Premiérovou tříbodovou radost zažil nováček z Horní Libchavy, který nasázel nečekaných sedm „kusů“ béčku Cvikova (stejně jako Bukovany B Oknům), takže si sám sobě dokázal, že pořád má o co hrát.

Žandov - Sloup 2:1 (2:0)
Sobotní utkání slibovalo zajímavý zápas, když do Žandova přijel zatím neporažený Sloup. Hosté vlétli do utkání velmi aktivně a v páté minutě už měli dvě neproměněné gólovky. To domácí celek probralo z neaktivity, a poté se začaly rodit šance i na druhé straně. V šestnácté minutě skóroval domácí Plaček a Žandov šel do vedení. V pětatřicáté minutě po standardní akci, rozehranou Vaníčkem, skóroval hlavou Štěpánek, a dvoubrankový náskok byl na světě. V osmasedmdesáté minutě hosté snížili po standardní situaci a snažili se o vyrovnání. Když však i útočná akce v pětaosmdesáté minutě, kdy šli dva útočníci na gólmana Košťáka, byla přerušena obráncem Tomsou, zrodila se první podzimní prohra Sloupu. V několika posledních minutách, včetně šesti nastavených, se totiž už nic zásadního nestalo. Branky za domácí: Plaček, Štěpánek. Diváků: 55.

Brniště - Holany 6:0 (3:0)
Už ve třetí minutě došlo k faulu na domácího hráče a rozhodčí Jankech neváhal písknout pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Michal Kopecký, a tím odstartoval svou cestu za hattrickem. V 10. minutě tečoval střelu do branky hostů Valenta a domácí byli na koni. Ve 40. ještě pěkně přeloboval hostujícího brankáře Pavel Luft a bylo vlastně po zápase. Ve druhém poločase přidal svou druhou branku M. Kopecký, takže domácí hráli v poklidu. Hosté se nezmohli skoro na nic a v 71. minutě přidal další branku, svou první na podzim, Hruška a v 81. uzavřel účet M. Kopecký. Branky: Kopecký M. 3 (1 z pen), Valenta, Luft Pavel, Hruška. Rozhodčí: Jankech (výborný). Diváků: 60. Sestava domácích : Heršálek - Zelenka J. - Luft Petr, Horáček J., Luft David - Kuchař, Valenta, Kopecký M.(83. Švarc), Kopecký P. - Hruška (75. Císař), Luft Pavel.

Bukovany B - Okna 7:0 (3:0)
Za mrazivého nedělního dopoledne se od začátku odehrávalo jednoznačné utkání. Hosté prvních 20 minut hráli v 10 lidech a za tu dobu stačili inkasovat z pěkné střely Hlubučka. Domácí měli stále navrch a jen nepřesnosti ve finální přihrávce stanovili poločasový stav, kdy góly přidali Majerech a Hanykýř. Po poločase byla převaha domácích ještě výraznější. Odevzdanému soupeři přidali gól na cestu domů ještě Arnold, Majerech, Vetešník a Hlubuček. Velmi dobře odpískal utkání rozhodčí Bahník, kterému práci usnadnila obě mužstva korektní hrou. Branky: Hlubuček 2, Majerech 2, Arnold, Hanykýř, Vetešník. Rozhodčí: Bahník. Sestava vítězů: Volf - Svoboda P., Hlubuček, Beneš J., Prýl - Fertig, Hanykýř, Ramík, Arnold - Trč (Vetešník), Majerech.

Lindava - Noviny 3:0 (1:0)
Po prvním vstřeleném gólu měla Lindava jasně navrch, a když pak byl za urážku hlavního rozhodčího vyloučen nedisciplinovaný hostující hráč, nebylo co řešit. Branky: Gubenko, Houfek (pen), Dvorský. Rozhodčí: Janovský. ČK: 0:1 (60. Heindörfer).

Pertoltice - Dubnice 2:1 (1:0)
Hodně živé utkání mohli vidět diváci v Pertolticích. Už ve dvacáté minutě, kdy bylo na obou stranách několik gólových šancí, se zranil domácí stoper a v následné strkanici byl vyloučen pertoltický Horáček. To ale jako by týmu pomohlo k semknutí a i v deseti do poločasu skoroval zblízka Novák B. Po půlce se očekávala dubnická ofenzivní smršť, avšak opak byl pravdou. Pertoltice si i v oslabení dělaly na hřišti co chtěly a v mnoha vyložených šancí jim chyběl jen klid v koncovce. Jedinou z šancí opět využil agilní Novák. Dubnickým se už jen podařilo z ojedinělého protiútoku snížit Tschervenkou.

Horní Libchava - Cvikov B 7:3 (3:1)
Začátek patřil domácímu týmu, na kterém bylo vidět, že více touží po třech bodech. Za stavu 3:1 byl hostům vyloučen hráč, takže od 30. minuty hráli o deseti. Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté, ale své 100% šance neproměnili, nebo je vychytal domácí gólman. Domácí tak dali Cvikovu lekci z produktivity, když po územní převaze a tlaku hostů proměnili své šance, takže bylo rozhodnuto. Zápas se hrál v poklidném tempu a s přehledem jej řídil hlavní rozhodčí Řezáč. Branky: Šanda 3, Bliznikov 2, Klivický 2 Chrdle, Knolle, Baláž. Rozhodčí: Řezáč, Folk, Bahník. Diváků: 30.

Svor - Kunratice 0:1 (0:1)
Svor měl v první půli několik tutovek, ovšem ani jednu neproměnili, naopak Kunratice podle domácích funkcionářů za celý zápas vystřelily pouze třikrát na bránu a jednou skórovaly. Branka: 33. Ježek. Rozhodčí: Hrbáček. ČK: 1:0 (Kořínek).

Třetí třída OS.

Podzimní část nejnižší fotbalové soutěže Českolipska (IV. třída) se bude dohrávat u „zeleného stolu“, přesněji na sportovnětechnické komisi okresního fotbalového svaztu. Ta již minulý týden rozhodla, že zápas Sosnová Dubá skončil kontumačně 3:0 ve prospěch domácích. A nyní bude muset znovu řešit otázku, proč na duel do Sosnové nepřijela rezerva Mimoně a co z toho vyvodí.

Stejný, ale v podstatě již předem vyřešený případ je s neodehraným střetnutím uplynulého kola mezi Tuhaní a Dubnicí B. „Kluci se na zápas nesešli, takže počítáme s kontumací 0:3,“ odpověděl bez vytáček na přímý dotaz sportovní redakce Deníku dubnický funkcionář Luděk Závodský.

Jediný duel 9. kola byl tedy sehrán v Dubé, odkud si tři body odvezly Blíževedly.

Dubá B - Blíževedly 1:3 (1:1)
Sosnová - Mimoň B. Sobotní utkání v Sosnové se nekonalo, neboť nejen, že nedorazil žádný rozhodčí, ale ani se nedostavil tým Mimoně B.

Tuhaň Dubnice B 3:0 kontumačně. Hosté se k utkání nedostavili, což dali domácím funkcionářům dopředu vědět.