Krajský přebor: Po třech bodech pro Arsenal, Bor i Doksy

Českolipsko, Desná - Novoborští fotbalisté nadále válcují letošní krajský přebor. Záloha Arsenalu otočila domácí utkání se Slovanem Hrádek z 0:1 na 3:1. Vyhrály i Doksy, které ukořistily tři body v posledních pěti minutách.

26.9.2011

Potřetí za sebou vyhrála českolipská záloha (bílé dresy) v letošním ročníku krajského fotbalového přeboru, když otočila výsledek s Hrádkem B. Foto: Deník/Jaroslav Marek

Č. Lípa B - Hrádek B 3:1

Českolipský B-tým hostil v rámci 7. kola Krajského přeboru celek Slovan Hrádek nad Nisou. Do utkání vstoupili lépe hosté a za svou agilní hru byli odměněni vedoucí brankou, kterou po tečované střele zařídil Jan Horváth.

Ve druhé půli se hra domácích zlepšila a rezultátem byly tři branky v síti hostujícího gólmana Petra Vašíčka. O vyrovnání se postaral Jan Kliment, jehož dalšími dvěma zásahy podpořil Karel Měšťan. Českolipští si tak připsali třetí výhru v řadě a pomalu, ale jistě se posouvají v tabulce směrem nahoru.

Na lavičce Arsenalu se po delší době objevil trenér Bohuslav Najman, jenže jeho svěřenci mu na začátku utkání příliš radost neudělali. Hosté se nejprve neprosadili po dvou standardních situacích, ale do třetice už byli úspěšní. Horváth vystřelil z malého vápna a jeden z domácích hráčů si míč nešťastně srazil do vlastní sítě 0:1.

Na druhé straně hřiště po rohovém kopu akrobaticky zakončoval Burian, ale nůžkami balón netrefil. Hrádečtí byli i nadále aktivnější, svým spoluhráčům a fanouškům trochu zabrnkal na nervy brankář Chadraba, který měl co dělat, aby zkrotil hrací předmět před dotírajícím protihráčem.

Ve 41. minutě přišel hodně důležitý moment zápasu, Brožík nedovoleně zastavil svého soupeře, pro což neměl sudí Šmíd pochopení, a poslal hráče rovnou pod sprchy.

O přestávce vystřídal Pohorského Měšťan, a jak se později ukázalo, bylo to klíčové střídání celého utkání. Ovšem druhá půle začala nešťastně pro Vinše, jenž po nebezpečném souboji opustil hřiště na nosítkách a následně zamířil do nemocnice.

O chvíli později měl vyrovnání na kopačce Burian, jenže neměl přesně seřízená mířidla. V 55. minutě už gólman Vašíček lovil míč ze své sítě, když ho střelou z křídla překonal Jan Kliment 1:1. Domácí převzali otěže zápasu pevně do svých rukou a v 68. minutě vstřelil Karel Měšťan vítěznou branku tohoto střetnutí 2:1.

Své střelecké štěstí zkoušeli také Mihalík a Burian, ale ani jeden pokus se neujal. Minutu před koncem řádné hrací doby si Karel Měšťan naběhl na pěknou přihrávku a do odkryté části branky stanovil konečné skóre 3:1.

Trenér Bohuslav Najman: „Zápas začal nešťastně, kdy jsme si dali vlastní gól a od toho se odvíjela celá první půle. Nebyli jsme schopni soupeře přehrát, hrál dobře a díky naší pasivní hře zaslouženě vedl. Ve druhé půli jsme chtěli udělat něco s výsledkem, což se podařilo a vše vyústilo v tři krásné góly.“

Branky: 55. Kliment, 68. a 89. Měšťan 5. Horváth. Rozhodčí: Šmíd Rais, Trdla. ŽK: 2:3. ČK: Brožík (S). Diváci: 120. Poločas: 0:1.
Arsenal B: Chadraba - Pohorský (46. Měšťan), Rataj (80. Beneš), Košek, Picek - Bečvařík, Mihalik, Vodrážka, Kliment - Burian, Brož (Připraveni Janáček, Bahník). Trenér: Bohuslav Najman
Hrádek B: Vašíček - Scheufler, Vinš (50. Hořák), Dušánek, Brožík - Zelenka (75. Černohouz), Horváth, Rumler, Hynek - Štálík, Hetver. Trenér: Libor Janáček.

