Pro vilémovského trenéra Suchomela to byla poslední možnost vyzkoušet ideální sestavu pro mistrovské utkání s Litoměřicemi.

SK STAP-TRATEC Vilémov – Arsenal Česká Lípa B 3:0 (1:0)

V úvodu to byl opatrný fotbal z obou stran, i když Vilémovští měli mírnou převahu, vytvořili si první šanci. V 16. minutě vyzkoušel pozornost gólmana Chadraby Jágr střelou z dvaceti metrů.

O dvě minuty později poslal Vilémov do vedení Buryánek, který je zde z České Lípy na hostování. Kurel jej našel u zadní tyče, kde mu českolipská obrana nechala dostatek místa k tomu, aby poslal míč mezi tyče Chadrabovy branky – 1:0.

První vážnější ohrožení vilémovské branky přišlo po narážečce Krasnického s Burianem a následném centru Krasnického před branku, kde viděl Donáta a Obajdina, jenže vše přečetl jeden s obránců a míč poslal do bezpečí. V závěru první půle se Obajdinovi nepodařila zpětná přihrávka, čehož využil Kurel k pozdějšímu nájezdu na gólmana Chadrabu, který jej bravurně zlikvidoval.

Do druhého poločasu udělala obě mužstva několik změn v sestavě, což přineslo vyrovnání sil. Oba týmy si vytvořily několik příležitostí, jenže úspěšnější byli vilémovští střelci.

V 74. minutě vystřelil z dvaceti metrů Buryánek, gólman Němec se na jeho střelu natahoval, ale byl krátký – 2:0. O tři minuty později chtěl Kovařík najít ve vápně dobře postaveného Krasnického, jenže ten na jeho centr nedosáhl. Třetí gól zajistil Dangbe, který si naběhl za českolipskou obranu, zvítězil i v souboji s gólmanem Němcem a poté poslal míč do prázdné branky – 3:0. Závěr utkání již žádnou změnu nepřinesl, a tak Vilémov byl šťastnějším mužstvem.

Sestava Arsenalu: Chadraba ( 46. Němec) – Krasnický, Fulier, Podolský, Pohorský – Burian (46. Malinský), Opočenský (46. Zátka), Brož, Kovařík – Obajdin (46. Koštial), Donát.

Ohlasy po utkání

Vilémovský trenér Suchomel: „Dnešní utkání mělo vyloženě přípravný ráz, byla to poslední generálka před soutěží. My příští týden odjíždíme do Litoměřic, takže jsme si na zkusili základní sestavu, kdy mimo jednoho postu by mělo být jasno. Děkujeme za velice korektní přístup České Lípy a svým způsobem je jen škoda, že nepřijelo kompletní áčko, aby více prověřilo naši základní sestavu. Vím, že zde dvakrát porazili Varnsdorf, takže je to obávaný soupeř. Přeji jim, aby postoupili do třetí ligy, aby zde mohli hrát jako další účastník ČFL v tomto regiónu.“

Českolipský trenér Ruda Věchet k tomu dodal: „Utkání mělo celkem dobrou úroveň. Očekával jsem od některých hráčů z A-týmu více. Po oboustranném vystřídání se hra srovnala. Mrzí mě, že jsme nedali alespoň jednu branku. Jinak jsem spokojený s nasazením, které předvedli kluci z béčka.“