Remízou 1:1 skončila středeční dohrávka krajského přeboru mezi domácími Doksy a jejich okresním rivalem ze Skalice.

„Věděli jsme, že Skalice má na jaře formu a že disponuje výbornými středovými hráči jako jsou Lukáš Martínek, Lukáš Novotný, Martin Švec a další, což se v prvním poločase potvrdilo," říkal po utkání domácí trenér Josef Vinš.

Doksy - Skalice 1:1 (0:1)

Hosté skutečně od patnácté minuty první půle hru režírovali, byli důraznější v osobních soubojích a předváděli hezké kombinace. Dokští naopak v těchto činnostech zaostávali a ve 24. minutě na to doplatili.

Novotný ve středu hřiště posunul míč na Hlavinku, ten „z první" poslal do šestnáctky uličkou mezi domácí zadáky Martínka, který technicky levou placírkou poslal balón k tyči 0:1.

Za deset minut předvedli svěřenci Vladimíra Jeníčka takřka navlas stejnou akci, tentokrát zakončoval Hlavinka, a gólman Kotyk musel vynaložit hodně práce, aby neinkasoval podruhé.

Hostitelé neskládali zbraně, před poločasem prodloužil míč hlavou Doležel na nabíhajícího Bečvaříka, ovšem z hranice penaltové značky špatně trefil balón, a tak nestranný divák musel o přestávce uznat, že Skalice vede naprosto zaslouženě.

close Doksy - Skalice 1:1 (0:1). zoom_in Klíčová situace, jež obraz hry na hřišti změnila, nastala v 60. minutě. Hostující Šíma pronikl po levé straně až k brankové čáře, odkud odcentroval na vzdálenější tyč. Sem si naběhl nikým nekrytý Burian, jenž měl před sebou ve stoprocentní šanci zívající bránu. Ze dvou metrů ji však trestuhodně přestřelil…

„Aby nás tohle nakonec nemrzelo," kroutili hlavou příznivci Skalice.

Jejich slova se stala skutečností. Devět minut nato totiž utekl od poloviny hřiště po levém křídle Zdeněk Brož, gólman Lukáš Řezáč proti němu vyběhl, ale zkušený fotbalista, který je v Doksech na hostování, měl k míči blíž, udělal brankáři kličku a skluzem míč dopravil do upuštěné svatyně 1:1.

„Byla to moje chyba, ten gól beru na sebe, protože jsem neměl vybíhat," přiznal 24letý gólman. „Byli jsme jednoznačně lepší, ale ztratili jsme dva body. Pro Doksy je ten jeden bod zlatej," dodal Lukáš Řezáč.

Domácí kormidelník Josef Vinš při svém hodnocení mimo jiné řekl: „S ohledem na průběh obou poločasů si myslím, že remíza je zasloužená a já jsem za ten bod rád. My jsme začali hrát až od 60. minuty, do té doby měli navrch hosté, ale pak se hrál oboustranně kvalitní a zajímavý zápas."

Už v sobotu hrají Doksy zase doma, tentokrát hostí od 17 hodin rezervu Hrádku nad Nisou, fotbalisté Skalice zajíždějí do Desné.

Branky: 69. Brož - 24. Martínek. Rozhodčí: Ginzel, ŽK: 2:2. Diváků: 150.

Doksy: Kotyk - Horčík, Vaňátko Martin, Vaňátko Michal, Vágner, Brož (83. Šimon), Bečvařík, Vacek Jakub, Doležel (65. Jurčik), Kolařík (46.Vacek Ondřej), Semík. Trenér Josef Vinš.

Skalice: Řezáč - Novotný, Vodrážka, Hlavinka (74. Kliment), Švec, Šíma, Knytl, Soukup (82. Baťka), Paštika, Martínek, Burian (66. Půlpán). Trenér Vladimír Jeníček.