Hráči českolipského Arsenalu odehráli poslední domácí zápas v kalendářním roce 2016.

Rozlučka s první polovinou ročníku před vlastním publikem proběhla ve velkém stylu, neboť Lípa stvrdila roli favorita a Semily roznesla vysoko 6:0.

Závěr duelu zpestřila návštěva labutí slečny přímo na hrací ploše. „Tento moment pobavil i naše fanoušky, kteří se na zápas přišli podívat," řekl s úsměvem trenér České Lípy Martin Šimon.

Česká Lípa - Semily 6:0 (3:0)

„Hráli jsme proti poslednímu týmu tabulky. Hráče jsme připravovali na to, že to nebude jednoduché utkání, protože pokaždé, když jdete do zápasu jako favorit, máte těžkou úlohu. Dali jsme ale dva góly do desáté minuty a poločas nakonec vyhráli 3:0. Lukáš Mígl sice dostal červenou kartu, ale duel už byl víceméně rozhodnutý," zhodnotil střetnutí kouč Šimon.

Lípa ale od 42. minuty dohrávala v deseti, neboť se za zbytečnou klukovinu nechal vyloučit Lukáš Mígl. „Nazval jste to dobře. Byla to jeho nezodpovědnost vůči týmu, což už i Lukáš teď ví. Taková blbost by se neměla stávat," mrzelo českolipského lodivoda, který ví, že v příštím klání v Sedmihorkách nebude moci využít jeho služeb.

Semily se ale ve druhé půli dostaly trochu do hry. „Nechtěli jsme bránit a hlídat výsledek. Chtěli jsme útočit a dát co nejvíce gólů, protože jsme útočně laděný tým, tak možná z toho rezultoval fakt, že i Semily měly nějakou šanci," nastínil možný důvod vzepětí hostujícího celku.

Na konci zápasu přistála na hrací ploše labuť, která ale o zapojení do hry nejevila dvakrát velký zájem. „To byla velká kuriozita. Myslím si, že to pobavilo i několik diváků, kteří se přišli podívat na zápas. Jen nás mrzí, že fanoušků nebylo o něco více, i když bylo špatné počasí," řekl s úsměvem Šimon.

Podzimní derniéra čeká na českolipské fotbalisty v Sedmihorkách. „Sedmihorky v tomto kole prohrály. Nás tam čeká těžké utkání, protože soupeř má kvalitní mužstvo, ale my tam pojedeme s čistou hlavou a přáním uhrát co nejlepší výsledek a samozřejmě bodovat."

Na otázku, jak hodnotí celý podzim, kormidelník Martin Šimon odpověděl: „Jedině pozitivně. Doma jsme všechny zápasy vyhráli a venku jsme neprohráli, takže jsme jediné mužstvo v soutěži bez porážky. Hlavně mě těší, že předvádíme útočný fotbal, na který se dá koukat."

Branky: 4., 33. a 51. Müller, 9. Hodač, 60. Vodrážka, 80. Kýček. Rozhodčí: Hnětynka, ŽK: 0:2, ČK: 42. Mígl (ČL). Diváků: 100.
Česká Lípa: Chadraba - Štálík (35. P. Vodrážka), Mígl, Müller (62. Čvančara), Karlík (75. Podroužek), Hodač, T. Vodrážka, Kýček, Valta, Burian, Zemánek. Trenér: Martin Šimon.

Další zápasy krajského přeboru:

Bozkov - Sedmihorky 4:3 (4:1)
Branky: 33. a 42. Červený, 9. Makula, 45. Vanc - 35. a 74. Špína, 80. Červinka. Rozhodčí: Šmíd, ŽK: 3:1. Diváků: 100.

Doksy - Skalice 1:1 (0:0)
Branky: 52. Válek - 85. Lebruška. Rozhodčí: Špidlen, ŽK: 2:4. Diváků: 150.
Podrobnosti o utkání ZDE: Derby v Doksech bez vítěze

Mšeno - Frýdlant 8:1 (5:0)
Branky: 19. a 71. Helm, 41. a 53. Štemberk, 18. Bém, 22. Pelta z pen., 37. Rozkovec, 50. Krejčík-  81. Stýbal. Rozhodčí: Havel, ŽK: 1:0. Diváků: 80.

Železný Brod - Hrádek 0:2 (0:1)
Branky: 30. Švejkovský, 81. Š. Holeček. Rozhodčí: Trejbal, ŽK: 0:2. Diváků: 80.

Lomnice - Višňová 2:1 (1:0)
Branky: 30. Fedorko, 57. Zboroň - 72. Nosek. Rozhodčí: Zlatník, ŽK: 1:3, ČK: 90. Soukup (V). Diváků: 60.

Velké Hamry - Bílý Kostel 3:0 (1:0)
Branky: 22., 83. a 87. Hlubuček. Rozhodčí: Marek. Diváků: 120.

TABULKA

KP Libereckého kraje.Zdroj: Deník

Michal Šandor