V rámci 24. kola divizní soutěže dorostenců hostila českolipská Lokomotiva na svém stadionu Karlovy Vary. Starší dorost Lokomotivy sice po brance Beneše vedl 1:0, ale hosté ještě v prvním poločase vyrovnali. Ve druhé půli už žádný gól nepadl, a tak se obě mužstva rozešla smírně po remíze 1:1.

V zápase mladších dorostenců se odehrálo něco, co se nevidí každý den. Domácí vedli po úvodní části 2:0, jenže hráči Karlových Varů se z kabiny vrátili jako by byli politi horkou lázeňskou vodou a pěti trefami utkání otočili na konečných 2:5.

Loko Č. Lípa – 1. FC K. Vary 1:1 (1:1)

Úvod patřil Západočechům, nebezpečný centr Tolara sebral Kubínek. Pak Hodina nahrál Horňákovi, jehož pokus jen těsně minul Kubínkovu branku. V 19. minutě se poprvé pohnul ukazatel skóre. K trestnému kopu, který rozhodčí Blaschke nařídil po faulu na Matyse, se postavil domácí kapitán Jiří Beneš a Štěpanovský se za jeho střelou pouze ohlédl – 1:0.

Dvougólový náskok mohl svému týmu zajistit Zlatníček, ovšem díky jemné teči hostujícího obránce zůstal stav 1:0. V této fázi hry šance střídala šanci, až ve 29. minutě se hosté dočkali a srovnali na 1:1. Vedení mohl domácím vrátit Proch, ale z trestného kopu málem přepůlil břevno. V závěru poločasu se ještě zapotil Kubínek, když musel zasahovat proti Tolarovi.

Začátek druhé půle se nesl ve znamení nepřesných pokusů. Zhruba po hodině hry se fotbalisté z lázeňského města dožadovali po nedovoleném zákroku domácího hráče v šestnáctce penalty, avšak sudí Blaschke zůstal ledově klidný.

Deset minut před koncem ukopl Janošec čistým způsobem balón před Tolarem, ten ale neudržel nervy na uzdě, vulgárně se domáhal u hlavního arbitra odpískání faulu a rozhodčí Blaschke nekompromisně vytáhl červenou kartu. Zbytek duelu dohrávali hosté v deseti a toto vyloučení je málem přišlo draho: Matys, Beneš a Bulan se ocitli v přečíslení, když běželi na jediného obránce, avšak finální přihrávka Matyse nebyla přesná.

Branka Loko: 19. Beneš. Rozhodčí: Blaschke – Horáček, Nácovský. ŽK: 3:2. ČK: 0:1.
Sestava Loko: Kubínek – Proch, Volejník, Volešák (70. Třešňák), Janošec, Beneš, Zlatníček (46. Bukáček), Matys (87. Mečíř), Torba, Šlajs, Bulan (Kulha D.).

Loko Č. Lípa – 1. FC K. Vary 2:5 (2:0)

V první vážnější šanci se objevili hosté, zmatky ve svém vápně vyřešili domácí odkopem na roh. Z něj sice dali Karlovarští gól, ovšem ten sudí Blaschke neuznal, neboť ještě nedal pokyn k zahrání standardní situace.

Do další velké příležitosti se probil karlovarský hráč, když chtěl přehodit vyběhnuvšího Klimenta. Míč však skončil těsně nad. Ve 31. minutě se Severočeši poprvé radovali, Mečíř nabral rychlost, unikl svému strážci a jako na zlatém podnosu předložil balón Danu Vítovi, který už neměl problém zamířit do prázdné klece – 1:0.

Ve 37. minutě dostal Vladimír Blažek trochu prostoru, napřáhl a balón se zatřepetal v síti – 2:0. Nikdo by si v tu chvíli nepomyslel, že by domácí mohli ještě o vítězství přijít. Ovšem stalo se…

Poté, co Havel hlavičkoval po rohovém kopu mimo, zahájily Vary svůj gólový koncert. Během třiceti minut vstřelily pět gólů. Brankář Kliment se sice snažil, co mu síly stačily, ale ani on neodvrátil karlovarský tajfun. Zřejmě zlomovým momentem pro domácí byla nařízená penalta po nedovoleném zákroku českolipského hráče, kdy se Západočeši dostali do vedení 3:2 a poté už Českolipské k ničemu nepustili.

Branky Loko: 31. Vítů, 37. Blažek. Rozhodčí: Blaschke – Nácovský, Horáček.

Autor: Michal Šandor