Jarní fotbalové odvety v okrese byly zahájeny

Českolipsko - Letošní premiéra v okresním přeboru se prvním čtyřem týmům tabulky vydařila. Vedoucí příčku z podzimní části potvrdily Holany.

26.3.2015

Dolní Libchava - Kravaře 3:1.Foto: Deník/Jaroslav Marek

Po dlouhé zimní přestávce se naplno rozjela nejvyšší okresní fotbalová soutěž Českolipska okresní přebor mužů.

Postupové ambice z podzimu potvrdily posílené Holany, které na domácím hřišti porazily nováčka z Dubnice. Druhou příčku si sice udržela Kamenice, avšak pouhé tři body za ní už je dubický Spartak. Toho při duelu s Kamenickým Šenovem spasil nestárnoucí matador Tomáš Grobarčík, jenž zaznamenal hattrick.

Kamenický Šenov - Dubice 2:5 (1:2)

Hosté šli do vedení ve 20. minutě. Dutkův přímý kop prodloužil Ráliš na Bártu a ten se trefil přesně, ale hned za minutu bylo vyrovnáno. Hosté nedokázali dostat míč z vlastní šestnáctky a důrazný Patrik Nemlein nezaváhal 1:1. Deset minut před přestávkou se nádherně z trestného kopu trefil hostující Škach a bylo to 1:2.

Po přestávce nastoupil místo zraněného dubického obránce Třešňáka Grobarčík, jenž se posunul do středu zálohy, a byl to právě on, kdo režíroval hru Spartaku. Navíc stihl vstřelit čistý hattrick. Nejprve dostal přihrávku od Ráliše a nechytatelnou ranou zvýšil na 1:3, pak v 58. minutě prošel celým velkým vápnem a na jeho umístěnou ránu pod břevno neměl domácí gólman nárok.

Poté sice Šenovští snížili z penalty, ale účet zápasu uzavřel Grobarčík, když v 89. minutě proměnil penaltu za podražení Bárty 2:5.

Branky: Nemlein 2 (1 z pen.) - Grobarčík 3 (1 z pen.), Škach, Bárta.
Dubice: Hruška - Třešňák (46. Grobarčík), Dutka (Kovački), Pergl, Székely - Gorol, Hájek, Podrazil, Škach - Ráliš, Bárta. Trenér: Zdeněk Pětioký.

Dolní Libchava - Kravaře 3:1 (1:0)

Více příležitostí měla v prvním poločase Libchava, zejména Dušánek, ale do vedení šli domácí až poté, co hostujícímu brankáři Řehákovi propadl jeden z centrů a Balvín doklepl míč do prázdné branky 1:0. Po pauze se Kravaře přece jen osmělily, nejčastěji hrozily z brejků, ovšem zkušená obrana domácího týmu byla pozorná.

Domácí zvýšili na 2:0 díky tečované střele Dušánka. Třetí uklidňující gól přidal střídající Martin Los, který byl na trávníku asi pouze minutu a hned prvním dotykem s míčem zvýšil hlavou na 3:0. Hosté z Kravař pak domácí družinu zatlačili, ale víc než jeden gól v podání Jana Koutného, vítěze čtenářské ankety Fotbalista Českolipska 2014, nevytěžili.

Branky: Balvín, Dušánek, Los - Koutný. Rozhodčí: Marek, German st., Hejl. 60 diváků.
Dolní Libchava: Macek - Lebduška, Ješeta, Mígl, Kukal - Kadeřábek, Koros, Dušánek, Kaňkovský - Šiner, Balvín (Havelka, Los). Trenér: Zdeněk Drahotský.

Kamenice - Stružnice 2:1 po pen. (0:1)

První jarní zápas neměl valnou úroveň a remíza je asi zasloužená. Do vedení šla Stružnice po obrovské chybě domácí obrany, hned po přestávce vyrovnal umístěnou hlavičkou Šindelář. V penaltovém rozstřelu selhali tři hostující exekutoři proti jedinému z Kamenice, takže bod navíc získali domácí.

Pochvalu za bezchybný výkon zaslouží trojice rozhodčích Hrbáček, Milner, Böhme. Zápas sledovalo 50 diváků.

Nový Oldřichov - Žandov 2:1 po pen. (0:0)

Poměrně vyrovnané utkání skončilo po 90 minutách „plichtou", cenný jeden bod navíc vybojovala domácí Jiskra až po následných pokutových kopech díky rozhodující trefě Suňka.

Svor - Skalice B 4:3 (2:1)

Prvních a posledních dvacet minut zápasu měli hosté převahu, domácí celek se musel o výhru strachovat, ale nakonec ji ubránil.

Branky: 17. Chrdle L., 24. Rudinský z pen., 50. Bedrník, 53. Koten - 11. Vojtěch, 75. a 88. z pen. Aust. Rozhodčí: Janovský, ČK: 0:1 (Dostál).

Holany - Dubnice 4:1 (2:1)

Za stavu 2:0 to vypadalo jednoznačně, jenže hosté před přestávkou snížili a dokázali že mají velmi kvalitní celek. „Za tohoto stavu při vyložené šanci hostujícího Věcheta mi hodně zatrnulo," přiznal trenér Jiří Barvíř a doplnil: „Body bereme všemi deseti, protože Dubnice má hodně dobrý celek a věřím, že na jaře potrápí všechny týmy, které myslí na horní příčky tabulky."

Branky: Sýkora 2, Bečvařík David, Fořtík - Novák. Rozhodčí: Ďörď - Kapoun, Kutílek.
Holany: Pavlíček - Kočí, Koleňák, Mikysa, Nedbal - Šanda, Torba, Souček, Sýkora - Bečvařík Jiří, Bečvařík David (Vorlíček, Mašek, Heinrich, Fořtík, Kraus). Trenér: Jiří Barvíř.

Horní Police - Dubá 3:1 (2:0)

Okresní přebor Českolipska.

26.3.2015 VSTUP DO DISKUSE

Na Jedlovou už jen rychlíkem

Radek Baborák se na festivalu osobně představí v sobotu 28. října v Novém Boru se svou Orquestrinou a účastníky populární StarDance.

Baborák: Lípa Musica oživuje region, do kterého mě to už řádu let táhne

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj – Ve 14.00 hodin se otevřely dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech lidé volí své zástupce v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji.