Krajský fotbalový pohár: Slavík se Špačkem pěli vítězné písně

Českolipsko /FOTOGALERIE/ - Krajský fotbalový pohár vstoupil do úvodního dějství i za účasti šestice mužstev z Českolipska.

18.3.2014

Mimoň - Skalice 2:2, na PK 3:2.Foto: Jiří Synek

Z postupu do dalšího kola se radují Doksy, které vyřadily Bukovany, Česká Lípa, jež v normální hrací době zvítězila nad Cvikovem, a také mimoňská Jiskra. Ta dokázala na domácí půdě vzdorovat Skalici. Přestože domácí už prohrávali 0:2, dokázali vyrovnat a při penaltové loterii byli šťastnější.

Doksy - Bukovany 5:0 (2:0)

V Heřmanicích se hrálo aktivně. Bukovanský Králík ve 14. minutě šel sám na Kotyka, ale obloučkem překopl i branku. Ve 24. Najman bombou vystrašil domácího brankáře. Doksy začaly druhých 45 minut náporem, během deseti minut nastříleli tři branky (Kulha 1:0, Zoubek 2:0, Šimon 3:0). Poté Bečvařík dal na 4:0 a v 72. min. nechytatelnou bombou ukončil poločasové střelecké hody Michal Vaňátko. Bukovanům slouží ke cti, že nevypustily žádný souboj a bojovaly až do konce.

Branky: 48. Kulha, 52. Zoubek, 58. Šimon, 60. Jiří Bečvařík, 72. Michal Vaňátko. Rozhodčí: Zlatník - Háša, Paulus.
Doksy: Kotyk - Vaňátko Martin, Vaňátko Michal, Šťastný, Vágner (46. Horčík), Cengr (46. Sedlák), Vacek Jakub, Bečvařík Jiří, Kulha, Kolařík (46. Šimon), Zoubek.
Bukovany: Fišer (62. Vojtíšek) - Prýl, Hofman, Najman, Vetešník, Ramík Lukáš, Ramík Michal (61. Svoboda), Ujka, Sysel (74. Černák), Hlubuček, Králík.

Česká Lípa - Cvikov 1:1 (0:1), na PK 7:6

Vyrovnaný duel musely rozhodnout pokutové kopy. V jejich osmé sérii kopl míč těsně vedle Chadrabovy brány cvikovský gólman Jiří Machačný, a tak bylo jasno.

Branky: 68. Müller - 31. Hetver. Rozhodčí: Milner - Ujka, Simmerová. Diváků: 60.
Česká Lípa: Chadraba - Rataj, Moravčík, Štálík, Vodrážka - Poláček (66. Švehla), Müller, Válek, Kliment (46. Burian) - Červeňák, Šimon (83. Čvančara). (Připraven Kluch). Trenér Ješeta.
Cvikov: Machačný - Kotěborský (18. Vacek), Bobelák, Červenka, Knolle (90. Vávra) - Jirák, Coufal, Pěnička, Čonka - Kuběj, Hetver. Trenér Novotný.

Mimoň - Skalice 2:2 (0:2), na PK 3:2

Mimoň - Skalice 2:2, na PK 3:2. Knytl s Třešňákem se snaží zastavit průnik domácího Špačka.Od začátku Skaličtí dokazovali, že jsou kombinačně lepším týmem. Snažili se kombinovat na jeden dotek a zatlačili Mimoňské do defenzivy. V 19. minutě chyboval v rozehrávce Opelt, hostující kapitán Martínek našlápl k dlouhému křídelnímu sólu, přehnal se kolem Gabriela jak rychlovlak kolem pozdě stažených závor a z těžkého úhlu propálil Slavíka v mimoňské bráně 0:1.

Po gólu se hra přelévala z jedné strany na druhou a nutno poznamenat, že se diváci nikterak nenudili. Slavík držel Mimoň stále na dostřel. Úvod druhého poločasu byl ale navlas stejný. Skalice tlačila míče do velkého čtverce a když míč propadl před Milnera, nikdo z domácích beků jej neuklidil a Milner prostřelil vše co mu stálo v cestě 0:2.

