Nového trenéra bude mít A-mužstvo FK Č. Lípa, lídr krajského fotbalového přeboru Liberecka. Pravděpodobně se jím stane Michael Šimek, dosavadní kouč divizního FC Nový Bor. Deníku to sdělil včera místopředseda českolipského klubu Tomáš Karlík. „S Michaelem Šimkem jsme před uzavřením půlroční smlouvy s jednoletou opcí. V současnosti jednáme o jeho asistentech,“ řekl včera Tomáš Karlík.
Na dotaz, kdo by to mohl být, odpověděl: „ V současné době vám jejich jména sdělit nemohu. Jisté je ale to, že chceme preferovat strategii klubového patriotismu, aby s mužstvem pracovali lidé, kteří mají k České Lípě a ke klubu úzký vztah z minulých let.“
Tomáš Karlík dále potvrdil, že dojde i k posílení hráčského kádru. „Z Nového Boru přijdou tři až čtyři hráči, kteří by měli tvořit kostru pro divizní soutěž. Vím, ještě v divizi nejsme, ale cíle pro jarní část jsou jasné – postoupit.“
Sportovní redakce následně kontaktovala samotného Michaela Šimka, zda může informace, které Deníku poskytl Tomáš Karlík, potvrdit. Ten byl naším dotazem poněkud zaskočen.
„Nic není jisté. Ve středu by mi měl být pouze předložen návrh smlouvy s tím, že si ji pročtu a teprve až potom můžu dělat nějaká rozhodnutí. Momentálně jsem totiž stále smluvně zavázán klubu FC Nový Bor,“ řekl M. Šimek.

Další zprávy z regionu najdete zde