První porážku v sezoně na domácí půdě a zároveň první prohru v jarní části sezony utrpěli fotbalisté českolipské Lokomotivy. O toto překvapení se postarala rezerva Skalice.

Před závěrečným kolem má k titulu přeborníka okresu nejblíž Dubice, která v nervózním střetnutí s Dolní Libchavou vybojovala všechny tři body, přestože dohrávala bez dvou vyloučených.

Loko Česká Lípa - Skalice B 0:2 (0:2)

Hosté, ačkoliv bez hráčů A týmu, který ve stejný čas bojoval v derby s Doksy v krajském přeboru, dokázali svým nasazením a snahou dokonale eliminovat útočnou hru domácí Lokomotivy a zaslouženě si připsat plný bodový zisk. Domácí nastoupili bez tria Podešva, Rajšner, Lebduška a jejich nepřítomnost se ukázala více než znatelná.

O výsledku se rozhodlo v prvním poločase, kdy Skaličtí proměnili pokutový kop po faulu Šindeláře a na dvoubrankový rozdíl zvyšoval opět po zaváhání Šindeláře nestárnoucí matador Štěpánek. Domácí se tímto nečekaným klopýtnutím pravděpodobně připravili o možnost vyhrát letošní ročník okresního přeboru.

Branky: Štěpánek 2.
Sestava Loko: Martínek - Byrtek, Podrazil, Šindelář, V. Horáček - M. Horáček, Beneš, Tomášek, Kliment - Zlatníček, Volešák Jan (Hochman, Kapras, Pelc, Čihák). Trenéři: Radek Novák, Jaroslav Volešák.

Cvikov B - Kravaře 2:2 (1:1)

Rezerva měla v úvodních 20 minutách tlak i šance a po gólu Coufala šla do vedení. Kravaře ještě do přestávky srovnaly a ve druhé části utkání se hrál vyrovnaný duel, který tak skončil pro oba aktéry spravedlivě.

Branky: Coufal, Vacek (pen.) - Gvizd, Sixta. Rozhodčí: Volf - Mengr, Všechovský. Diváků: 90.

Kamenice - Nový Oldřichov 5:2. Kamenice - Nový Oldřichov 5:2 (1:0)

Kamenický tým se připravoval na těžký zápas s o záchranu bojujícím soupeřem, ale na hřišti byli domácí jasně lepší a jen díky ztrátě koncentrace inkasovali v závěru dvě laciné branky. Žádnou další šanci si hosté nevypracovali a pět branek v síti oldřichovského brankaře Vitouše bylo pro hosty ještě hodně milosrdných.

Branky: Martínek 3, Sedláček P., Kisty - Pícha 2. ŽK 2:1, 30 diváků. Rozhodčí: Janovský, Hybler, Táborský.
FC Kamenice: Erben - Sedláček M., Serdel, Uhrecký - Kisty, Hrubý, Jerson, Martínek, Sedláček P. - Suk, Miklovič (Hujka, Koška).

Dolní Libchava - Dubice 1:3 (0:1)

Domácí nezvládli rozhodující zápas o první místo v tabulce, byli po většinu utkání lepším týmem, a to i díky vyloučení dubického Vokála a Dutky, ale přes dobře hrající obranu a výborně chytajícího gólmana Pavlíčka se špatně prosazovali.

Dubice hrála jednoduše na brejky a trestala chyby hostitelů. Nenudil se ani hlavní rozhodčí Zbyněk Poppr, jenž rozdal celkem 11 žlutých karet, 2 červené a k tomu vykázal z lavičky hostujícího trenéra Zdeňka Pětiokého i předsedu Spartaku Jiřího Jelínka.

Branky: Dušánek - Škach, Gorol, Ráliš. Rozhodčí: Poppr Kutílek, Vágner. ČK: 0:2 (Dutka, Vokál). Diváků: 150.
Sestava vítězů: Pavlíček - Vokál, Dutka, Škach, Székely - Proch, Grobarčík, Ráliš, Žižka - Gorol, Bárta (Patka). Trenér: Zd. Pětioký.

Dubá - Velký Valtinov 5:1 (1:0)

Jisté už před utkáním bylo, že zvítězí Slavoj. Ovšem nevědělo se jaký; jestli dubský nebo ten valtinovský. Nakonec došlo k té první variantě.

Branky: 1. a 60. Soukup, 67. a 90. Porsch, 88. Vokolek - 52. Štembera. Rozhodčí: Folk. Diváků: 100.

Holany - Kamenický Šenov 1:2 (0:1)

Bojovná a oboustranně ofenzivní hra musela diváky bavit. Stínem utkání bylo zranění jednoho z hostujících hráčů, pro kterého musela přijet záchranná služba s podezřením na zlomená žebra. Z cenného vítězství se nakonec radovali jeho spoluhráči.

Branky: Fořtík - Holeščák, Nemlein. Rozhodčí: Marek Miloš.

Zahrádky - Stružnice 1:2

TABULKA

Okresní přebor Českolipska.