Tohle před sezonou čekal asi málokdo. Nováček I. B třídy z Českolipska, TJ Zákupy, jako jediné mužstvo ještě nenašel přemožitele a dokonce všechny čtyři dosavadní zápasy vyhrál, tedy i derby v Bukovanech! „Až nás to docela překvapuje, šokuje, protože takový začátek jsme ani my opravdu nečekali," poznamenal šéf zákupského klubu František Březina.

Jiné starosti měly ve Starých Splavech, kde jim Bulovka během prvních 25 minut nasázela pět gólů. „A od tohoto stavu prakticky bylo po zápase," uvedl domácí lodivod Vladislav Chmela.

Nová Ves - Doksy B/ Jestřebí 3:8 (1:4)

Hosté mají problémy s nedostatkem hráčů, a tak se čekalo, kdo bude k dispozici z A-mužstva. Domácí nastoupili poprvé s novou posilou v brance Kulhavým z Hlavice, ale ten již v 6. minutě inkasoval po křižné střele Němce. Po nejhezčí akci zápasu se ujali hosté vedení 2:0 gólem Pilaře, ale domácí po přísně nařízené penaltě snížili Novotným na 1:2. Nová Ves se tlačila do útoku, jenže na druhé straně Záleský z protiútoku prošel až ke gólmanovi Kulhavému, který ho podrazil, uviděl červenou kartu a Kýček z penalty náhradního brankáře Bartůňka pokořil.

Do přestávky se ještě v malém vápně nejlépe zorientoval Švec, jenž stanovil výsledek poločasu na 1:4. Po přestávce ovšem nastoupily Doksy v domnění, že už „je hotovo", ovšem Nová Ves i v deseti lidech zatápěla hostující obraně, na což zareagoval trenér Pavel Kolář dvojím střídáním. Až pak dal Záleský dva góly a Sedlák jeden, jenže Nová Ves také dvakrát skórovala 3:7. Poslední slovo měl skórující Pilař, který odražený balón od tyče vrátil do sítě. „Konečný výsledek je pro domácí dost krutý," stručně zhodnotil duel kouč Kolář.

Branky: 67. a 87. Novotný, 32. Abrahám z pen. - 30. a 80. Pilař, 60. a 66. Záleský, 10. Němec, 34. Švec, 40. Kýček z pen., 62. Sedlák. Rozhodčí: Trdla, ŽK: 3:1, ČK: 40. Kulhavý (NV). Diváků: 40.

Sestava hostí: Procházka - Stejskal, Vaňátko Martin, Vacek J. (72.Picek Fr.) Kýček - Němec, Picek R., Sedlák, Švec (53. Vacek O.) - Záleský, Pilař. Trenér Pavel Kolář.

Bukovany - Zákupy 1:2 (0:0).Bukovany - Zákupy 1:2 (0:0)

Nováček I. B třídy má fazónu! Počtvrté v řadě zvítězil a je na čele tabulky. Zákupy byly v okresním derby lepším mužstvem, i když Družba nepodala špatný výkon. „Nemyslím si, že Bukovany mají tak špatné mužstvo, které by mělo hrát ve spodních patrech tabulky. Proti nám zahrály hodně dobře," poznamenal předseda zákupského klubu František Březina.

Branky: 62. Sysel - 58. Štummer Josef st., 71. Jerson. Rozhodčí: Hamada. Diváků: 100.

Sestava vítězů: Kopřiva - Jerson, Synek, Štummer Jos. st., Vydra, Štefan, Serdel, Březina, Vinš Jakub - Jebavý, Štummer Jar. (Šilhánek, Čihák, Bitala).

Bílá - Sloup v Čechách 3:1 (1:1)

Hrálo se od začátku ve svižném tempu, hostující Hruška po zaváhání obrany prostřelil brankáře a Sokol se radoval, ovšem pouhých dvanáct minut, kdy se hlavou prosadil Kauška 1:1. Stále se pak hrálo v dobrém tempu, a to i na začátku druhé části. V 51. minutě hosté ze Sloupu zaspali akci střídajícího Zelinky, jenž vybídl Vlacha ke střele a bylo to 2:1. Sloupští nehodili flintu do žita, vytvořili si převahu, ve které zahrávali několik standardek, bohužel domácí vše se štěstím uhlídali a následně vyráželi do brejků. Jeden z nich byl podle rozhodčího Bukvičky zastavený jen za cenu faulu a nařízenou penaltu proměnil Kotrman 3:1.

Branky: 15. Kauška, 51. Vlach, 85. Kotrman z pen. - 3. Hruška. Rozhodčí: Bukvička, ŽK: 2:1. Diváků: 80.

Staré Splavy - Bulovka 2:6 (1:6)

Domácí Jakša hned v 3. minutě ohrozil branku soupeře, ale střela těsně minula cíl. Bulovka poté začala třicetiminutové brankové hody a diváci se nestačili divit, že jejich celek prohrává ve 25. minutě už 0:5!

„Nechci se vymlouvat, že nás bylo přesně jedenáct, že chyběl i nemocný gólman Jarda Halgaš. Celkově jsme hráli velice špatně v obraně a první tři góly jsme si zavinili sami. A po těch šesti inkasovaných v prvním poločase spadla na celé mužstvo pochopitelně obrovská deka," řekl Deníku trenér Vladislav Chmela.

Ve druhé půli to domácí nezabalili, měli optickou převahu, dvakrát nastřelili tyč (Švarc, Šimon) a několik střel vychytal brankář Zajíček. Druhou branku dokázali dát až v závěru v podání Pavla Pergla 2:6.

Branky: 43. Jakša, 83. Pergl - 5., 23. a 25. Hofman, 10. a 35. Eimann, 18. Tůma. Rozhodčí: Kowalik, ŽK: 1:2. Diváků: 60.

Staré Splavy: Habel - Vidner, Líbal, Vítek, Sameš - Jakša - Miler, Šimon, Švarc Pergl, Jelínek. Trenér Vladislav Chmela.

Bílý Kostel - Horní Police 2:0 (0:0)

Hosté z Horní Police drželi bezgólovou remízu až do 60. minuty, během této doby vsázeli na rychlé brejky, bohužel bez kýženého efektu. V 58. minutě nastoupil do zápasu domácí Novotný, který během jedenácti minut dal oba góly Bílého Kostela. Teď se může Horní Police těšit na domácí zápas ve svém prostředí, kam přijedou Staré Splavy.

Branky: 60. a 69. Novotný. Rozhodčí: Čuřík, ŽK: 2:2. Diváků: 80.