Krajský přebor: Dva góly rozhodly o prohrách českolipských týmů

Liberecký kraj /FOTOGALERIE/ - Ve druhém kole jarní části krajského přeboru fotbalistů se českolipským zástupcům nedařilo.

31.3.2014

Jiskra Mimoň (krajský přebor) na jaře ještě nebodovala.Foto: Deník/Jaroslav Marek

Česká Lípa prohrála se Mšenem, Doksy nezabodovaly v Doubí a Mimoň doma podlehla ambicióznímu SK Semily. Povinně zvítězila pouze Skalice, která přehrála poslední Mírovou.

Jiskra Mšeno - Česká Lípa 2:0 (2:0)

Českolipští hráči vstoupili do utkání rozpačitě. Chyběl jim pohyb, důraz, hráli bez nasazení. Mohli děkovat gólmanu Chadrabovi, že v prvních šesti minutách neprohrávali o tři góly. Hned v první minutě Jiroušek poslal na českolipskou branku přízemní střelu, gólman Chadraba byl na místě.

Fotbalisté Mšena porazili Českou Lípu (v modrém) 2:0. O čtyři minuty později po centru Pešata míč ve vápně tečoval Čech, Chadraba nestačil reagovat, ale zastoupil ho Rataj, který vykopl míč z brankové čáry do bezpečí. V následné minutě musel Chadraba ukázat své umění při střele Čecha, který se dostal za obranu a z vápna vystřelil. Českolipští nenacházeli na nátlakovou hru domácích recept, a tak přišel gól v jejich síti. Ve čtrnácté minutě uzavřela Jiskra hosty před vápnem, čehož využil Douda ke vstřelení prvního gólu 1:0.

Českolipští prvně ohrozili domácího gólmana až ve 27. minutě, kdy se ke střele z dvaceti metrů odhodlal kapitán Štálík, Kobachidze jeho přízemní střelu k tyči bravurně vyrazil. Vítězství si domácí pojistili ve 36. minutě, kdy hosté nechali před brankou zcela volného domácího kapitána Jirouška, který po rohu poslal míč hlavou za Chadrabova záda 2:0.

Ve druhém poločase se hra vyrovnala, zřejmě po bouři v kabině. Českolipští zlepšili pohyb a přišly i šance. Hrálo se sice o střed pole. Po čtvrthodině hry druhé půle se zranil nejzkušenější hráč Josef Štálík a musel předčasně do kabin.

Tato nepříjemnost hosty neznepokojila a dostali se do šancí. Nejprve se opět blýskl Chadraba, když se Douda dostal před něj. Zahrozili i Českolipští. Švehla na hranici vápna přistrčil míč Müllerovi, ten neprostřelil domácího gólmana. Stejně se vedlo i Šimonovi, který se též znenadání objevil před gólmanem. Deset minut před koncem ještě vyzkoušel pozornost domácího brankáře Válek. Domácí si dvoubrankové vedení uhlídali a zaslouženě zvítězili.

Branky: 19. Douda, 36. Jiroušek. Rozhodčí: Pekař - Šťastný, Nádeník. ŽK: 3:1. Diváků: 100.
Mšeno: Kobachidze - Heinrich, Macháček, Novotný, Regenermel, Douda (88. Daniel), Jiroušek, Pešat, Kulhánek, Filip (66. Krámský), Čech (69. Svoboda).
Česká Lípa: Chadraba - Poláček, Moravčík, Rataj - Mitáč - Burian (71. Šimon), Štálík (74. Horák), Vodrážka (46. Švehla) - Müller, Válek - Červeňák. Trenéři Jiří Ješeta, Stanislav Kouřil.

Ohlasy trenérů:

Vladimír Mařák (Mšeno): „Sehráli jsme výborný první poločas, měli jsme řadu příležitostí, ze kterých jsme dali dva góly. V druhém poločase se hra vyrovnala, přesto jsme si výsledek pohlídali."

