Asi největším magnetem víkendového kola v krajském přeboru fotbalistů bylo okresní derby mezi domácí Českou Lípou a sousední Skalicí. U Ploučnice se nakonec radoval hostitelský celek, když dva góly do Řezáčovy brány vstřelil Marek Burian a ten třetí talentovaný mladík Mígl. Hosté snížili až sedm minut před koncem.

V nedalekých Doksech se představil Hrádek nad Nisou, který vyrovnával na konečných 1:1 pět minut před koncem, a Mimoň přivezla bod z Desné za remízu 3:3.

Jisté v této soutěži je zatím jen to, že sestupuje Mírová, Mimoň a Desná, další otazníky budou zodpovězeny nejdříve příští víkend, kdy je na programu mimo jiné i další českolipské derby mezi Skalicí a Doksy (neděle od 10.30).

Česká Lípa - Skalice 3:1 (1:0)

Prvních 35 minut měla více ze hry Skalice, jenže, jako už skoro tradičně, střelecky se trápila. A když už dala gól, nebyl jí pro ofsajd uznán. Českolipští se rozehrávali velmi pozvolna, na některých hráčích byla vidět nervozita z důležitosti tohoto střetnutí, kazili finální přihrávky při přechodu do brejků a často prohrávali osobní souboje jeden na jednoho.

„Myslím si, že kdybychom v prvním poločase dali dva tři góly, byl by to zápas úplně o něčem jiném," řekl po utkání skalický kormidelník Vladimír Jeníček. „Z výsledku zklamaný samozřejmě jsem, ale klukům, kteří se představili na hřišti, musím za předvedený výkon poděkovat. Měli jsme tři čtvrtiny zápasu ve své moci, ale domácí byli produktivnější ve střelbě," konstatoval Jeníček.

Úvodní branku dal po rychlém protiútoku a ukázkové kolmici od Martina Válka záložník Marek Burian, který se uvolnil na velkém vápně, udělal kličku gólmanu Řezáčovi a v klidu zamířil do opuštěné svatyně 1:0.

Ten samý hráč hned pět minut po přestávce utekl skalické obraně a bylo to 2:0! „Mířil jsem tam, kam jsem chtěl a za oba góly jsem rád," svěřil seMarek Burian, který zanedlouho po své druhé trefě střídal. „Píchlo mně v levém tříslu, tak jsem to raději nechtěl ještě víc pokoušet," vysvětlil.

Hosté ze Skalice měli herně navrch i ve druhé půli, ale průběžný stav jim svazoval nohy hlavně při řešení svých gólových situací. A když se v 79. minutě na druhé straně odhodlal ke střele z pravého křídla ze vzdálenosti 28 metrů Lukáš Mígl, jenž parádním projektilem pokořil Řezáče potřetí, bylo jasné, že tři body zůstanou u Ploučnice. Nic na tom nezměnil ani „angličan" od břevna do sítě v podání Jakuba Milnera 3:1.

„Jsou to pro nás důležité tři body, ale zachráněni ještě nejsme. Ještě nás totiž čekají dva těžké zápasy: Višňová a Doksy, oba hrajeme venku," připomněl vedoucí českolipského mužstvaJosef Košta.

Branky: 45. a 50. Burian, 79. Mígl - 83. Milner. Rozhodčí: Špidlen - Simmerová, Vydra. ŽK: 3:4. Diváků: 160.
Česká Lípa: Chadraba - Poláček, Ješeta, Vodrážka, Štálík - Burian (54. Červeňák), Mígl (80. Švehla), Kliment, Horák - Válek, Müller. Trenéři: Jiří Ješeta, Stanislav Kouřil.
Skalice: Řezáč - Novotný, Benc, Šíma, Půlpán - Martínek (84. Šlajs), Švec, Nevrlý, Hlavinka - Milner, Dvořák. Trenér: Vladimír Jeníček.

Doksy - Hrádek 1:1 (1:0)

Doksy se rozehrály k dobrému výkonu, který korunovaly již v 10. min. přesnou střelou Ondřeje Vacka z trestného kopu 1:0. Po tomto úspěchu domácí nepolevili, byli lepší v kombinaci a soupeře začali přehrávat.

