Doksy na svém trávníku zdolaly Doubí těsně 1:0, když vítěznou trefu zařídil Martin Kolařík, zatím jediný podzimní střelec Doks. Skalice využila domácího prostředí, aby Mírovou zdolala 2:0, muži českolipského Arsenalu získali první bod a hlavně předvedli velmi dobrý výkon, a nováček z Mimoně podle očekávání v Semilech neuspěl.

Skalice - Mírová 2:0 (0:0)

Skaličtí se rozehřívali jen pozvolna, jejich soupeř se zaměřil na důslednou obranu, ale vytvořili si i dvě dobré příležitosti, při kterých prokázal své umění gólman Lukáš Řezáč. Oživení do hry domácího týmu přinesla až dvě poločasová střídání v podobě Lukáše Nevrlého a Milana Soukupa.

Oba tito ofenzívní fotbalisté několikrát pořádně rozhýbali hostující defenzivu, které postupem času docházely síly. A v 57. minutě se skalické obecenstvo dočkalo. Martin Švec svou ideální přihrávkou mezi stoperskou dvojici vyzval Lukáše Novotného, jenž technickou střelou na zadní tyč otevřel účet střetnutí.

Skalice měla i další tutovky, tu největší Soukup s Nevrlým, když šli společně sami na brankáře, jenže gól z toho nebyl… Trest mohl přijít vzápětí na opačné straně: jeden z hostujících borců zatočil balón přímo do šibenice, avšak skalický gólman vykouzlil jeden ze svých dalších parádních zákroků. Pečeť na tříbodový zisk dal Martin Hlavinka v 88. minutě svým gólem na 2:0.

„První poločas byl z naší strany dost vlažný, soupeř předvedl několik nebezpečných akcí, ale ve druhé části se projevila větší zkušenost a sehranost našeho mužstva. Po úvodním gólu jsme měli hru ve své moci a soupeř postupně fyzicky strádal. Za tři body jsme samozřejmě rádi," uvedl pro Deník Jiří Löffelmann, sekretář SK Skalice.

Branky: 57. Novotný L., 88. Hlavinka. Rozhodčí: Šťastný, ŽK: 3:0. Diváků: 130.

Skalice: Řezáč - Knytl, Mikysa (71. Vodrážka), Hruška, Baťka - Šlajs (46. Nevrlý), Martínek, Švec, Paštika (46. Soukup) - Novotný L. Hlavinka. Trenér Vladimír Jeníček.

Doksy - Doubí 1:0 (0:0)

Doksy - Doubí 1:0 (0:0).Doubí začalo utkání náporem a přesnými přihrávkami na jeden dotek se jeho hráči dostávali do obrany Doks. Až ve 12. min. první střela domácího Ondřeje Vacka na branku znamenala, že se hra začala vyrovnávat.

Hoši od jezera měli mírnou převahu až do konce první půle, František Picek střílel z trestného kopu těsně vedle, pak diváci zatleskali dalekonosné střele Kolaříka, kterou gólman Kanta jen s námahou vytěsnil na roh. Doubí mělo také střelecké příležitosti, ale vše pochytal Kotyk.

Druhá půle změnila jen strany hřiště, obraz hry zůstal při starém. Doksy byly v útoku nebezpečnější a hosté se jen sporadicky dostávali k vápnu soupeře, kde neměli moc prostoru ke střelbě. Tlak domácích vyvrcholil v 65. min., kdy z pravé strany Fr. Picek přesně našel Kolaříka a ten zúročil snahu celého mužstva 1:0.

BrankA: 65. Kolařík. Rozhodčí: Neugebauer, ŽK: 3:3. Diváků: 150.

Doksy: Kotyk - Vaňátko Michal , Šťastný, Vágner, Cenger, Vacek JakuB, Picek Fr. , Kulha, Kolařík, Šimon (79. Stejskal), Vacek Ondřej (89. Vaňátko Martin). Trenér Josef Vinš.

Česká Lípa - Mšeno 0:0

První bod v soutěži získal českolipský Arsenal po velice sympatickém výkonu. Velká škoda, že své dobré šance neproměnili například Válek, Horák, Burian či Bečvařík.

„Kdybychom vyhráli o čtyři góly, nikdo by se nedivil. Výkon mužstva v tomto zápase byl mnohonásobně lepší než v těch předchozích utkáních, jen jsme si vybrali střeleckou smůlu," sdělil Deníku Vlastimil Horák,předseda FK Česká Lípa.

„První bodový zisk je pro hráče hodně důležitý, a i když jsme asi dva body ztratili, tak pevně věřím, že tenhle kádr se bude zápas od zápasu zlepšovat. Určitě má na to, aby se bez problémů pohyboval uprostřed tabulky," zdůraznil předseda Horák.

Rozhodčí: Nádeník, ŽK: 2:2. Diváků: 160.

Česká Lípa: Kluch - Mígl (78. Pohorský), Moravčík, Müller, Půlpán - Horák (80. Čvančara), Válek, Kliment, Mitáč - Bečvařík, Burian (86. Šlechta). Trenér: Jiří Ješeta.

Semily - Mimoň 6:0 (3:0)

Bylo jen otázkou, kolik branek hosté inkasují, což se i potvrdilo. Jiskra se zaměřila na defenzivu a náporu odolávala do 25. minuty, kdy poprvé kapitulovala. Za pět minut ránu Havlína vyrazil gólman Michálek a v tutovkách neuspěl Vrchovský ani Hrmo.

Přesto se domácí favorit ještě do přestávky dvakrát prosadil a další tři góly přidal po pauze, víc jich naštěstí pro Mimoň vstřelit nedokázal, byť k tomu další velké šance měl.

Branky: 41. a 52. Buček, 25. Močkovský, 33. Klazar, 67. Hartman, 75. Vávra. Rozhodčí: Ginzel. ŽK: 0:0. Diváků: 190.

Další výsledky krajského přeboru:

Višňová - Pěnčín-Turnov B 2:1 (1:0). Branky: 23. Melka, 83. Soukup - 55. Tvrdý. Rozhodčí: Paulus, ŽK: 3:3, ČK: 81. J. Škréta (PT). Diváků: 180.

Sedmihorky - Bozkov 1:1 (0:1). Branky: vlastní - 23. Plátek. Rozhodčí: Bohatý. ŽK: 3:2. ČK: 67. Jíra (B). Diváků: 120.

Hrádek - Desná 6:1 (4:0). Branky: 6., 48. a 60. Skrbek, 2. Hetver, 17. Vinš, 23. Antoš - 71. Kořínek. Rozhodčí: Ujka, ŽK: 1:4. Diváků: 150.