Jaro je tady a s ním i začátek druhé poloviny sezony v krajských fotbalových soutěžích! Jarní odvety v krajském přeboru, I. A a I. B třídě jistě přinesou hezkou podívanou, spoustu krásných branek a zajímavých momentů.

Ze tří mužstev Českolipska v krajském přeboru je na tom po podzimu nejlépe českolipský Arsenal, jenž s 23 body zaujímá 3. místo. „S přístupem a tréninkovou účastí většiny hráčů jsme byli velice spokojeni. Během zimy jsme odehráli dvanáct utkání, z toho deset bylo vítězných," hodnotí uplynulé období trenér Martin Šimon.

Jeho kádr posílil o Jaromíra Hrašnu. „Jaromír je kmenovým hráčem Spartaku Trnava a po dlouhém zranění se vrací do fotbalu. Našemu manažerovi Josefu Koštovi se podařilo získat ho pro nás na hostování," vysvětlil kouč Šimon.

Arsenal odstartuje svoji jarní pouť na hřišti v Lomnici, Skalice se představí na UMT ve Mšeně a Doksy vyzvou Bozkov. Všechna utkání začínají dnes v 15 hodin.

Derby dnes v Mimoni

Hned na začátek jarní sezony v I. A třídě se fanoušci mohou těšit okresní derby: na umělou trávu do Mimoně přijede sousední FK Stráž pod Ralskem. „Chtěli bychom na domácí půdě našemu soupeři oplatit nešťastnou porážku 1:2 z úvodního kola. Výsledky Stráže jsme nesledovali, zaměřili jsme se hlavně sami na sebe, proto těžko odhadnout, jak na tom soupeř je," říká Bohuslav Najman, kouč „áčka" Jiskry.

Novicem v jejím dresu je Ondřej Stand z Brniště, naopak Foubík trikot neoblékne, neboť jej vedení klubu vyřadilo z kádru. „Důvodem byla hráčova špatná morálka," doplnil lodivod Najman.

Jednu zásadní věc před startem odvetné části v I. A třídě musel v tomto týdnu řešit LKFS: ze soutěže odstoupil FK Bílá. Vinou toho nastaly změny v bodovém zisku jednotlivých mužstev. Trenér Bílé, Jiří Zachariáš, včera Deníku přiznal, že pro něj a vedení FK to nebylo jednoduché rozhodnutí. „O odstoupení jsme se nerozhodli proto, že by nám chyběli partneři, že bychom neměli soutěž finančně zabezpečenou. Pouze jsme neměli dost vlastních hráčů, kteří by mohli nastoupit do jarních duelů," uvedl kormidelník předposledního celku tabulky.

„Od začátku zimní přípravy nám začali haprovat s docházkou a především svým přístupem naši mladí hráči. Někteří mi posílali omluvenky, jež si nevymyslí ani děti ze základní školy. Takže nakonec i naplánované soustředění jsme museli na poslední chvíli zrušit," konstatoval lodivod Zachariáš. „Abychom neustále přemlouvali někoho, komu je 20 nebo 23 let, aby chodil trénovat, když vidíte, že ho fotbal nebaví, nebo že na něj nemá čas, tak to jsme opravdu nechtěli. Právě proto jsme se rozhodli k tomuto zásadnímu kroku a mužstvo odhlásili," vysvětlil Jiří Zachariáš.

FK Bílá se tak stává prvním sestupujícím týmem s I. A třídy.

Kam za sportem

Sobota 19. března

FOTBAL
Divize mužů: FC Nový Bor - FK Litol (15.00).
KP mužů: Doksy - Bozkov (15.00).
I. A třída mužů: Mimoň - Stráž pod Ralskem (15.00).
OS mužů: Lokomotiva Česká Lípa B - Polevsko (13.00, UMT u Ploučnice).

VOLEJBAL
1. liga juniorů: Lokomotiva Česká Lípa - Prosek Praha B (14.00)

BASKETBAL
Liga kadetek (U17), 1. kolo play-out: BK Česká Lípa - Slovan Ústí nad Labem (16.00).

STOLNÍ TENIS
Krajská divize mužů: TJ Jiskra Nový Bor A - TJ Spartak Chrastava A (16.00), SKST Cvikov A - TJ Sokol Vesec A (16.00).

Neděle 20. března

FOTBAL

I. B třída: Lokomotiva Česká Lípa - Pěnčín (15.00, UMT u Ploučnice).
KP U19: Arsenal Česká Lípa - VTJ Rapid Liberec (10.00, UMT u Ploučnice), Mimoň - Mšeno (11.30, UMT Mimoň).
I. A třída U19: Stráž pod Ralskem - Nové Město (10.00), Jablonné/ MAHO - Hejnice (10.15).
KP U15: Lokomotiva Česká Lípa - FK Jablonec/ Podještědí (9.30, UMT v Novém Boru).
KP U13: Nový Bor - FK Jablonec/ Podještědí (11.15, UMT v Novém Boru).
I. A třída U13: Lokomotiva Česká Lípa - FK Jablonec/ Podještědí (11.15, UMT v Novém Boru).
OS mužů: Tuhaň - Okna, Nový Oldřichov - Noviny, Mimoň B - Jestřebí, Brniště - Lindava, Pertoltice - Kunratice, Horní Libchava - Dubnice (15.00).

STOLNÍ TENIS
Krajská divize mužů: TJ Jiskra Nový Bor A - TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou B (10.00).