KP: Doksy zahodily několik tutovek, a pak se bály o výsledek

Doubí /FOTOGALERIE/ - Jediná přesná trefa Davida Bečvaříka rozhodla o výhře fotbalistů Doks v prvním jarním utkání krajského přeboru na umělé trávě v Doubí.

27.3.2013

Doubí - Doksy 0:1.Foto: Martin Jurčik

Rozhodující moment zápasu přišel v 31. minutě. Jakub Šimon rozehrál rohový kop, centrovaný balón před domácí bránou prodloužil Martin Vaňátko a David Bečvařík u vzdálenější tyče dopravil míč do sítě.

„Za tři body jsem rád, jsou cenné. Soupeři jsme oplatili podzimní porážku 1:2, ale byly to nervy," poznamenal lodivodJosef Vinš.

Doubí - Doksy 0:1 (0:1)

Hosté měli v první části režii hry ve svých rukou, vypracovali si dvě tutovky, ale v koncovce pokaždé selhali. „Několikrát jsme domácí přečíslili, jenže situace byly špatně vyřešeny. Kdybychom ty šance proměnili, byl by klid…"

Doubí od 60. minuty zabralo, zlepšilo kombinaci a tým od „Mácháče" se nechal zatlačit do defenzívy. „Ještě předtím jsme měli další dvě jasné příležitosti, konkrétně Doležel a Jurčik, jenže málo platné, gól jsme nedali a místo toho jsme se začali bát o výsledek. Kluci se z toho slušně řečeno podělali," neskrýval své rozladění kormidelník Vinš, který dodal, že Doubí si žádnou větší příležitost nevypracovalo.

„Mě mrzelo hlavně to, že v mužstvu se nenašel nikdo, kdo by naši hru uklidnil, podržel balón… Ale jasně, kdybychom v poločase vedli 3:0, bylo by to o něčem jiném. Takhle domácí vycítili šanci na vyrovnání a my jsme tomu podlehli. Naštěstí ty tři body máme," ulevil si Josef Vinš.

Branka: 31. Bečvařík. Rozhodčí: Špidlen, ŽK: 0:3. Diváků: 200.

Doksy: Kotyk - Horčík, Vaňátko Martin, Vaňátko Michal, Šťastný, Vágner, Bečvařík, Doležel, Zoubek, Šimon (69. Jurčik), Vacek Ondřej (69. Kolařík).

Další zápasy krajského přeboru:

Hrádek - Košťálov 1:1 (0:1). Branky: 82. Hynek z pen. - 43. Zboroň. Rozhodčí: Šťastný, ŽK: 3:4, ČK: 43. T. Janáček 59. Grafek. Diváků: 30.

Velké Hamry - Pěnčín 2:0 (1:0). Branky: 18. Miček, 56. Prousek Vl. Rozhodčí: Bohatý, ŽK: 3:3. Diváků: 75.

TABULKA (neúplná)

Krajský přebor Libereckého kraje.

27.3.2013 VSTUP DO DISKUSE

Kvůli nakloněnému kmenu vánoční jedle na Mírovém náměstí se vedení radnice rozhodlo o odstranění stromu kvůli bezpečnosti. Ráno zde začínají Vánoční trhy.
4

Poryv větru naklonil v Jablonci jedli. Hrozilo, že se vánoční strom zřítí

Osobně vyzvednout nový exponát přijela do českolipského Fehreru starostka Nového Oldřichova Marcela Novotná.
4

Němce nadchlo muzeum. Nyní mu darovali starou stříkačku

Příběh nemocné Terezky vyvolal velkou vlnu solidarity

Česká Lípa – Dobročinná akce na pomoc nemocné dívence z Chlumu, vynesla 30 000 korun. Pomůže i Večer plný dárků, který na pátek chystá florbalový klub.

Policisté počtvrté vybrali nejlepšího okrskáře Libereckého kraje

Liberecký kraj – Zvítězil Jan Horáček z Příšovic.

Jan Rázl z Nového Boru se stal mistrem ČR ve čtyřhře

Liberec, Nový Bor - Tři medaile získal novoborský sportovec Jan Rázl, který hájí barvy Badmintonového klubu Technické univerzity v Liberci na mistrovství České republiky jednotlivců kategorie do 13 let, jehož se v Harcově zúčastnilo celkem 88 žáků a žákyň.