V ten moment se ale ukázala krása fotbalu. Skaličtí se zatáhli a snažili se zápas dohrát s dvoubrankovým náskokem v zádech. Mimoňští poslali na hřiště mladou krev a najednou byli všude. Hra dostala řád, kapitán Špaček létal jak pták ve větru, nejprve snížil jedovkou na rozdíl gólu a po několika neproměněných gólovkách domácích dokázal téměř se závěrečným hvizdem srovnat na 2:2!

V pokutových kopech se ukázal penaltový mág Slavík. Pustil jen dvě střely z pěti, a když Feher předvedl panenkovský dloubáček bylo vymalováno. Mimoň jde dál a v dalším kole se může těšit na Českou Lípu!

Branky: 50. a 90. Špaček - 19. Martínek, 48. Milner. Rozhodčí: Bahník. ŽK: 1:1. Diváků: 50.
Mimoň: Slavík - Opelt (55. Cibulka), Gabriel (46. Hřeben), Feher, Eichler (78. Vápeník), Mikloda, Matušek, Steinhübel, Špaček, Hanoušek, Sutr. Trenér: Najman.
Skalice: Řezáč - Třešňák, Nevrlý, Hlavinka, Milner, Aust, Dvořák, Knytl, Švec, Martínek, Mikysa (Bednář, Šlajs, Kohout, Svoboda). Trenér: Jeníček.

Další výsledky KFP

Z dvanácti utkání krajského kola Českého fotbalového poháru bylo sehráno deset, když duely Pěnčín-Turnov Jilemnice a Sedmihorky Desná byly odloženy.

Lomnice nad Popelkou - Mírová 6:2 (4:0). Branky: Vavrinec 2, Vávra 2, Michal Drábek, Tolvaj - Grebeníček, Kázmer.
Bozkov - Horní Branná 5:1 (1:0). Branky: 53. a 84. Makula, 11. Plátek, 65. Krejčík, 70. Prousek - 50. Illner.
Velké Hamry - Semily 2:1 (1:0). Branky: 35. Matocha, 55. Miček - 65. Havlín z pen.
Doubí - Rozstání 0:1 (0:1). Branka: 19. Drbohlav.
Camel Liberec - Višňová 1:10 (0:5). Branky: 75. Staněk - 10., 36. a 52. Koudelka, 50. a 70. Zimák, 8. Kepr st., 17. T. Mazánek, 33. vlastní, 59. Mládek, 72. Závůrka.
Hrádek - Chrastava 2:4 (0:2). Branky: 70. a 82. P. Rob - 28., 30. z pen. a 80. Henzl, 64. P. Rozmajzl.
Mšeno - Velké Hamry B 3:1 (2:0). Branky: 37. a 60. Čech, 26. Kulhánek - 70. Horna.

Program druhého kola (24. dubna): Mimoň - Česká Lípa, Chrastava - Doksy, Rozstání - Višňová, Velké Hamry - Mšeno.

Jizerská 50, chodci vs. řidiči, výcvik topičů a zpěvavé dračky: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 17. až 18. února 2018.

Do stopy na jasankách a veršem na rtech

Bedřichov - Jizerská padesátka je plná osobních příběhů. Vedle profesionálních i amatérských běžců vyrazili i hobíci. Ale nejen oni. S padesátkou se popral třeba i herec a moderátor Jakub Kohák, všichni borci nad sedmdesát let, účastníci z Klubu mistrů Jizerské 50, ale například i básnířka s knihou v ruce.

OBRAZEM: Právě jsme se narodili - miminka 7. týdne 2018

Česká Lípa - Miminka narozená v uplynulém týdnu. K blahopřání všem šťastným rodičům se připojuje i redakce českolipského Deníku.

AKTUÁLNĚ: Florbalisté bodovali naplno. V neděli večer porazili domácí Brno

Brno – Urputná nedělní bitva mezi brněnskými Buldoky, kteří jsou v tabulce florbalové Tipsport Superligy třináctí, a do té doby dvanáctým týmem FBC 4CLEAN Česká Lípa, vyzněla lépe pro hosty ze severu Čech od řeky Ploučnice.