V rámci 9. kola krajského přeboru Libereckého kraje hostila českolipská juniorka na svém stadionu celek Jablonce nad Jizerou a FC Nový Bor na domácí půdě vyzval tým Višňové.

V prvém případě, u Ploučnice, se zrodila remíza 1:1, zato Novoborští pošesté za sebou získali plný počet bodů. Skóre utkání otevřeli domácí, když Klimentovu přesnou přihrávku zužitkoval David Bečvařík. Českolipští pak hodně dlouho drželi jednobrankový náskok, ale do konce zápasu jej neuhájili. V 85. minutě dostal přesný pas René Paldus a rozhodl tak o dělbě bodů.

Č. Lípa B - Jablonec n. J. 1:1 (1:0)

V úvodu utkání se do šancí draly oba týmy, ale jejich akce končily ještě před šestnáctkou, a tak byli brankáři bez práce. První vážnější zákrok si připsal až jablonecký Farský, který zlikvidoval hlavičku Bečvaříka. Hosté se osmělili Pastorem, s jehož ránou ale neměl Aschenbrenner problémy. Na opačné straně hřiště si příležitost vytvořil Jelen, jenže nadějný průnik zakončil mimo.

Ve 27. minutě přišla první gólová akce. Kliment našel ideální přihrávkou naběhnutého Davida Bečvaříka, který si už tváří v tvář Farskému věděl rady 1:0. Zbytek prvního poločasu ale patřil hostům, kteří uzamkli svého soupeře na jeho obranné polovině a hrozili nebezpečnými střelami.

Nejprve zazlobil Antonín Brož, po něm si míč našel Paldus, ale střelu z velkého vápna poslal vedle. Do kabin se tak odcházelo za stavu 1:0 pro domácí.

O přestávce trenér Rataj stáhl ze hry Klimenta, jehož naradil Ledl. V 52. minutě se znovu mohlo měnit skóre, jenže Zemanův pokus Farský bravurně vyrazil. Stejně dobře si jablonecký gólman vedl také proti střídajícímu Ledlovi, který rovněž konto hostů nezatížil. Poté se Českolipští provinili proti pravidlům a k nařízenému trestnému kopu se postavil Paldus, který svou střelou vyslal na českolipskou branku varovný signál.

Ten však domácí vzali na lehkou váhu a byli za to potrestáni. V 85. minutě obdržel René Paldus parádní pas a přesným zakončením nedal Aschenbrennerovi žádnou šanci 1:1. Do konce utkání se už žádná větší šance nezrodila, a tak si po remíze 1:1 připsaly oba týmy do tabulky po bodu. B-tým Arsenalu bodoval popáté za sebou.

Trenér Arsenalu Vlastimil Rataj: „Bylo to z naší strany jedno z nejhorších utkání, herně jsme propadli. Dostali jsme zbytečný vyrovnávací gól na konci utkání. Je to pro nás ztráta dvou bodů.“

Branky: 27. Bečvařík 85. Paldus. Rozhodčí: Neugebauer Poživil, Vrtal. ŽK: 1:1. Diváci: 85.
Sestava Arsenalu: Aschenbrenner - Pohorský, Mihalik, Košek, Bečvařík - Kliment (46. Ledl), Jelen, Rudolf (83. Měšťan), Janáček - Burian, Zeman (65. Vodrážka). (Připraveni: Picek O., Beneš, Bahník).

V nečekané drama se proměnilo utkání devátého kola, v němž úřadující lídr soutěže FC Nový Bor hostil Višňovou. Hosté sice v průběhu utkání rychle ztráceli dvě branky, zásluhou dvou proměněných penalt ale vyrovnali a do kolen je poslalo až vyloučení gólmana Veselého, po němž přidal domácí favorit dvě branky a nakonec zvítězil 4:2.

Nový Bor - Višňová 4:2 (2:1)

Višňová přijela s jednoznačným cílem, a to co možná nejdéle uchránit čistý šít. O ten ale přišla již v deváté minutě, kdy si na centr z pravé strany naskočil kanonýr posledních utkání Lukáš Demke a hlavou poprvé překonal brankáře Veselého. Svěřenci trenéra Františka Kubáně si i nadále udržovali územní převahu, přes obranný val se ale do vyložených šancí v úvodních minutách příliš nedostávali.

Uklidnit je tak mohla až situace z 24. minuty, při níž Stromecký nabral na pravé straně rychlost, zbavil se protihráčů i gólmana a naservíroval balon do jasné příležitosti Suňkovi, který se nemýlil. Hosté sice byli nuceni otevřít hru, novoborský brankář Szabo si ale téměř nesáhl na míč. Na druhé straně měl naopak blízko ke skórování Demke, který však střelu z hranice vápna poslal jen do břevna. Po Kubešově ráně si obránci Višňové málem vstřelili vlastní gól, nicméně od pohromy je uchránila podruhé v krátkém časovém sledu branková konstrukce.

