Na papírového favorita mezi Mimoní a Kamenicí byla pasována domácí Jiskra. Ta na konci uplynulé sezony sestoupila z I. A třídy, naopak hosté z Kamenice si krajskou soutěž vykopali letos po dlouhých deseti letech. Očekával se proto lítý boj, ve kterém rozhodne to, co ve fotbale většinou rozhoduje: chyby obrany a proměňování šancí.

A to se potvrdilo. Kamenice zvítězila 4:1 , takže mohla slavit první tři body do tabulky. Dvakrát se trefil kanonýr Milan Miklovič, po jedné brance přidali Maxim Sedláček a v samém závěru střídající Michal Štefan.

„K našemu prvnímu vítězství v sezoně přispěl svým výborným výkonem také útočník,  naše nová letní posila Jarda Štummer, čímž hezky oslavil narození svého syna Ondřeje," usmíval se Jiří Pokorný, sekretář FC Kamenice.

Výborný výkon předvedli i oba brankáři: Michal Král na straně Mimoně a kamenický Václav Erben. Ovšem spokojenější byl ten druhý jmenovaný.

Domácí Jiskra se spoléhala především na rychlonohého útočníka Jiřího Hřebena, který měl v prvních dvaceti minutách tři gólovky, ale bez efektu. Až po přestávce smazal manko na 1:1.

Pak ale byla kamenická obrana maximálně ostražitá a další inkasované góly nepřipustila.

„Paradoxní na tom bylo, že když už se nám podařilo vyrovnat, tak od té doby šel náš herní projev strmě dolů," glosoval situaci z druhé části střetnutí domácí kormidelník Pavel Vít, jemuž v sestavě na postu stopera chyběl zkušený Tomáš Feher.

„Ano, Tomášova neúčast na hřišti byla hodně znát."

Proč vlastně chyběl? „V letní přípravě si poranil  sval, a tak to vypadá minimálně na jeden měsíc bez fotbalu," posteskl si kouč Vít, aby na závěr otevřeně přiznal: „O konečném výsledku rozhodla vetší kvalita soupeře, který zvítězil naprosto zaslouženě. Klidně mohl vyhrát i vyšším rozdílem, naštěstí nás v závěru několikrát podržel gólman Míša Král, který se vrátil v létě z Liberce."

Mimoň je po dvou kolech bez bodu a v dalším kole zajíždí na horkou půdu do Rozstání. Kamenice hostí v neděli od 15 hodin Jenišovice.

Mimoň - Kamenice 1:4 (0:1)

Branky: 50. Hřeben - 35. a 58. Miklovič, 65. Sedláček Maxim, 85. Štefan. Rozhodčí: Kutílek, ŽK: 3:3. Diváků: 150.

Jiskra Mimoň A: Král - Opelt A., Mikloda, Krejčík, Eichler, Sukovatý T. (65. Opelt J.), Bláha, Vokřínek (31. Steinhübl), Sutr, Hřeben, Vacek O. (52. Votava). Trenér Pavel Vít.

FC Kamenice: Erben - Serdel, Sedláček M., Mígl, Bednář - Vrána (73. Štefan), Sedláček P., Martínek, Pikous (62. Suk) - Miklovič (85. Říha), Štummer. Trenér Martin Havránek.