Oba zmiňované  celky své těžké soupeře porazily a v tabulce přezimují na solidních pozicích. Naopak smutek zavládl ve Skalici. Ta totiž v neděli prohrála ve Velkých Hamrech, a tak jarní odvety odstartuje z posledního místa…

Doksy - Chrastava 2:1 (0:1)

Doksy čekal souboj s vedoucím celkem soutěže. První velkou šanci si hosté připsali již v úvodní minutě. Petr Rozmajzl z dvaceti metrů nastřelil tyč. Ve 24. min. se ocitl Řezka sám před domácím gólmanem Němcem, ale ten byl u balónu dřív. Na druhé straně přihrál Šimon do malého vápna Kýčkovi a jeho střelu hlavičkou k tyči vyrazil Zika na roh. Vzápětí na druhé straně vyboxoval domácí Němec hlavičku Karla Žemličky přímo na kopačku Beneše a jeho přesnou přihrávku zprava proměnil volný Jakub Kouba ve vedoucí branku Chrastavy 0:1. Od 30. minuty sílil tlak domácích hráčů, kteří se několikrát objevili ve slibných pozicích, leč bez úspěchu. Pár minut před pauzou dvakrát v rychlém sledu vychytal domácí Němec jak Žemličku, tak i Beneše.

Po změně stran hosté hráli pod tlakem a už se tak často nedostávali ke střelbě. Dokským borcům dobře vycházely přihrávky, dostávali se ke hranici velkého čtverce a byli častěji na dostřel chrastavské branky. V 68. min. vybojoval míč Ondřej Vacek, vystřelil, Zika vyrazil ránu na kopačky volného Válka a jeho střela znamenala vyrovnání na 1:1. A za tři minuty už Doksy vedly. To kopal Michal Vaňátko od vlastní branky dlouhý míč na Šimona a jeho oblouček přes vybíhajícího Ziku spadl do brány. Posledních dvacet minut se hrál oboustranně rychlý a napínavý fotbal.V 77. kopali hosté trestňák a Beneš po přihrávce poslal hlavou míč jen o centimetry mimo domácí branku. Tentýž hráč dvě minuty před koncem poslal balón do šibenice Němcovy branky, jenže domácí gólman ho fantasticky vychytal. Ke konci šel soupeř do rizika, ovšem domácí defenziva, ač přitlačena před svoji bránu, mu nedovolila už vůbec nic. Doksy vyhrály po skvělém výkonu všech hráčů: poradily si s dosud nejúspěšnějším celkem podzimu.

Trenér Doks Milan Bubla: „Super, super, super! Od našich hráčů to bylo vysoké nasazení. Druhý poločas jsme byli jednoznačně lepším týmem a jsem rád, že kluci se o vítězství doslova poprali."

Trenér Chrastavy Petr Rozmajzl st.: „Rozhodlo to, že jsme v první půli neproměnili šance. V druhém poločase byli domácí lepší, a proto také vyhráli."

Branky: 68. Válek, 71. Šimon 26. Kouba. Rozhodčí: Horák, ŽK: 2:1. Diváků: 250.

Doksy: Němec - Šimon, Jurčik,Vágner (60. Vaňátko Michal), Kulha, Kýček (89. Horčík), Záleský, Picek, Lorenc (46. Válek), Vacek Ondřej, Vacek Jakub. Trenér: Milan Bula, asistent: Hynek Folbrecht.

Chrastava: Zika - Rozmajzl Petr (66. Kopecký), Žemlička, Uzel, Bartoš, Abrahám, Rozmajzl Michal, Vávra, Kouba, Beneš, Řezka (46. Jahoda). Trenér: Rozmajzl Petr st., asistent: Petřík Josef.

Česká Lípa - Višňová 4:1 (1:0)

V úvodu se hrálo po vápna a v 6. minutě měl po centru Šmidrkala dobrou možnost Jakl, jemuž chyběl krok. Lípa zahrávala dva rohy, Vykoukal vyrazil ránu domácího Věcheta. Ve 27. vyrobili střední obránci Višňové chybu na půlce, odkud unikl Kaňkovský a přesně zakončil. Ve 38. se prodral do vápna Jakl, jenže jeho přihrávku nabíhající Štrbák s Koudelkou minuli. V závěru půle chybovala domácí obrana, ale míč od Jakla Soukup loboval jen do náruče brankáře. To již Lípa hrála o deseti. Po přestávce šel trestný kop Kaňkovského těsně vedle tyče, na druhé straně Jakl nastřelil boční síť. V 72. hosté špatně rozehráli na půlce, míč zachytil Kaňkovský a svůj nájezd proměnil na 2:0. Dvě minuty nato pálil Švec z 20 metrů a bylo to 3:0. Ke konci zápasu nastřelil Šmidrkal ruku ve zdi bránících hráčů a z nařízené penalty Soukup snížil. Českolipští i v oslabení však drželi otěže zápasu pevně v rukách a po individuální akci přes dva obránce se zapsal mezi střelce Věchet, který uzavřel účet na 4:1.

Branky: 27. a 72. Kaňkovský, 74. Švec, 87. Věchet 84. - Soukup z pen. Rozhodčí: Kadlec, ŽK: 4:3, ČK: 43. Horák (CL). Diváků: 80.

Česká Lípa: Chadraba - Horák, Müller, Štálík, Vodrážka, Kliment (46. Šimon) - Ladra (89. Valta), Švec, Burian - Věchet, Kaňkovský. Trenéři: Jiří Ješeta, Stanislav Kouřil.

Velké Hamry - Skalice 1:0 (0:0)

Branka: 58. Vodrážka. Rozhodčí: Vrtal, ŽK: 2:1. Diváků: 120.