Komplikace nastaly až v závěru prvního poločasu. Zdánlivě nevinný souboj mezi Szabem a hostujícím útočníkem Štrbákem posoudil sudí Vachek jako penaltový a Cýrus nabídnutou šancí nepohrdl. Ačkoliv také po změně stran domácí tým tlačil a soupeř se mnohdy nedostal ani za půlící čáru, udeřila Višňová podruhé. Opět to bylo z pokutového kopu, který vybojoval po faulu Szaba opět Šmidrkal. Přestože se podle většiny přítomných jednalo o ofsajd, míč si k exekuci postavil penaltový specialista Cýrus 2:2.

Klíčový moment utkání se zrodil v 69. minutě hry. Po strkanici ve vápně totiž nevybíravým způsobem poslal brankář Veselý k zemi Hrušku a uviděl za to červenou kartu. Jelikož hosté přijeli bez náhradního brankáře, musel mezi tři tyče hráč z pole, který čisté konto příliš dlouho neudržel. Stromecký sice ještě trefil z bezprostřední blízkosti břevno, po následné akci Kubeše zakončoval do prázdné branky Suněk a de facto rozhodl zápas. Nalomení hosté inkasovali v závěru ještě jednou, když hezkou přihrávku Šulce přetavil ve čtvrtý gól Demke.

Branky: 9. a 86. Demke, 24. a 75. Suněk 42. a 64. Cýrus (obě z pen.). Rozhodčí: Vachek Mařatka, Hurťák. ČK: 69. Veselý (Viš.). ŽK: 3:2. Diváci: 150.
Sestava FC Nový Bor: Szabo Šiner, Vlk, Všetečka, Hruška Demke, Půlpán (75. Hanoušek), Šulc, Kubeš (81. Vrabec) Suněk (85. Třešňák), Stromecký.

Pěnčín/ Turnov B Doksy
1:2 (0:1)

Domácí hned od začátku začali tlakem, v 1.minutě se ve skrumáži dostal míč až na brankovou čáru, odkud ho v poslední chvíli uklidil do bezpečí jeden z obránců Doks. Po půlhodině hry se po rohu dostal k míči domácí kapitán Nahodil, jeho bomba však jen těsně minula pravou tyč Kotykovy branky.

Doksy hned v následující minutě kontrovaly Cengrem, jehož krásný centr z pravé strany našel Koubu, ten však ve slibné šanci hlavou přestřelil. Dvě minuty před poločasem vyzval Doležel po autovém vhazování Michala Vaňátka, který se kličkou zbavil domácího hráče a nechytatelnou bombou z 20 metrů poslal Doksy do vedení.

Po změně stran nevyužil příležitost Vinš, když zahrával přímý kop za hranicí šestnáctky. Jeho dobře mířenou střelu vytěsnil gólman Semenský na roh. Domácí se snažili o vyrovnání, což se jim podařilo v 62. minutě. Škréta se po přihrávce od Horáka dostal až před bránu, kde se mu podařilo přelobovat vyběhnuvšího Kotyka 1:1.

V závěru musel po dvou ŽK opustit hřiště Čermák a hosté toho využili v 86. min., kdy Cengr přihrál Koubovi, ten se prokličkoval vápnem a s přehledem zavěsil 1:2! „Znovu jsme potvrdili to, že se nám v posledních kolech výsledkově daří spíše na soupeřových hřištích,“ konstatoval Martin Jurčik, manažer Doks.

Branky: 62. Škréta - 43. Vaňátko Michal, 86. Kouba. Rozhodčí: Poživil. ŽK: 6:1. ČK: 1:0.

Další zápasy krajského přeboru:
Železný Brod – Pěnčín 2:2 (0:2). Branky: 68. z pen. a 70. Maryško – 15. Čech, 36. Balásek. Rozhodčí: Rais, ŽK: 4:7, ČK: 59. Sekerák, 71. Pszyk, 74. Chlomek (všichni P). Diváků: 170.
Desná – Semily 4:0 (2:0). Branky: 23. Pipek (z pen.), 38. Bartoš, 49. Kobylka, 88. Špaček. Rozhodčí: Blaschke, ŽK: 2:5. Diváků: 160.
Sedmihorky - VTJ Rapid Liberec 1:2 (0:1). Branky: 63. Pavlíček z pen. - 14. Řeháček, 86. Bláha. Rozhodčí: Řeháček ml., ŽK: 1:2. Diváků: 90.
Košťálov - Hrádek 3:0 (1:0). Branky: 69. a 78. Stehlík, 25. K. Janata. Rozhodčí: V. Brož, ŽK: 3:2. Diváků: 100.