Krajský přebor: Skalice dvakrát vedla, nakonec veze z Liberce bod

Liberec - Ze dvou zástupců Českolipska v krajském přeboru bojovali o víkendu o body jen fotbalisté Skalice. Doksy měly z důvodu špatného povrchu hřiště volno.

2.4.2013

Fotbalisté Skalice.Foto: Deník/Martin Bergman

VTJ Rapid Liberec - Skalice 3:3 (1:1)

Oba soupeři se střetli již v přípravě a tehdy byli lepší hráči Skalice. Domácí tedy měli co oplácet, ale v prvním poločase se jim to příliš nedařilo. Hned v úvodu měl velkou šanci hostující Nevrlý, ale těsně minul.

Hrál se rychlý fotbal, hra se přelévala a oba týmy několikrát zahrozily po rozehrávání standardek. Po jedné z nich trefili Skaličtí břevno. Před úvodním gólem hostů se možná mohla pískat ruka, ale nestalo se tak, Neumann prošel do vápna a skóroval. V tu chvíli měli hosté herní převahu, ale domácí Novák dokázal do poločasu z ojedinělého rohu srovnat hlavou skóre.

Úvod druhé půle zahájili vojáci lépe a po centrech Halamy a Svobody se v šancích ocitli Hegr a Myslivec. Pak však přišla chyba při rozehrávce ve středu hřiště a Hlavinka poslal znovu hosty do vedení. Studnička však za několik minut střelou z hranice vápna znovu srovnal.

Skalice to zkoušela dál a po rohu Vodrážka těsně přestřelil. Vzápětí pálil z přímého kopu Halama a Řezáč odvrátil do autu. Ten rozehrál znovu Halama až před branku a Poživil s přispěním gólmana poprvé zajistil domácím vedení. Ti ho však neudrželi, protože v závěru, znovu po rohu, Takáč hlavou stanovil dělbu bodů.

Branky: 41. Novák, 60. Studnička, 62. Poživil - 36. Neumann, 56. Hlavinka, 83. Takáč. Rozhodčí: Rakouš, ŽK: 0:1. Diváků: 60 diváků.

Další zápasy krajského přeboru:

Desná - Hrádek 3:2 (3:0). Branky: 14. Špaček, 15. Kořínek, 25. Jech - 64. Dobeš, 74. Dušánek. Rozhodčí: V. Brož, ŽK: 2:3. Diváků: 120.

Železný Brod - Sedmihorky 2:1 (1:1). Branky: 31. Maryško, 87. Šimek - 39. Havel. Rozhodčí: Čurda, ŽK: 1:2. Diváků: 130.

TABULKA (neúplná)

Krajský přebor Libereckého kraje.

Autor: Miloslav Cihlář

2.4.2013 VSTUP DO DISKUSE

Na Jedlovou už jen rychlíkem

Radek Baborák se na festivalu osobně představí v sobotu 28. října v Novém Boru se svou Orquestrinou a účastníky populární StarDance.

Baborák: Lípa Musica oživuje region, do kterého mě to už řádu let táhne

ON-LINE: Odvolili političtí lídři, hokejista i 103letá Českolipanka Anna Hejná

Liberecký kraj – Ve 14.00 hodin se otevřely dveře 583 volebních místností v kraji. Po čtyřech letech lidé volí své zástupce v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR. Bojuje se o 8 poslaneckých míst v Libereckém kraji.