Michal Šandor

Nový Bor - Pěnčín 4:1

Stejně jako svěřenci trenéra Františka Kubáně první poločas skončili, začali i ten druhý.

Ihned po rozehrávce se na pravém křídle dostal do slibné příležitosti Stromecký, první centr na nabíhajícího Demkeho mu sice nevyšel, reparát ale složil na výbornou a novoborský záložník tak hlavou přidal už svůj druhý gól v zápase.

Hosté se ale zanedlouho přece jen čestného úspěchu dočkali. Zprvu si sice obránce Hruška málem hlavou vstřelil vlastní gól, z následného rohového kopu se však do míče opřel Chlomek a Szabo byl proti jeho střele bezmocný.

Žádné drama se nicméně nekonalo. O pár vteřin později totiž korunoval své střelecké představení Demke, který se kličkou zbavil protihráče a přesnou ranou k tyči z dvaceti metrů přidal čtvrtou branku. Zároveň tak korunoval svůj hattrick, přičemž jeho góly dělilo pouhých jedenáct minut.

I ve zbytku utkání měli Novoborští více ze hry, Stromeckému se ovšem centr v nadějném protiútoku nezdařil, Lebruška pak z deseti metrů netrefil v samotném závěru zcela prázdnou branku. Radost ze zisku tří bodů to ale domácímu týmu nezkazilo. Na čele tabulky tak stále setrvávají dvě mužstva z Českolipska. Doksy uhájily druhou pozici, když na půdě Desné zvítězily po divokém průběhu 4:3.

Hlas trenéra

František Kubáň: Začátek byl z naší strany jako již tradičně takový všelijaký. Soupeř dokud mohl, hrál dobře a podle mého názoru byl i lepší. Nám se naštěstí povedlo dát gól z ojedinělé akce, čímž jsme se uklidnili. Věděli jsme, že soupeři chybí nějací hráči a tušili jsme, že by mohli fyzicky odpadnout. Dali jsme ve druhé půli rychlý třetí gól, po němž bylo rozhodnuto. Byl to dobrý kolektivní výkon, vyzdvihl bych ale Stromeckého a Půlpána.

Branky: 15. Suněk, 45., 46. a 56. Demke 54. Chlomek. Rozhodčí: Poživil Kowalík, Hanousek. ŽK: 0:4. Diváci: 130. Poločas: 2:0.
Sestava FC Nový Bor: Szabo Šiner, Vlk, Všetečka, Hruška Demke (84. Baťka), Půlpán, Šulc, Kubeš Suněk (71. Lebruška), Stromecký (84. Hanoušek).
FC Pěnčín: I. Matějček Sobotík, Heinrich, Ráček, Jiskra (67. Vávra), Pszyk, Mrklas, Čech, Chlomek, Zapadlo, P. Matějček.

Desná – Doksy 3:4 (1:1)

Dokský fotbalový celek si v pátek před utkáním zajel zatrénovat do Mimoně na umělku, vědom si toho, že jeho sobotní soupeř z Desné je právě na tomto povrchu doma velice silný.

Domácí museli nastoupit bez čtyř opor: Rác a Štěpánek jsou v trestu, Křemen je na dovolené a Bartoš zraněný. Někteří hráči museli nastoupit po zranění či nemoci. První utkání sehrál v domácím dresu hostující hráč z FK Jablonec Michal Pfeifer, který ukázal, že bude přínosem.

I přesto měli domácí šanci již po třech minutách utkání, když Pipek našel právě nováčka Pfeifera, jehož střelu vyrazil hostující brankář na roh. Ve 25. minutě zaváhala desenská obrana a Kořínek již musel situaci řešit ve vápně faulem a následovala penalta, ze které poslal hosty do vedení střelec Kouba. Ve 31 minutě domací srovnali na 1:1, když po rychlé akci a centru Pfeifera skóroval hlavou s pomocí tyče Kobylka.

