Fotbalisté Cvikova a českolipské rezervy naplno zabodovali ve víkendovém kole krajského přeboru. Těsná výhra těší především Cvikovské, kteří usilují o záchranu.

Hejnice – Arsenal Č. Lípa B
1:4 (1:2)

V prvním poločase se domácí do soupeře z České Lípy pustili bez ostychu. Měli více ze hry, vytvořili si řadu šancí. V 15. minutě rozehrál Šulc trestný kop nakrátko ke Koubovi, který následně těsně minul Chadrabovu branku. O třináct minut později byl již Chadraba překonaný, ale na brankové čáře jej zastoupil Půlpán. Ve 31. minutě prošel Bečvařík po pravé straně a poté obstřelil gólmana Vykoukala – 0:1.

Pak dvakrát zahrozili domácí. Nejprve Chadraba vyrazil nohama střelu Budky, poté se před něj dostal Kouba a chtěl jej obejít, jenže Chadraba mu sebral míč přímo z nohy. Pět minut před koncem prvního poločasu domácí po rohovém kopu srovnali skóre, šťastným hlavičkářem byl Filip – 1:1. Na 1:2 pro Lípu zvýšil Kaňkovský, který u tyče propasíroval míč do hejnické svatyně.

Ve druhém poločasu Českolipští začali hrát fotbal a bylo to vidět na skóre. Nejprve se trefil Záleský – 1:3, to běžela 56. minuta. Pak střílel Burian, s jeho šajtlí si poradil domácí gólman. Poté zahrozil Kaňkovský, jenže jeho střelu srazil obránce na rohový kop. V 78. minutě musel ukázat své umění Chadraba při šanci Kouby. Pojistku ve formě čtvrtého gólu přidal Bečvařík, když zúročil centr Švece.

V samotném závěru utkání ukázal své umění nestárnoucí domácí hráč Zoreník. Z otočky poslal balón na horní část břevna. Českolipský trenér Bohuslav Najman po utkání řekl: „V prvním poločase jsme se přizpůsobili hře domácích. Teprve v závěru prvního a po celý druhý poločas jsme začali hrát fotbal. Možná, že k tomu pomohla slabší fyzička.“

Branky: 39. Filip - 30. a 80. Bečvařík, 42. Kaňkovský, 56. Záleský. Rozhodčí: Rais, ŽK: 4:3. Diváků: 40.
Č. Lípa B: Chadraba - Bečvařík, Rataj, Měšťan, Pohorský (56. Burian) - Švec, Vodrážka, Novotný, Půlpán - Záleský (76. Beneš), Kaňkovský. Trenér B. Najman.

Nový Bor – Višňová
0:2 (0:0)

Novoborští nastoupili do zápasu svižně a již ve 30. sekundě poprvé zahrozil Třešňák. V dalších minutách se hrál nezáživný fotbal. Obrany byly pozorné a brankáři stáli na svých místech. Úvod druhého poločasu patřil aktivnějším hostům, kteří postupem doby vycítili náklonnost rozhodčích, kteří například přehlédli faul ve vápně na Stromeckého, který by jinak mohl pokračovat v akci.

Pak přišla 72. minuta a v té se domácí dopustili několika chyb za sebou, na půlce si zpracoval přihrávku Soukup a následně vyslal do úniku Dobrovodského. Ten obešel i gólmana a vstřelil úvodní branku. Novoborští se snažili psychicky zvednout a vyrovnat, a tak se vrhli do útoku. Například Stromeckého střela mířená na zadní tyč prošla vedle překvapeného brankáře do autu.

V jednom okamžiku zůstal vzadu sám domácí Všetečka, který se snažil zastavit pronikajícího hráče Višňové, a protože byl poslední a fauloval, dostal červenou kartu. „V deseti jsme pak ještě po centru z trestného kopu dostali druhý gól a bylo, jak se říká, hotovo,“ poznamenal sekretář Jiří Obrovský.

Branky: 71. Dobrovodský, 88. Soukup. Rozhodčí: Hanousek, ŽK: 4:1, ČK: 88. Všetečka (NB). Diváků: 80.
Nový Bor: Szabo - Šiner, Všetečka, Slabý, Smeták, Havlásek, Suněk, Třešňák, Stromecký, Hanoušek, Hruška (Novotný, Stejskal). Trenér Fr. Kubáň.

Cvikov – Pěnčín/ Turnov B
1:0 (0:0)

Cvikovští naději na záchranu v soutěži ještě nevzdávají. Potvrdili to v sobotním domácím střetnutí proti silné rezervě Turnova. Jediný, zato velecenný gól zařídil v 73. minutě Tomáš Kaiser, který si naběhl na centrovaný míč z pravé strany od Jiráka a parádně hlavou překonal hostujícího brankáře!

„Jsem šťastnej jako blecha,“ netajil radost cvikovský lodivod Josef Kaiser. „Musím přiznat, že Turnovští byli po většinu času fotbalovější, ale naši kluci statečně bojovali o každý míč a zaslouženě vyhráli. Po zápase v kabinách jsem všem hráčům poděkoval a řekl jim, že kdyby takhle makali celé jaro, neměli bychom sestupové starosti. A oni to vědí,“ poznamenal kouč FK Cvikov, jehož těšilo, že měl po dlouhé době takřka kompletní kádr. „Pouze místo Machačného, jenž se minulý týden zranil, musel do brány Pros, a i on předvedl obětavý výkon.“

Branka: 73. Kaiser. Rozhodčí: Horák. ŽK: 2:1. Diváků 77.
Cvikov: Pros – Urban, Heřmánek, Červenka, Baláž – Jirák, Kaiser, Knolle, Kuběj, Teleky – Chrdle (Bártl, Bobelák, Houžvička). Trenér Jos. Kaiser.

Další výsledky krajského přeboru: Mšeno - Sedmihorky 1:0 (0:0). Desná - Hrádek 0:1 (0:0). Žel. Brod – Pěnčín 5:1 (1:0). VTJ Rapid Liberec - Jablonec n. J. 1:0 (0:0).