Fotbaloví fanoušci okresních soutěží se dočkali. O víkendu byl zahájen nový ročník sezony 2010–2011.

Úvodní podzimní kolo ve II. třídě okresního přeboru přineslo hned několik zajímavých výsledků. V sedmi zápasech padlo úctyhodných 39 branek! O největší výhru tohoto kola se postratilo Jestřebí, jež sedmi góly zdemolovalo valtinovský Slavoj.

Na svou premiéru v nejvyšší okresní soutěži nebude příliš rád vzpomínat ani nováček z Kunratic, který propadl na hřišti v Dolní Libchavě. „Na podmáčeném terénu nám domácí tým nedal žádnou šanci a zaslouženě vyhrál,“ přiznal bez obalu kunratický funkcionář Robin Jackl.

Jestřebí – V. Valtinov 7:0 (5:0)
Hostitelé hráli s chutí a po celou dobu měli jasně navrch, o čemž svědčí i konečný výsledek. Branky: Picek 3, Pekárek, Ješeta, Švec, Hraník. Rozhodčí: Jánský.

K. Šenov – Zákupy 4:4 (2:2)
Gólovou přestřelku a nakonec i spravedlivou remízu vidlo 80 diváků v K. Šenově, kde se představily Zákupy. „Hostté byli nebezpeční, dvakrát vedli, a proto je plichta zasloužená,“ uznal předseda klubu z K. Šenova Jiří Pavlas. Branky: Juríček, Cepák, Kouřil, Skořepa – Štefan 2, Jerson, Štummer. Rozhodčí German ml. ČK: 1:0 (Skořepa).

Skalice B – Kamenice 3:0 (2:0)
Naprosto zasloužené vítězství „béčka“ Skalice muselo zhruba stovku diváků potěšit. Branky: Sysel, Kaiser, Štěpánek.

H. Police – Zahrádky 4:1 (2:1)
Zahrádky nedokázaly proměnit žádnou ze svých příležitostí, a to ani pokutový kop. Branky: Pečený 2, Flieger, Kalina – Kubaš (vlastní). Rozhodčí: Řezáč – Hrbáček, Beneš.

D. Libchava – Kunratice 5:1 (1:0)
Domácí si na těžkém terénu za hustého deště vytvářeli mnoho šancí, ale v prvním poločase trefovali pouze tyče a břevna, ostatní zlikvidoval výborný brankář hostí Trč. Až v závěru poločasu se ujala střela Korose (1:0). Na začátku druhé půle zvýšil Kaňkovský, načež hosté snížili z penalty. Domácí však vzápětí zvýšili znovu Korosem na 3:1 a svůj nápor korunovali dalšími trefami. Branky: Koros 2, Kaňkovský, Durdil, Ješeta – Kukla. Rozhodčí: Mengr.

Jablonné/ Heřmanice B – N. Oldřichov 4:2 (0:0)
Góly začaly padat až po změně stran. Ten první dala rezerva Tatranu, ale Jiskra výsledek otočila na 1:2. Pak se střelecky zaskvěl jablonský Stanislav Ptáček, jehož tři góly přinesly rezervě výhru v poměru 4:2. Rozhodčí Kapoun rozdal v duelu dohromady deset žlutých a čtyři červené karty, z toho tři hráčům z N. Oldřichova. „Ale ta vyloučení přišla až v samém závěru, kdy už bylo o výsledku rozhodnuto,“ upřesnil sekretář Tatranu Milan Chovanec. Branky: Ptáček St. 3, Černý (PK) – Vitouš M., Duffek. Rozhodčí Kapoun. ŽK: 3:7, ČK: 1:3 (Dvořák – Vitouš M., Vitouš P., Tyrš).

Kravaře – Stružnice 3:1 (2:0)
Kravaře se ujaly vedení hned v první minutě a do pauzy přidaly druhou branku. Stružnice dohrávala bez dvou vyloučených. Branky: K