výkon Milana Szaba nedovolil hostům skórovat.

Domácím nelze upřít snahu bojovat, ale v trochu pozměněné sestavě na ně ke konci zápasu doléhala únava a stále víc bránili jednobrankový náskok.

Když se zdálo, že výhra je na dosah, tak se po špatném odkopnutí míče od domácí branky dostal útočník hostů Tomáš Mendlík k balónu a přízemní prudkou střelou k tyči srovnal skóre 1:1.

Utkání bylo vedeno korektně, k čemuž napomohla svými výkony i trojice rozhodčích.

Branky: 3. Horčík Martin - 87. Mendlík Tomáš. Rozhodčí: Jirák, ŽK: 2:1. Diváků: 60.
Doksy B: Szabo - Picek Fr. (60. Brda), Miler, Švec R., Horčík Martin (80. Doubrava), Prskavec (87. Vácha), Vidner, Balík, Beránek Jakub, Líbal Vl., Hupka. Trenér: Roman Švarc.

Frýdlant B - Holany 0:2 (0:0)

Po vyrovnaných dvaceti minutách, v nichž šance nebyly, zatlačily Holany domácí a dost je přikovaly na jejich polovinu. Nejprve se Porsch hlavou zblízka netrefil, pak Souček nastřelil břevno a další ránu z 10 metrů vyrazil brankář. V závěru ještě domácí, kteří měli jen jednu střelu na bránu, zachránila tyč.

Po přestávce vyšla hostům narážečka a Serdel skóroval. Po gólu Frýdlant dokázal zatlačit hosty na jejich půli a měl i několik dobrých šancí na vyrovnání (Suk, Scheidl a Stýbal hlavou vedle).

V době náporu se však srazili hlavami dva domácí (Ponc a Lopuszynski) a museli být odvezeni do nemocnice na šití. Domácí už měli vystřídáno a museli tak dohrávat v devíti. I v tomto počtu se snažili srovnat stav, ale hosté brejkem do otevřené obrany v posledních sekundách výhru pojistili.

Branky: 52. Serdel, 92. Bečvařík. Rozhodčí: Halama, ŽK: 2:1. Diváků: 80.
Holany: Vorlíček - Kočí (79. Kraus), Koleňák J., Mikysa, Souček - Šanda, Torba, Serdel, Sýkora (68. Fořtík) - Porsch, Bečvařík. Trenér: Jiří Barvíř.

5.5.2016 VSTUP DO DISKUSE

V českolipském muzeu se v pátek křtila Zlatá kniha českých pohádek.
9

OBRAZEM: Novou knihu pohádek pokřtila herečka Sandra Nováková

Českolipský deník.

KRÁTCE: Řidič nadýchal 2,5 promile. Nové hřiště se těší oblibě

OBRAZEM: Právě jsme se narodili - miminka 42. týdne 2017

Česká Lípa - Miminka narozená v uplynulém týdnu. K blahopřání všem šťastným rodičům se připojuje i redakce českolipského Deníku.

Mám opravdu strach, co z toho vzejde, říká poslanec Horáček

Liberecký kraj – Tři současní poslanci skončí. U Starostů i Pirátů zamíchalo pořadím kroužkování. Atmosféru  ve volebních štábech i reakce krajských lídrů shrnují  slova: Radost, obavy a  zklamání.