První jarní kolo KP proti sobě svedlo lídra z Nového Boru s posledním z tabulky. A začátek tomu napovídal Hrádek se soustředil spíše na bránění, příliš pohybu a kombinace na hřišti nepředváděl. To umožňovalo hostům ovládnout hru.

Hrádek - Nový Bor 0:2 (0:1)

Ve 14. se jim podařilo na lajně vybojovat balón a přesným pasem vyslat ofenzívu do přečíslení proti osamocenému Vašíčkovi v domácí bráně. Ten neměl šanci zastavit kombinující trojici a skóre otevřel Suněk 0:1.

Domácí se probrali a snažili se dostat do hry, naopak hostům se hra přestala dařit, často chybovali, naštěstí měli za sebou oporu v podání gólmana Oldřicha Meiera. Do druhého poločasu nastoupili odhodlanější Hrádečtí, přestali být statičtí, začali kombinovat, i když na tvrdém nerovném terénu to šlo ztěžka.

Hrálo se spíše směrem k borské bráně. Hosté se vydávali pouze na ojedinělé brejky, ty likvidoval Vašíček, v 69. při střele Šulce za pomocí tyče. V 74. mohlo být srovnáno, ale při ataku v přečíslení se domácí místo zakončení utopili v přihrávkách. Naopak otevřená obrana umožnila v 79. zvýšit hostujícímu týmu na 2:0, kdy zpětný centr od rohu přesně nalezl hlavu střídajícího Třešňáka a ten nezaváhal 0:2.

Branky: 14. Suněk, 79. Třešňák. Rozhodčí: Mařatka, ŽK: 2:2. Diváků: 150.

Sestava Nového Boru: Meier - Šiner, Vlk, Všetečka, Hruška, Kubeš, Lebruška, Šulc, Suněk, Demke, Halbich (Třešňák, Vávra). Trenér Fr. Kubáň.

Arsenal Č. Lípa B - Pěnčín/Turnov B 0:1 (0:0)

Po bezbrankovém prvním poločase padla rozhodující branka v 67. minutě, kdy nadýchaný centr hlavou zakončil Jan Zdražil. Českolipští se ve zbytku zápasu sice snažili, ale na vyrovnání už nedosáhli. Do druhé poloviny soutěže tedy vstoupili těsnou porážkou.

První příležitosti si vypracovali hosté, jenomže z dvou standardních situací neudeřili. Nejprve si českolipská obrana poradila s přímým kopem Randáka a vzápětí úspěšně vyřešila roh. Když už domácí vyrazili dopředu, zastavil je zdvižený praporek pomezního rozhodčího. Brankář Bahník se musel mít na pozoru ve 12. minutě, kdy po centru Randáka hlavičkoval Ježek mimo.

O sto dvacet sekund později se o slovo přihlásil Burian, jenže správný moment ke střele na hranici vápna prováhal. Poté bylo před Bahníkem znovu horko, naštěstí pro Arsenal pálil Zdražil jen do obránce. V 18. minutě dostali svěřenci trenéra Bohuslava Najmana míč do sítě, ale radost domácím překazil zdvižený praporek lajnového sudího.

Jediný gól rozhodl o porážce rezervy České Lípy.

Blízko gólů byli hostitelé po střele Brože, která však orazítkovala pouze břevno. Ve zbytku poločasu útočili už jen Turnovští. Dvakrát zkoušel své štěstí Matoušek, jednou ale mířil vedle, podruhé rozvlnil boční síť Bahníkovy branky. Do šaten se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

V úvodu druhé půle se hráči Turnova nastěhovali před Bahníka, ale ze svých náznaků si vyloženou šanci nevypracovali. Nejvíce se Bahník zapotil proti pokusu kapitána Nahodila. V permanenci musel být rovněž v 60. minutě, kdy bdělost českolipského brankáře vyzkoušel Jaček. Následně důrazný Bečvařík vybojoval ve vápně balón, ale jeho navštívenku gólman Hyka vyrazil.