Jiří Ješeta (Česká Lípa): „V prvním poločase jsme nehráli podle našich představ a soupeře nechali hrát. Byli jsme bez pohybu, chyběl větší důraz, čehož soupeř využil. Ve druhém se hra vyrovnala. Měli jsme i šance, ale neproměnili je. S celkovým výkonem nejsem spokojený, domácí získali tři body zaslouženě."

Doubí - Doksy 2:1(1:0)

Doubí - Doksy 2:1 (1:0). Doksy nezopakovaly dobrý výkon z minulého kola a prohrály s týmem, který byl v tabulce KP o bod lepší. Jediné vzrušení bylo v 5. min., kdy po rohovém kopu skóroval domácí Hybner hlavou, i když si Kotyk na míč sáhl 1:0. Ve zbytku prvního poločasu byla naprostá absence nějaké zápletky. Hrálo se od vápna k vápnu a střelecké pokusy na obou stranách skončily buď vedle, nebo je pochytali gólmani.

Druhých pětačtyřicet minut začalo náporem hostů, kteří se dostávali k brance Mohra častěji, ovšem bez vtipné a konstruktivní přihrávky se nedočkali gólové radosti. Až v 60. min. odvážně vnikl do pokutového území Zoubek, místo střely volil přihrávku lépe postavenému Kulhovi a ten z levé strany po zemi překvapil domácího brankáře 1:1.

Od této chvíle si hosté vytvořili tlak a zdálo se, že další gól je jen otázkou času, ale chybělo tomu trocha fotbalového štěstí. Domácí pak hru vyrovnali a byli nebezpeční. A v 80. minutě našli vítězný recept: po dlouhém autovém vhazování dal Martínek hlavou gól na 2:1 a zajistil pro Doubí tři mistrovské body.

Branky: 5. Hybner, 80. Martínek - 60. Kulha. Rozhodčí: Šmída, Gereg, Horák. ŽK: 3:3. Diváků: 120.
Sestava Doks: Kotyk - Horčík, Jakub Vacek, Martin Vaňátko, Šťastný, Cengr (52. Ondřej Vacek), Michal Vaňátko, Šimon (69. Jurčik), Zoubek (69. Kolařík), Jiří Bečvařík, Kulha. Trenér Josef Vinš.

Jiskra Mimoň - SK Semily 0:2 (0:0)

Jiskra Mimoň - SK Semily 0:2 (0:0). O výsledku rozhodla lepší střelecká produktivita. Domácí měli minimálně na remízu, ale to by museli své šance proměnit. V prvním poločase Martin Hanoušek orazítkoval břevno, poté šel sám na gólmana Steinhübl, aby Špaček v šanci bohužel rovněž neuspěl.

A když bylo ve 2. poločase nutné vystřídat zraněného Matušeka (výron v kotníku), našli si hosté dvě mezery v defenzivě Jiskry. Nejprve se ujali vedení po střele z 20 metrů a za šest minut po centru z levé strany skórovali hlavou podruhé.

„S kvalitním soupeřem jsme dlouho drželi krok, měli jsme i šance, ale náš největší bolák je v proměňování šancí. Pokud nedáme gól, nemůžeme myslet na body," řekl Bohuslav Najman, trenér mimoňské Jiskry.

Branky: 70. Horák, 75. Havlín. Rozhodčí: Neugebauer. ŽK: 2:2. Diváků: 140.
Sestava Mimoně: Slavík - Gabriel (46. Bláha), Košek, Feher, Eichler - Matušek (55. Křenek), Mikloda, Steinhübl, Sutr - Hanoušek, Špaček. Trenér Bohuslav Najman.

Mírová – Skalice 1:5 (0:4)

Velké trápení Mírové pokračuje. V sobotu bylo už po prvním poločase jasné, že zůstane dál samostatně přikována ke dnu krajského přeboru. Už v desáté minutě domácí prohrávali 0:2 a když Močkovký se Zelnickým své šance neproměnili, trestala Skalice na konci úvodní půle dalšími dvěma trefami.