O minutu později vynikl domácí gólman Maňák, který zlikvidoval nebezpečnou hlavičku Doležela. Ve 42. minutě mohli jít naopak do vedení domácí, když se dostal po rychlé akci Kulhánka s Pfeiferem do výhodné střelecké pozice Kobylka, ale bohužel nastřelil jen brankáře.

Po obrátce šli do vedení domácí již ve 47. minutě, když po závaru ve vápně hostů střílel Kobylka a do branky dorazil míč Hollman. Z vedení se však Desná neradovala dlouho, když se po zbytečné ztrátě míče na útočné polovině dostali do rychlé akce hosté a Zoubek srovnal na 2:2.

Domácí strhli vedení na svou stranu v 61. minutě, když po pravé straně unikl Pfeifer a centrem našel naběhnuvšího Hlubučka, který hlavou zavěsil. Po tomto gólu měla Desná více ze hry, ale gólově se neprosadila, v 68. minutě odpustil rozhodčí hostům penaltu po faulu ve vápně na Hollmana. Hosté se od 70. snažili o vyrovnání, ale domácí odolávali a vyráželi do rychlých protiútoků, které však nevyužili.

Desná ale prožila smolný konec utkání, když v 89. minutě vyrovnal na 3:3 Kouba, který po závaru v domácím vápně prostřelil vše, co mus stálo v cestě. Obrat dokonal v poslední minutě hostující Jurčík, když nachytal nepřipravenou obranu domácích a střelou na přední tyč rozhodl o výsledku utkání na konečných 3:4.

Branky: 31. Kobylka, 47. Hollman, 61. Hlubuček – 25. (z pen.) a 89. Kouba, 50. Zounek, 90. Jurčík. Rozhodčí: Mařatka, ŽK: 3:4. Diváků: 180.

Další zápasy krajského přeboru:
Semily - Višňová 1:0 (1:0). Branka: 31. Počta. Rozhodčí: Ujka. ŽK: 3:1. ŽK: 81. Fišar (S). Diváků: 150.
Sedmihorky - Košťálov 6:1 (1:0). Branky: 21. a 65. Špína, 12. Bangha, 32. vlastní, 39. Pavlíček, 77. Kusák - 66. Stehlík. Rozhodčí: Horák, bez karet. Diváků: 100.
PěnčínTurnov B - VTJ Rapid Liberec 3:1 (2:1). Branky: 37. Vavřich, 41. Randák, 77. Poláček - 9. Rašín z pen. Rozhodčí: Milner, ŽK: 3:2. Diváků: 115.
Železný Brod - Jablonec n. J. 2:1 (1:0). Branky: 8. Havrda, 64. Hartl 72. Braun z pen. Rozhodčí: Brož, ŽK: 1:5. Diváků: 250.

26.9.2011 VSTUP DO DISKUSE

Děti pomáhají svým rodičům volit.
87

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Archeologické muzeum sídlí v budově bývalé městské šatlavy v historickém centru České Lípy.

Historickou podobu Lípy promítnou ve 3D

Kam za sportem na Českolipsku

Českolipsko - Pozvánky na sportovní víkend u nás na okrese.

Kvůli úniku plynu muselo 60 lidí na ulici

Česká Lípa - Hasiči evakuovali panelový dům na sídlišti Sever v České Lípě. Byl zamořený oxidem uhelnatým. Po důkladném vyvětrání se lidé mohli vrátit domů.

Cizinec boural pod vlivem drog a v kradeném autě

Cvikov – Až osmileté vězení hrozí jednatřicetiletému muži z Polska, který pod vlivem drog a s ukradeným autem boural u Kunratic u Cvikova.

OBRAZEM: Rybáři vylovili Horecký rybník ve Stráži

Stráž pod Ralskem - Především kapry, ale i sumce vylovili rybáři během tradičního výlovu z Horeckého rybníka ve Stráži pod Ralskem.