V 67. minutě přišel jediný gólový moment utkání, na centr Randáka si nejvýše vyskočil Jan Zdražil, který hlavičkou usměrnil hrací předmět do sítě 0:1. Vzápětí mohl vyrovnat Bečvařík, který však balón dostatečně netečoval. Záhy se hra přesunula na druhou stranu hřiště, kde se k nebezpečné hlavičce dostal Matoušek, ale svůj tým do dvougólového trháku neposlal. V závěru zápasu se domácí nastěhovali na útočnou polovinu, ale když se neujala ani střela Pohorského, slavil tříbodové vítězství Turnov.

Trenér českolipského ArsenaluBohuslav Najman:„Zápas se mi hodnotí těžko, když jsme prohráli. Když ale nedáme šance, tak nemůžeme pomýšlet na bodový zisk. Soupeř byl šťastnější s tou jednou šancí, kterou proměnil. Musíme se snažit získat body, které jsme ztratili, příští týden znovu v domácím prostředí. V příštím utkání nás čeká bojovný soupeř, který nám nedá nic zadarmo. Góly nám nespadnou samy do klína, musíme to odmakat a snažit se body získat.“

Branka: 67. Zdražil. Rozhodčí Diringer, ŽK 2:1, 170 diváků.

Česká Lípa B: Bahník Pohorský, Rataj, Picek O., Barciaga Ledl (71. Beneš), Picek R. (55. Bečvařík), Vodrážka, Brož Burian, Šlechta (60. Měšťan).

Pěnčín -Turnov: Hyka - Nahodil, Čermák, Matoušek, Lhoták, Škréta, Randák, Zdražil (90. Poláček), Korček, Jaček, Ježek (83. Žabokrtský).

Višňová - Doksy 3:1 (3:0)

Nemastně, neslaně zahájili jarní odvety v krajském přeboru fotbalisté TJ Doksy. Na hřišti ve Višňové prohráli s domácí Jiskrou 1:3.

Už ve 3. minutě napálil Šmidrkal z trestného kopu spojnici Kotykovy branky. V 7. běžel od půlky osamocený Řepa, naštěstí jeho lob skončil vedle. Hosté předvedli první kloudnou akci v 15. minutě, ale na centr nikdo nenaběhl. Ve 25. se Višňová dočkala: Šmidrkalův centr nasměroval hlavou do sítě Dobrovodský.

Za dalších pět minut bylo 2:0. Přihrávka Soukupa do vápna našla Žežulku a ten s pomocí teče hostujícího Šťastného skóroval. Hned nato byl naprosto zbytečně Martinem Vaňátkem faulován Žežulka a penaltu proměnil Cýrus 3:0.

„První poločas byl z naší strany špatný zejména v tom, že jsme prohrávali většinu osobních soubojů a v útoku jsme byli naprosto jaloví,“ nikterak neomlouval výkon svých svěřenců lodivod Josef Vinš, který do druhého dějství udělal hned tři změny v sestavě.

Hra se až do 70. minuty odehrávala mezi oběma vápny, poté se Doksy více osmělily, přitlačily soupeře na jeho polovinu a odměnou jim byl gól v poslední minutě, kdy Horčík využil brejk do otevřené obrany 3:1. „Višňová za první poločas, kdy nám dala během šesti minut tři góly, vyhrála zaslouženě,“ přiznal kouč Vinš.

Branky: 25. Dobrovodský, 30. Žežulka, 31. Cýrus z pen. 89. Horčík. Rozhodčí: Rais, ŽK: 3:2. Diváků: 180.

Doksy: Kotyk - Cenger, Šťastný, Vaňátko Martin (46. Vágner, Vinš (46. Zoubek) Horčík, Vaňátko Michal, Semík, Jurčik Vítek, Kouba (46. Doležel). Trenér Josef Vinš.