Beznaděj domácích tak vrcholila. Ve druhé půli nebylo takřka o co hrát, a tak domácí fanoušky ani moc nepotěšila kosmetická úprava Beneše na konečných 1:5. „Není se na co vymlouvat. Tvoříme neuvěřitelné hrubky a v útoku i v těch největších šancích selháváme. Plyne z toho špatná nálada, rozepře a bídná hra," byl zklamán vedoucí SK Mírová Jiří Kadlec.

Branky: Beneš – 35. a 43. Martínek, 6. Švec, 10. Hlavinka, 58. Dvořák. Rozhodčí: Hnětynka. ŽK: 2:5. Diváků: 50.

Další výsledky krajského přeboru:

Bozkov - Sedmihorky 4:2 (2:2). Branky: 2. Jíra, 27. Coufal, 57. Plátek, 62. Mazánek - 10. Bakeš, 13. Martin Špína. Rozhodčí: Bohatý, ŽK: 3:2. Diváků: 140

Desná - Hrádek 1:0 (0:0). Branky: 85. Pivnička. Rozhodčí: Paulus, ŽK: 3:4, ČK: 94. Rumler (H). Diváků: 150.

Pěnčín-Turnov B - Višňová 1:1 (0:0). Branky: 75. Randák - 77. Soukup. Rozhodčí: Ujka, ŽK: 3:2. Diváků: 200.

KP Libereckého kraje.

31.3.2014 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Administrativa - Administrativa Úředník ve skladu 16 000 Kč

Úředníci ve skladech Řidič/Skladník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Přijmeme řidiče dodávkového vozidla do 3.5t s platným ŘP sk.B. Praxe v řízení automobilu. , Náplní práce je rozvoz zboží a práce ve skladu. Podmínkou je průkaz na VZV ( možno dodělat)., Nabízíme: stravenky., Pozice je vhodná i pro absolventy., První kontakt emailem nebo telefonicky v době od 7:15 - 17:00 hod.. Pracoviště: Tradetex servis, s.r.o., Mánesova, č.p. 2055, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Petra Procházková, +420 735 793 130,487 874 172.

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 25 000 Kč

Číšníci a servírky Číšník/servírka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Nabízíme: příspěvek na stravu., Pozice je vhodná i pro absolventy a cizince., První kontakt emailem!. Pracoviště: Pivovar cvikov a.s. - pivovar cvikov, Pivovarská, č.p. 405, 471 54 Cvikov. Informace: Marcela Kašová, +420 727 626 453.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Sklenář, malíř skla 14 000 Kč

Malíři skla a keramiky Malíři skla - podkladáři. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Jedná se o malování podkladů zlatem. Vyučení není podmínkou - zaučíme., Alespoň částečná praxe nebo zkušenost s malováním skla velkou výhodou., Vhodné i pro OZP., , První kontakt osobně, telefonicky nebo e-mailem.. Pracoviště: Oldřich braha, Českých bratří, č.p. 2666, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Oldřich Braha, +420 602 417 745.

Gastronomie - Gastronomie Pomocníci v kuchyni 13 500 Kč

Pomocníci v kuchyni Pomocná síla - výdej jídla. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nabízíme: podnikové stravování., První kontakt osobně, emailem nebo telefonicky v době od 6:30 - 13:30 hod.. Pracoviště: Gth catering a.s. - česká lípa - bombardier, Svatopluka Čecha, č.p. 1205, 470 01 Česká Lípa 1. Informace: Hana Šoupalová, +420 736 629 546.

Finále závodu světové série horských kol ve fourcrossu JBC 4X Revelations proběhlo 14. července v bike parku Dobrý Voda v Jablonci nad Nisou. Na snímku je doprovodný závod Revelations Big Air - MTB freestyle.
24

OBRAZEM: Bikeři létali vzduchem. Už pošesté slavil úspěch Tomáš Slavík

Členové klubu českých turistů provádí značení turistické trasy ve Sloupu v Čechách na Českolipsku. Snímek je z 5. července.
11

Policisté se zaměřili na cyklisty. Jejich nehod přibývá

Manušice - V rámci projektu Na kole bezpečně dohlíželi dopravní policisté na chování a vybavení cyklistů přímo na frekventované cyklostezce Varhany v obci Manušice.