V sobotu večer společně s ním naposledy vybojoval tři body, když nad Baníkem Souš zvítězil 4:3.

O poločasové přestávce se s ním vedení klubu oficiálně rozloučilo a oznámilo, že na jeho místo angažovalo Josefa Vinše.

Usmíval se, s kyticí, vlaječkou a klubovou šálou fanouškům zamával, jako by dostal dárek k narozeninám. Takové bylo loučení kormidelníka Vladimíra Jeníčka s Novým Borem.

„O tom, že odejdu, jsem uvažoval už v zimě, ale chtěl jsem s klukama dohrát jaro a hlavně se zachránit v divizi," svěřil se exkluzivně Deníku 46letý kouč, který novoborský celek převzal v květnu roku 2014 po odvolaném Františku Kubáňovi.

Proč vlastně jste se rozhodl v Novém Boru skončit?

Tak jeden z těch důvodů je, že si chci od fotbalu na nějakou dobu odpočinout. Tři roky v Boru byly fajn, ale taky to byly dost náročné sezony. Zvláště ta poslední.

V čem?

Hlavně když se zrušily fotbalové farmy. My jsme do té doby spolupracovali s Varnsdorfem, takže nám občas jezdili pomáhat kluci z varnsdorfského áčka. Když možnost téhle spolupráce padla, tak jsme museli získat několik hráčů z juniorky. Ti do týmu perfektně zapadli a musím říct, že společně s těmi zkušenými kluky, jako jsou Tomáš Janů, Honza Broschinský, Lukáš Kubeš, Petr Stromecký či Dan Blumentritt, vytvořili skvělou partu. A já si vážím toho, že za ten poslední rok jsme všichni společně udělali velký kus práce.

Vladimír Jeníček se rozloučil s klubem a fanoušky FC Nový Bor výhrou svého týmu 4:3 nad Baníkem Souš. Zdroj: Deník/Jaroslav MarekTo zní ideálně, ale tak proč tedy odcházíte? Máte snad jinou trenérskou nabídku?

Nejprve odpovím na tu druhou otázku. Ano, pár nabídek jsem skutečně dostal, ale všechny jsem s díky odmítl. A proč z Nového Boru odcházím? Je to i proto, že vím, že současný kádr nezůstane pohromadě. Zkrátka někteří hráči jsou na odchodu jinam.

Můžete prozradit, kteří?

To není tajemství. Roman Mach odchází do České Kamenice, Zdeněk Pekař se chce věnovat studiu na vysoké škole a Pavel Hauer s Honzou Frömmlem podepsali přestupní lístky do českolipského Arsenalu.

Ti zkušení zde zůstanou?

Nevím. Ale mluvil jsem třeba s Tomášem Janů, je to skvělý fotbalista a výborný člověk, který nám hodně pomohl, a on slíbil, že pokud se bude v dostatečném počtu hráčů a pravidelně trénovat, tak zůstane. To samé říkal i Lukáš Kubeš.

Těší vás alespoň to, že jste se rozloučil s hráči a fanoušky výhrou?

To je taková ta pomyslná třešnička na dortu. Mnohem víc mě těší, že jsme byli zachráněni už asi čtyři kola před koncem. A i když byl závěr sezony hektický, fotbal jsme dělali na koleni a museli s námi jezdit i dorostenci, tak ti kluci odvedli na hřišti dobrou práci. Za to jim chci poděkovat.

FC Nový Bor FK Baník Souš 4:3 (1:1)Branky: 26. Devátý Leoš, 57. Pekař Zdeněk, 75. Stromecký Petr, 81. Kubeš Lukáš - 17. a 52. Popelka Vít, 66. Štípek Václav. Rozhodčí: Ježek, ŽK: 3:3. Diváků: 75.
Nový Bor: Ouzký Karel - Holubec Adam, Devátý Leoš, Kubeš Lukáš, Pekař Zdeněk, Šimoník Filip, Černý Jan, Stromecký Petr, Hauer Pavel, Hoke Pavel, Janů Tomáš (Doubrava Jan, Šnajdrvind Vítek). Trenér: Jeníček Vladimír.