Doksy - Hrádek 1:1.Hrádečtí si připsali v první půli několik pokusů ohrozit domácí branku. Hnízdo i Rob měli šance, ale v zakončení jim chyběl větší klid. Na konci poločasu měl gólovku na hlavě David Bečvařík, ale Vašíček ji zázračně vyrazil na roh.

Po změně stran snaha domácích o vstřelení uklidňující branky nabírala na intenzitě. Ve 49. po dlouhém autu nastřelil Jan Cenger hlavou tyč. V 60. utekl hostující obraně Jakub Šimon, ale v poslední chvíli ho stačil zakřižovat Holeček a bylo po šanci.

Ke konci zápasu hosté přidali na aktivitě, domácí defenzíva vyrobila několik chyb a v 85.min. z pětadvaceti metrů nechytatelnou bombou prostřelil David Hořák vše 1:1. Ještě v 86. minutě spálil domácí Kolařík tutovku, když ze tří metrů hlavou mířil vedle. Konečná remíza nevyřešila nic podstatného, a tak v posledních dvou kolech musí ještě domácí zabojovat.

Trenér Doks Josef Vinš:„V první půli jsme hráli dobře, ale zranění Šťastného ve dvaadvacáté minutě nám koncepci trochu rozhodilo, museli jsme to celé posunout.Střídání také moc neprospělo. Neproměněné šance a chyby v obraně, to jsou situace, které rozhodují zápasy."

Trenér Hrádku Juraj Kresila: „Pod dojmem, že už jsme zachráněni, jsme to tady odšlapali. Doksy chtěly víc než my. To bylo vidět na těch šancích, tlačily se víc do útoků."

Branky: 10. Vacek Ondřej - 85. Hořák David. Rozhodčí: Hnětynka, ŽK: 1:1. Diváků: 150.
Doksy: Kotyk - Horčík, Vaňátko Martin, Šťastný (22. Šimon), Cenger, Bečvařík David, Bečvařík Jiří ( 63. Kýček), Kulha, Kolařík, Sedlák, Vacek Ondřej - Lorenc. Trenér: Josef Vinš.

Desná - Mimoň 4:4 (1:1)

Souboj příliš fotbalové krásy nepobral, takže byl takovým „pouťákem", kdy oba celky hrály prakticky bez obran. Domácí však měli poměrně brzy důvod k radosti, když v 20. minutě otevřel skóre Pfeifer, ale před poločasem srovnal na 1:1 Feher.

Začátek druhého poločasu pak perfektně vyšel hostům, když Petr Špaček a Martin Hanoušek zvrátili stav na 1:3. Desná na tento vývoj stačila reagovat v 57. minutě, kdy snížil David Špaček a o osm minut později proměnil nařízenou penaltu Kořínek.

Tentýž hráč deset minut před koncem poslal domácí do vedení, takže se zdálo, že tři body zůstanou doma. Jenže o dvě minuty později získal míč Feher a svým druhým gólem upravil na konečných 4:4. Velká přestřelka ale neměla herně kvalitu krajského přeboru, odpovídala spíše I. B třídě.

Branky: 65. (pen.) a 80. Kořínek V., 20. Pfeifer, 57. Špaček D. - 43. a 82. Feher, 46. Špaček P., 48. Hanoušek. Rozhodčí: Blaschke, ŽK: 1:2. Diváků: 130.

Další výsledky krajského přeboru:

Mírová Pěnčín-Turnov B 1:8 (1:4)
Branky: 26. M. Zelnický - 6. a 20. Korček, 40. a 81. Marek Randák, 30. Dlouhý, 50. Matoušek, 69. Koubek, 73. Poláček. Rozhodčí: Paulus, ŽK: 1:2. Diváků: 100.

Mšeno - Semily 2:2 (1:0)
Branky: 34. a 51. Heinrich - 46. a 81. Ježek. Rozhodčí: Milner, ŽK: 3:3. Diváků: 100.

Višňová - Bozkov 4:3 (0:2)
Branky: 48. a 55. z pen. Cýrus, 70. T. Mazánek, 84. Melka - 13. a 43. Havel, 73. Nesvadba. Rozhodčí: Nádeník, ŽK: 3:4, ČK. 78. Červený (B). Diváků: 160.

Doubí - Sedmihorky 1:0 (1:0)
Branka: 36. Haunold. Rozhodčí: Kadlec, ŽK: 4:1. Diváků: 100.