Ještě nikdy v sedmileté historii fotbalového turnaje Jurčik Cup v Doksech se nestalo, aby vítězné mužstvo z předchozího ročníku své prvenství následující rok obhájilo. Letos ale dějiny přepsalo mužstvo Boubín, složené zejména ze současných hráčů Doks.

Boubín si v semifinále poradil s celkem MIDA Sport Pardubice poměrem 2:1 a v prestižním finále výsledkem 2:0 přehrál konkurenční mužstvo FIFA 2003, za který hrála rovněž většina domácích fotbalistů.

Oba vítězné finálové góly Boubína zařídil útočník Patrik Semík, kmenový hráč Cvikova, jenž byl v uplynulé sezoně v Doksech na hostování. „Po základní skupině jsem klukům říkal, že si své góly schovám až na finále,“ řekl Deníku po závěrečném ceremoniálu šťastný střelec, který by rád v Doksech pod trenérem Milanem Bublou pokračoval.

Kapitán Boubína Kristián David měl rovněž výbornou náladu. „Jsem strašně štastnej, fakt! Hrozně moc. Jsme první, kdo vítězství obhájil,“ opakoval s pusou od ucha k uchu. Pavel Pekárek z mužstva poražených zklamán nebyl. „Jde o to se fotbalem hlavně bavit. Na zdejší turnaj se každý rok vždycky moc těším,“ přiznal hráč FC Jestřebí.

V Doksech se představilo celkem 14 týmů (téměř 200 hráčů), které byly zařazeny do dvou skupin. Tu první ovládl tým MIDA Sport Pardubice, před FIFA 2003, třetí místo vybojoval TIPSPORT Třemošnice a čtvrtý skončil Frantic team. Ve skupině B kralovala Fortuna Mimoň, druzí skončili hráči Boubína, v závěsu za nimi se umístil Napoleon Brno a Leninův mix.

Zasáhla příroda

Původně měla nejlepší čtyři mužstva ze skupiny postupovat do závěrečných bojů play–off, jenže odpoledne se nad stadionem stáhla černošedá mračna a začalo nepřetržitě a velmi hustě pršet.

Během několika desítek minut se hřiště rázem proměnilo v bahenní lázně a postupem času připomínalo oraniště. „Už v pátek zde napršelo spousta vody a trávník byl podmáčený tak, že to vypadalo, že se na něm nebude hrát fotbal, ale vodní pólo,“ řekl Deníku Martin Jurčik, přítomný člen výkonného výboru TJ Doksy.

Pořadatelé v čele s ředitelem turnaje Josefem Vackem, sekretářem Zdeňkem Horčíkem a Martinem Jurčikem však vynaložili všechny síly, aby se sobotní turnaj mohl odehrát, což se jim naprosto povedlo.

„Bohužel, do našich plánů znovu zasáhla příroda, a tak jsme museli závěrečnou fázi zredukovat, i když samozřejmě chápu, že se to hráčům, kteří si účast mezi nejlepší osmičkou vybojovali, ale hrát pak nemohli, nelíbilo,“ krčil rameny Josef Vacek, ředitel Jurčik Cupu, jenž na správném chodu turnaje každoročně poctivě dohlíží.

Martin Jurčik k tomu dodal: „Věřím, že mužstva přijmou naši omluvu a pochopí, že vzhledem k bezpečnosti hráčů i stavu samotného hřiště jsme byli nuceni přikročit k tomu kroku. A to i proto, že v týdnu proběhne dopředu plánovaná částečná rekonstrukce trávníku, takže nebylo možné ho předat dodavatelské firmě v nějakém špatném stavu.“

Vydařený fotbalový den v Doksech s přehledem odřídila trojice rozhodčích Poppr, German st. a Řeháček st., mluveným slovem zápasy komentoval a informace poskytoval bývalý kouč dokského A–mužstva Josef Koza. Cenu za nejlepšího hráče si odnesl Jakub Beránek (FIFA 2003), sedmi brankami zazářil Jan Cengr (Sokolíci) a nejlepším brankářem se stal Tomáš Žítek (Tipsport Třemošnice).

Fotbalové fanynky pak rozhodly o tom, že největším sympaťákem turnaje byl zvolen Michal Valeš (STS Chvojkovice - Brod). „Tak to jsem nečekal a musím za to holkám, včetně mé ségry, poděkovat,“ poznamenal vždy dobře naladěný Michal Valeš, který ve finále fandil mužstvu FIFA 2003.
Semifinále: Mida Sport Pardubice – Boubín 1:2, Fortuna Mimoň – FIFA 2003 2:2, na penalty 2:3.

Sestavy finalistů

Boubín: Kapoun – Přáda, Líbal, Vaňátko Michal, Zlatník, Vaňátko Martin, Švec, Trnečka, Semík, Šverma, David, Zeman.

FIFA 2003: Valeš D. – Novotný, Hrdlička, Hliňák, Pekárek, Vágner, Zajkr, beránek Jakub, Beránek Jiří, Srb, Duben, Wurdák.