První výhru v letošním ročníku 1. Gambrinus ligy mohou slavit fotbalisté Baumitu Jablonec. Ve včerejší televizní dohrávce 3. kola porazili na svém stadionu pražské klokany, tým Bohemians 1905, kteří do té doby neztratili ani bod. Po výhře 5:0 mají Jablonečtí 4 body a poskočili v tabulce na 8. místo o skóre před mistrovskou Viktorii Plzeň, Duklu, Slavii, Žižkov a Teplice.

Po úvodních minutách, odehraných na polovině Bohemians, hosté v 9. nečekaně zahrozili – Škoda se dostal za obranu Jablonce, ale skákavý míč netrefil ideálně.
Z následné útočné snahy domácíh vyplynul v 18. min. vedoucí gól. Kovařík poslal ideální centr k zadní tyči na Kopice, který se hlavou nemýlil – 1:0.

Po téměř totožné akci, tentokrát v podání Jarolím – Zábojník, vedl Jablonec v 26. minutě už 2:0. Pro pravého beka Baumitu Petra Zábojníka to byl báječný návrat, čtvrtě roku totiž nehrál po komplikacích po operaci menisku.

„Kluci mi ten gól předpověděli, tak jsem to splnil,“ radoval se třicetiletý jablonecký obránce. V 30. min. málem zahřmělo na druhé straně. Moravec dostal ideální přihrávku od Škody, šel sám na Špita, ale jablonecký gólman nezazmatkoval, zmenšil úhel, počkal si na střelu vestoje a vytěsnil míč do bezpečí.
Klokani poté trochu ožili, ale další vyloženou šanci si už do přestávky nevytvořili.

V 53. se domácí Kopic radoval ze svého druhého gólu, chybně odmávaný ofsajd mu však radost překazil. O tři minuty později se opět octl Moravec tváří v tvář Špitovi a opět trefil jen spolehlivého brankáře Baumitu. Bohemka přidávala na aktivitě. V 69. minutě nastoupil na hřiště Bálek, což nesl vystřídaný Nešpor zjevně velice nelibě, a právě Bálek měl za tři minuty hodně blízko ke gólu. Škoda se dostal díky přesnému pasu za obranu na levou stranu pokutového území, kde mu už pod nohy padal Špit, Škoda však stíhl přihrát do strany před malé vápno, kam si naběhl Bálek a jeho střelu tečoval obránce Beneš na břevno!

Tři nevyužité tutovky se klokanům vymstily. V 80. minutě totiž napřáhl z dálky Kovařík a trefil přesně k tyči Sňozíkovy branky – 3:0. Klokaní zmar dokonal v 84. Jarolím, který po geniální akci a přihrávce Pitáka zvýšil v podstatě do prázdné branky na 4:0.

V 90. minutě ještě spálil Špitovi prsty bombou z trestného kopu exjablonecký Michálek, ale domácí brankář vyrazil na roh. A Jablonec byl ještě na samém konci hladový, Lafata v první minutě nastaveného času upravil zblízka na konečných 5:0, což je zatím rekordní výsledek ze všech zápasů letošní ligy.

Trenér František Komňacký musel být samozřejmě spokojen, ale jako obvykle si neodpustil aspoň jednu výtku: „Musím poděkovat hráčům za výhru, už jsme ji nutně potřebovali. Pět gólů je hezkých, ale na druhou stranu by se nemělo stát, že pustili Bohemku minimálně do tří vyložených šancí…“

Baumit Jablonec – Bohemians 1905 5:0 (2:0)

Branky: 18. Kopic, 26. Zábojník, 80. Kovařík, 84. Jarolím, 90(+1). Lafata.
Rozhodčí: Matějek - Zlámal, Pospíšil.