I tak je skloňován dnešní zápas poslední kola sezony v krajském fotbalovém přeboru mezi Doksy a Českou Lípou.

Okresní derby u Máchova jezera rozhodně nebude nějakým „pouťákem" před rozlučkou, jak by se mohlo zdát ještě před třemi čtyřmi týdny. „V sobotu se bude hrát o život," řekl s nadsázkou českolipský kormidelník Jiří Ješeta. „Oběma celkům jde o hodně. Vítěz bude zachráněný, naopak ten poražený pravděpodobně dostane Černého Petra, tedy sestup."

Domácí trenér Josef Vinš ví, že jeho mužstvo není v lehké situaci. „Zavinili jsme si to sami vlastními chybami a zahozenými šancemi. Nechci se vymlouvat na marodku, ale částečně i ta má na poslední naše výsledky vliv."

Českolipským k jistotě záchrany stačí v dnešním zápase uhrát jeden bod. „Ale je ošidné hrát jenom na remízu. Určitě nebudeme chtít jenom bránit," zdůraznil kormidelník Ješeta, kterého mrzelo, že tým České Lípy nebodoval už před týdnem ve Višňové (1:2).

„V prvním poločase jsme vedli a hráli opravdu dobře. Ale v tom druhém… Nevím, co se stalo. Na kluky spadla deka a byla jen otázka času, kdy inkasujeme. No a dvě minuty před koncem jsme dostali rozhodující druhou branku…"

Utkání mezi Doksy a Českou Lípou je na programu dnes od 17 hodin. Ve stejnou dobu se hraje pro oba celky neméně důležitý mač v rámci divizní skupiny B. FC Nový Bor nastoupí v přímém souboji o udržení na trávníku Litole. A právě tento duel bude klíčový pro sestupový scénář v krajských a okresních soutěžích.

KAM ZA FOTBALEMSobota 14. června
KP mužů: Doksy - Česká Lípa, Mimoň - Višňová (17.00).
I. A třída mužů: Cvikov - Hejnice (17.00).
I. B třída: Bukovany - Doksy B (17.00).
OP mužů: Skalice B - Zahrádky, Stružnice - Dolní Libchava, Dubice - Cvikov B, Kravaře - Kamenice, Nový Oldřichov - Holany, Kamenický Šenov - Dubá (17.00).
OS mužů: Žandov - Tuhaň (17.00).
Neděle 15. června
KP U15 a U13: FAŠV B - Pěnčín-Turnov (9.30 a 11.15 ve Cvikově).
I. A třída U13: FAŠV B - Pěnčín-Turnov B (11.15 ve Cvikově).
OS mužů: Loko Česká Lípa B - Polevsko (17.00).
OP dorostu: Mimoň - Skalice/Horní Libchava (10.30), Žandov - Česká Kamenice (13.00).
OP st. žáků: Dubice - Zákupy (10.00).
OS ml. žáků: Doksy - Dubnice (10.00).
OP st. přípravek: Brniště - MAHO Jablonné (10.00).
OP ml. přípravek: Jestř.-Provodín N. Bor (10), Arsenal Č. Lípa D Mimoň B (10.30), Arsenal Č.Lípa C Loko Č. Lípa (9.30), Arsenal Č.Lípa B Skalice (10.30), Arsenal Č.Lípa A Jablonné (9.30)