Dosud druhé Doksy měly odehrát zápas s domácím FC Pěnčín, ale kvůli špatnému terénu byl zápas odložen na 8. května.

Nový Bor - VTJ Rapid 2:1 (1:0)

Odhodlaně nastoupili do duelu hráči Nového Boru, kteří měli v úvodních dvaceti minutách jednoznačnou převahu, jejich soupeř se z tlaku jen těžko vymaňoval, a tak domácí gólman Oldřich Meier měl prakticky pohodu. Hosté se před jeho bránu dostali až po půl hodině, zato nečekaně nebezpečně.

Prokřehlý Meier musel proti střele jednoho z vojáků předvést bravurní zákrok, aby Rapid nešel do vedení, když balón vytlačil na roh. Novoborští odpověděli před poločasem hezkou kombinační akcí s přesnou koncovkou v podání Šulce a mohli se radovat 1:0.

Domácí družina zahájila i druhou polovinu zápasu aktivně. Mladý celek vojenského Rapidu se snažil, ale několikrát pouze přihlížel tomu, jak si borci z města sklářů vytvářejí další a další gólovky (Lebruška, Suněk, Halbich). Až v 62. minutě se promrzlí diváci dočkali. Halbich dostal ideální přihrávku do šestnáctky, kde se zbavil jak brankáře, tak obránce a zvýšil na zasloužených 2:0.

Poslední slovo měli hosté zpod Ještědu, kteří zásluhou důrazného Poživila korigovali na konečných 2:1.

Branky: 38. Šulc, 62. Halbich 86. Poživil. Rozhodčí: Vachek. ŽK: 3:3. Diváků: 80.

Sestava Nového Boru: Meier Hruška, Vlk, Všetečka, Šiner, Kubeš, Lebruška, Šulc, Demke, Suněk, Halbich (Vávra, Třešňák, Půlpán). Trenér Fr. Kubáň.

Stále první v tabulce krajského přeboru jsou fotbalisté Nového Boru. Na snímku hostující Studnička sleduje zakončení Kubeše.

Č. Lípa B - Višňová 1:4 (0:1)

Trenér českolipského rezervního týmu Bohuslav Najman udělal oproti předchozímu duelu dvě změny v sestavě: do branky místo Bahníka nasadil Pavlíčka a do základu postavil Bečvaříka.

Úvodní slovo si vzali hráči Jiskry, ale pokus Mazánka skončil nad brankou. Na opačné straně hřiště odpověděl hlavičkující Bečvařík, jenž trefil pouze gólmana. Ve 14. minutě všem českolipským fanouškům zatrnulo, po přihrávce Dobrovodského přeloboval Pavlíčka Žežulka, míč si však cestu do sítě nakonec nenašel.

O několik chvil později musel být v permanenci také hostující brankář Sirůček, ale Ledl vyloženou šanci zahodil. Další dobrou příležitost si domácí vypracovali po ose Brož Šlechta Burian, jenže posledně jmenovaný Sirůčka nepřekonal. Vzápětí bylo před Pavlíčkem znovu horko, po rohovém kopu nebezpečně zakončil Melka.

Poté musel Pavlíček vyřešit Soukupovu navštívenku, ale tři minuty nato už kapituloval. Ondřej Picek si totiž počínal v rozporu s pravidly a sudí Noháč nařídil přímý volný kop. K jeho exekuci se postavil Ivan Šmidrkal, který krásnou ránou otevřel gólový účet 0:1. Do šaten tak odcházela spokojenější Jiskra.

Kouč Najman o přestávce vystřídal, místo Šlechty nastoupil Měšťan. Ovšem byla to opět Višňová, která hrozila. Soukup našel v ideální pozici Dobrovodského, který se mezi tři tyče netrefil. Stejně dopadl také Soukup, jenž zkoušel své štěstí hlavičkou. Následně Ondřej Picek ztratil kulatý nesmysl, naštěstí pro domácí toho dvojice Jakl Žežulka nedokázala využít.

V 55. minutě se hostitelé dočkali vyrovnání, o které se postaral Karel Měšťan 1:1. To však bylo ze strany Arsenalu vše. Poté převzali aktivitu znovu Višňovští, ale Cýrusovi ani Žežulkovi se nepodařilo skórovat. To se už nedá říct o Miroslavu Jaklovi, který zúročil Soukupovu přihrávku před prázdnou branku 1:2.

Identická dvojice si souhru zopakovala také v 86. minutě 1:3. Záhy měl loženku na kopačce znovu Jakl, tentokrát však přestřelil. To ale nemuselo hosty vůbec mrzet, protože v nastavení pojistil výhru 4:1 Ivan Šmidrkal.

V dalším kole jede N. Bor do Jablonce n. J., rezerva Arsenalu se pokusí zabodovat v Sedmihorkách. Oba duely se hrají v sobotu 7. dubna od 16.30.

Branky: 55. Měšťan 44. a 90. Šmidrkal, 74. a 86. Jakl. Rozhodčí: Noháč. ŽK: 3:0. Diváků: 50.

Česká Lípa B: Pavlíček Bečvařík, Rataj, Picek O., Pohorský (63. Beneš) Brož, Vodrážka (55. Mikysa), Picek R., Ledl Burian, Šlechta (46. Měšťan). Trenér Najman.

Tabulka

Krajský přebor.

Radek Valenta, Michal Šandor