Doksy B - Holany 1:2 (1:2)

„Hned jak jsem zjistil, že proti nám nastoupí Bejček (Jiří Bečvařík, pozn. red.), tak první, co mě hned napadalo, bylo, že v úterý v novinách vyjde titulek: Bečvařík sestřelil Holany," netajil respekt z obávaného kanonýra holanský trenér Jiří Barvíř.

Hosté sice od 19. minuty po střele Tomáše Tomíčka z dobrých dvaceti metrů prohrávali, ale vzápětí přidali na důrazu při osobních soubojích, takže to zejména právě mezi Bečvaříkem a stoperem Lukášem Mikysou několikrát zajiskřilo. Ovšem vesměs všechny zákroky se odehrály slušně a férově.

„Od začátku jsme byli aktivnější a zaslouženě vedli, jenže soupeř prakticky ze svého druhého protiútoku vyrovnal a před pauzou dal z brejku rozhodující gól," pokrčil po duelu rameny hrající lodivod Roman Švarc.

Proč mají Doksy po šesti kolech jediný bod a uzavírají průběžnou tabulku? „Herně jsme na tom velmi dobře, což soupeři oceňují, ale v podzimní části se nám vůbec nedaří hlavně střelecky. Padla na nás deka…," odvětil kouč Švarc.

Branky: 19. Tomíček - 24. Zlatníček, 42. Porsch. Rozhodčí: Klimt, ŽK: 6:2. Diváků: 75.
Doksy: Szabo - Jantač, Vítek, Šimon M. (40. Balík), Horčík, Picek F., Doubrava, Tomíček, Bečvařík J., Šimon J., Švarc.
Holany: Pavlíček - Koleňák J., Souček, Nedbal, Sýkora (83. Kraus), Torba, Mikysa, Porsch, Serdel, Zlatníček, Kočí.

Osečná - Kamenice 4:3 (0:2)

„Máme horší začátky," nechal se slyšet trenér Jaroslav Volejník. A měl pravdu. Domácí totiž za prvních sedm minut prohrávali 0:2. Navíc jim byl vyloučen Rybář a těžko by na ně ve druhé půli někdo vsadil.

Ale stalo se nemožné. „V kabině jsme se pohádali a vyříkali si to. Hlavně mlčet a hrát. A byl to úplně jiný fotbal. Suprový," chválil Volejník. Sice to byla opět Kamenice, kdo přidal v druhé polovině další branku, ale domácí poté hosty doslova honili po hřišti a rozstříleli je čtyřmi góly.

„Kluci lítali jako blázni a povedlo se," dodal trenér. Velký obrat zakončil domácí Pittner v poslední minutě a hostům zůstaly oči jen pro pláč.

Branky: 63. Jarý, 69. Krásný, 73. Pokorný, 90. Pittner - 2., 9. a 51. Miklovič. Rozhodčí: Mareček, ŽK: 2:0, ČK: 45. Rybář (O).
Kamenice: Erben - Serdel, Štummer Tomáš, Sedláček Maxim, Sedláček Pavel, Martínek, Vrána, Miklovič, Štummer Jaroslav, Štefan, Havránek. Trenér: Martin Havránek.

Jablonné - Rozstání 1:1 (0:0)

Týmy neměly přesnou mušku, i když domácí se pokoušeli častěji střílet a Vopršalova střela olízla tyč. Po přestávce Rozstání zabralo, ale vstřelená branka nebyla uznána pro ruku.

Domácí se přesto dočkali branky díky koncovce Šimona, jenže po vyražené střele a následném rohu zakončil přesně Drbohlav. To bylo v samém závěru a Jablonné tím přišlo o dva body.

Branky: 67. Šimon - 90. Drbohlav. Rozhodčí: Pavlů, ŽK: 2:2. Diváků: 70.
Jablonné: Holub - Knolle, Zelený, Olbrich, Jirák - Janďura (36. M. Kovalev), Pavlas, Opršal, Černý - Hetver, Šimon (75. J. Kovalev).

Další výsledky:

Mšeno B - Mimoň 2:1
Branky: 55. a 66. Veselouš - 10. Hřeben. Rozhodčí: Pánek. Diváků: 60.

Jenišovice - Pěnčín 2:0

Frýdlant B - Hodkovice 2:1

TABULKA

I. B třída Libereckého kraje.Zdroj: Deník

Radek Valenta, Vladimír Černý, Miloslav Cihlář