Odzvoněno? Téměř ano. Zbývá už jen poslední kolo – 90 minut v každém ze sedmi utkání letošní sezony v nejvyšší okresní soutěži fotbalistů. Tou je myšlena II. třída!

Už minulý týden bylo jisté, že se přeborníkem Českolipska poprvé v historii stává Sokol Dolní Libchava (na snímcích Jaroslava Marka z duelu s N. Oldřichovem). A že po roční „testovací“ zkoušce propadlo a sestupuje Dynamo Kunratice…

To všechno už víme. Nyní ale fotbalovou veřejnost zajímá: kdo okusí krajskou I. B třídu? Dolní Libchava? „Ne, my opravdu ne. Jsme rádi, že se složíme na fungování mužstva. Skládáme se na rozhodčí, praní dresů, na dopravu… Krajskou soutěž bychom i vzhledem k zázemí opravdu neutáhli,“ předeslal již dříve na dotazy Deníku Marek Tomíček, jeden z hlavních představitelů klubu.

Pomyslnou postupovou „rukavici“ tak údajně zvedla Horní Police. „Mohu potvrdit, že přihlášku do I. B třídy podal klub Sokol Horní Police. Tím pádem by měl být jediným postupujícím klubem z okresního přeboru,“ odpověděl včera na otázku Deníku Milan Chovanec, předseda STK OFS Česká Lípa. Podle jeho vyjádření je taktéž stoprocentně jisté, že do III. třídy sestoupí pouze Kunratice, nováček této nejvyšší soutěže okresu.

Horní Police - K. Šenov 1:0 (1:0)
Jediný gól zápasu zařídil již v I. půli Tomáš Benda. Hosté utkání dohrávali bez jednoho vyloučeného hráče. Branka: Benda T. Rozhodčí: Janovský, Böhme, Havel. ČK: 0:1.

Jestřebí – Stružnice 3:2 (1:1)
Poražený finalista letošního okresního poháru z Jestřebí měl více ze hry, i množství šancí, skóre zápasu však bylo otevřené až do závěrečného hvizdu spolehlivého rozhodčího Kapouna. Svěřenci trenéra Pavla Koláře si výhru pohlídali. Branky: Švec, Pekárek, Ješeta (PK) – Linhart, Holub. Rozhodčí: Kapoun.

D. Libchava – N. Oldřichov 1:0 (1:0)
V duchu oslav titulu se odehrával poslední domácí zápas, v němž Libchavští nechtěli přijít o domácí neporazitelnost. Oboustranně korektní a solidní utkání rozhodl v prvním poločase střelou k tyči Lebduška Pavel. Domácí už po zbytek utkání vedení uhlídali. S přehledem odřídil Mengr. Branka: Lebduška Pavel. Rozhodčí: Mengr.

Jablonné B – Kamenice 1:9 (0:3)
Domácí rezerva po tomto zápase zcela jasně potvrdila, že se od nové sezony rozpadne, zanikne, tudíž se uvolní jedno místo navíc pro tým ze III. třídy. Branky: Nemeš (PK) – Serdel V. 2, Šauer, Netolický 2, Kolínský, Serdel J., Pobjecký.

Zahrádky – V. Valtinov 3:2 (3:0)
Domácí vstoupili do utkání aktivně a brzy se ujali vedení brankou Jakuba Pilaře. Na 2:0 pro domácí zvyšoval Lebduška Petr a poločasové skóre upravil Piskor Roman. Ve druhé půli převzal iniciativu Velký Valtinov a zásluhou Zeleného a Ptáčka zkorigoval na konečných 3:2. Branky: Pilař, Lebduška Petr, Piskor Roman - Zelený Jan, Ptáček Lukáš.

Skalice B – Zákupy 1:1

Kravaře – Kunratice 2:1 (0:0)
Branky: Zikmund T., Pálka – Jackl D. Rozhodčí: Folk, Bahník, Hamada. Diváků: 70.