Několika změn se od příští sezony dočkají příznivci futsalu v Libereckém kraji.

Jak už Deník dříve informoval, vítězem krajského přeboru pro ročník 2010/2011 se stalo mužstvo Tango Liberec, které jako vítěz mělo automaticky zajištěn postup do divize. „To však funkcionáři odmítli, a tak i přes oslovení dalších mužstev z našeho kraje padlo rozhodnutí, že žádný tým nehodlá hrát v nadcházejícím ročníku divizní soutěž,“ konstatuje Michal Milner, předseda krajské komise svazu futsalu.

Na poslední pozici se po tuhém boji umístil York Liberec, kterému v posledním kole v duelu s Greens Liberec stačilo prohrát klidně i o tři branky. „To se však nakonec nestalo, jelikož prohrál o čtyři góly, a tím pádem se právě Greens umístili na předposlední pozici právě před Yorkem,“ vrací se k závěru sezony v KP předseda Milner a dodává, že po skončení libereckého okresního přeboru byl osloven zdejší klub RKC Liberec, který v tabulce skončil na druhém místě. „Vítězem se sice stalo mužstvo Prašivky C, jenže z důvodu účasti svého A-týmu v krajském přeboru nemohlo postoupit.“

V okrese Česká Lípa se z prvenství radoval tým Yankees Warriors Nový Bor, a proto má právo na účast v KP, kde v uplynulém ročníku musela Sportovně-technická komise (STK) zkontumovat jedno utkání za neoprávněný start hráče libereckých Prašivek. „Z hlediska disciplinárních trestů se počet vyloučených oproti předchozímu ročníku snížil.“

V nejvyšší soutěži České republiky, 1. futsalové lize, bude mít Liberecký kraj jednoho účastníka, a to Andy Liberec, který postoupil z druhé ligy, ale hodně nečekaně podlehl ve finále krajského poháru českolipským Démonům (6:7). „Vyhrát krajské finále poháru ČMFS a dostat se mezi šestnáct nejlepších týmů z celé republiky je z našich úspěchů zatím ten největší,“ zopakoval prezident vítězného mužstva FC Démoni Jiří Šubrt.

Michal Milner pak dále prozradil, že v druhé lize bude mít náš kraj hned čtyřnásobné zastoupení v podobě dvou českolipských mužstev, přesněji už zmiňovaný FC Démoni a F.A. Zole a k nim se přidají ještě Slavii TU Liberec a Dalmach Turnov. Druhá liga začíná o první říjnovém víkendu. Účastník loňského ročníku, Alfa Liberec, se poněkud nečekaně nepřihlásil do žádné soutěže řízené ČMFS.