Nezvyklý příděl gólů do domácí branky viděli nespokojeni diváci v předposledním kole KP u Máchova jezera. V tabulce druhé Doksy totiž přenechaly všechny body o záchranu hrajícímu Hrádku, navíc inkasovaly 5 gólů.

„Zklamaly výkony všech řad. Nejistá obrana dělala chyby v rozehrávce, v záloze hoši neudrželi míč a útočníci byli bezzubí. Nutno říct , že hosté měli větší chuť hrát fotbal, dobře si přihrávali a také touha po třech bodech je hnala dopředu," přiznal domácí funkcionář Vladimír Černý.

Doksy - Hrádek 2:5 (0:3)

Do utkání vstoupili lépe domácí, ve 4. minutě orazítkovali tyč, další dvě šance v 7. a 13. Jurčík zahodil a skórovat se jim nepodařilo ani ve 26. při podběhnutí balónu hostujícím brankářem. A tak se začalo úřadovat na druhé straně. Ve 30. T. Janáček prodloužil hlavou na Hetvera, který prudkou střelou poslal Hrádek do vedení.

Nečekanou porážku utrpěly na domácím hřišti Doksy. Hrádek porazil druhý tým krajského přeboru 5:2.Ve 33. Dobeš z rohu hřiště přešel přes bránící hráče, jeho centr Kotyk vyrazil přímo ke Kovačovi, který výstavní střelou zvýšil na 0:2. Ve 39. se dostaly Doksy do přečíslení, ovšem hráči se sami zalekli do ofsajdového postavení a zakončili bez razance. Ve 41. zahrával L. Janáček trestný kop před bránu, kde míč ve výskoku tečoval hlavou Dobeš a upravil na 0:3.

Hrádek i po přestávce hrál s chutí a lehkostí, své sólo po lajně úspěšně zakončil T. Janáček. V 58. došlo k faulování domácího hráče ve vápně, avšak nařízenou penaltu Brožovi Rob skvělým zásahem vyrazil. Své mužstvo oslabil v 65. Dobeš, který neudržel nervy na uzdě a musel pod sprchu. Za dvě minuty pak Hetver šikovně přehodil gólmana 0:5.

„Na to se koukat nebudu," mávl zlostně rukou jeden z diváků a odešel ze stadionu. Doksy nehodily flintu do žita. Nejdříve v 77. neatakovaný David Bečvařík hlavou do protipohybu gólmana snížil. Druhý úspěch vytěžili domácí v 82. ze skrumáže před bránou, kde dobře úřadoval zkušený a od míče prakticky neoddělitelný Pavel Doležel.

Branky: 79. Bečvařík, 81. Vaňátko Michal - 31. a 69. Hetver, 33. Kovač, 40. Dobeš, 51. T. Janáček. Rozhodčí: Ujka, ŽK: 2:5, ČK: 64. Dobeš (H). Diváků: 150.

Doksy: Kotyk - Horčík (46. Zoubek), Vaňátko Michal, Vaňátko Martin (57. Doležel), Šťastný, Brož, Vágner (36. Semík), Bečvařík,Vacek Jakub, Jurčik, Vacek Ondřej.

Desná – Skalice 4:1 (3:0)

Fotbalisté Desné měli před sebou nelehký úkol, kdy museli porazit Skalici, aby si uhájili příslušnost v soutěži také v dalším ročníku. Hosté měli velkou šanci ve 4. minutě, ale Řezáč minul branku. Z následného brejku se prosadila Densá. Kořínek unikl po levé straně a přesnou přihrávkou vybídl Pfeifera ke skórování.

O pár minut později mohl dát druhou branku sám Kořínek, ale neprosadil se. Po nevyužitých šancích na obou stranách se skóre měnilo po půlhodině hry. Po chybě obránce hostů se přesnou střelou trefil Pfeifer, čímž stanovil poločasové skóre 3:0.

Po změně stran pokračovala atraktivní kopaná, a také o další šance nebyla nouze. Na branku si však stovka diváků musela počkat až do 74. minuty. Pipek přesným centrem našel Kobylku, který hlavou poslal Desnou do senzačního vedení 4:0. O pár minutě později mohl dát pátou branku Desné Blažek, ale v dobré pozici minul.

Poslední slovo tak měli hosté, když pět minut před koncem skóroval Martínek. To však již nezměnilo na tom, že se Desná zachránila v soutěži i pro další soutěžní ročník, protože Velké Hamry svůj zápas v Jablonci nad Jizerou prohrály. Kaňkou na utkání je situace okolo obránce Jakuba Smoleňáka. Ten si vážně poranil koleno a musel být transportován do nemocnice.

Branky: 5. a 45. Pfeifer, 31. Špaček, 74. Kobylka – 85. Martínek. Rozhodčí: Špidlen, ŽK: 1:0. Diváků: 100.

Další výsledky krajského přeboru:

VTJ Rapid Liberec - Višňová 1:2 (0:1). Branky: 46. Husák - 4. Jakl, 49. Šmidrkal. Rozhodčí: Neugebauer. Diváků: 30.

Železný Brod - Pěnčín-Turnov B 1:0 (0:0). Branka: 68. Kovář. Rozhodčí: Kadlec, ŽK: 1:4, ČK: 85. Král (ŽB). Diváků: 120.

Pěnčín - Doubí 6:1 (1:0). Branky: 52., 62. a 73. Chlomek, 2. a 47. Hlubuček, 54. Ráček - 79. Kahl. Rozhodčí: Vachek, ŽK: 0:2. Diváků: 100.

Jablonec nad Jizerou - Velké Hamry 2:1 (0:1). Branky: 60. Holman, 90 (+3). Bistiak - 14. Mihálik. Rozhodčí: Brož, ŽK: 1:6, ČK: 63. Prousek, 88. J. Řezáč (oba VH). Diváků: 190.

Košťálov - Sedmihorky 1:6 (0:1). Branky: 87. Zboroň - 14. Pařízek, 49. Koudelka, 53. Pavlíček, 59. Král, 70. Valentín, 72. Vávra. Rozhodčí: Nádeník. ŽK: 1:2. Diváků: 80.