Po jednom bodu v podzimní premiéře krajského fotbalového přeboru si připsali oba zástupci našeho okresu v této soutěži. Nováček ze Skalice remizoval doma s Desnou 1:1 a Doksy přivezly bezbrankovou remízu z Hrádku.

SKALICE - DESNÁ 1:1 (0:1)

Již ve 4. minutě si hosté vypracovali zajímavou šanci, která skončila gólem. Hráči Skalice se provinili proti pravidlům a trestný kop Jecha usměrnil mezi tři tyče David Špaček 0:1. Domácí o sobě dali vědět po akci Šímy, jehož centr nedokázal Kazan zužitkovat. Poté se na útočný výlet vydal Knytl, přistrčil míč Třešňákovi, který svou propagační střelou Žantu výrazněji neohrozil. O chvíli později Třešňák zakončil důrazněji, Žanta jeho jedovku vyrazil na roh.

Desná se o slovo znovu přihlásila ve 20. minutě, Jech našel v pokutovém území Kobylku, ale ten balón za Linhartova záda nepropasíroval. Poté dostal přesný pas Třešňák, ovšem nulu na kontě Skalice nesmazal. Na druhé straně hřiště vystřelil pravačkou Jech, kulatý nesmysl se sice zatřepetal v síti, ale nikoliv v brankářské, nýbrž v ochranné. První poločas ukončil tvrdou ránou Kazan, který málem přepůlil břevno.První bod v krajském přeboru má Skalice. Soukup bojuje s Hollmanem.

Na začátku II. půle zkoušel své štěstí z přímého kopu Vodrážka, leč neúspěšně. Skalice pak začala Desnou přehrávat a z agilní hry rezultovalo vyrovnání, střídající Burian byl na hřišti sotva minutu a po jeho pasu srovnal Václav Šíma 1:1. Borci Desné se nechtěli s nerozhodným stavem spokojit, ale nebezpečný pokus Pipka zlikvidoval Linhart.

Ve zbytku zápasu útočili už jen domácí. Rozhodnutí měli na hlavě Třešňák s Klimentem, ale ani jednomu se nepodařilo skórovat. V první minutě nastavení sice svěřenci trenéra Jeníčka procpali míč za čáru, gól však nebyl uznán kvůli ofsajdovému postavení. Oba týmy si tak po remíze 1:1 body rozdělily.

Vladimír Jeníček, trenér Skalice: „Remíza je asi pro nás ztráta i vzhledem k průběhu druhého poločasu, kdy soupeř neměl žádnou šanci. Ve 4. minutě sice dal gól, ale od té doby jsme byli lepší. První poločas byl sice ještě vyrovnaný, ale od druhé půle to byla hra na jednu bránu. Měli jsme také smůlu v zakončení. Je škoda, že tam ještě něco nepropadlo."

Branky: 72. Šíma 4. Špaček. Rozhodčí: Hanousek - Brož V., Vrtal. ŽK: 3:3. Diváci: 190.

Skalice :Linhart - Novotný, Vodrážka, Nevrlý (46. Hlavinka (84. Seidl), Třešňák, Kazan (71. Burian), Šíma, Knytl, Soukup, Jeřábek, Kliment.

HRÁDEK - DOKSY 0:0

Ze tří nových tváří v týmu Doks nastoupil k zápasu v Hrádku pouze David Bečvařík. „Ondra Picek se po nemoci rozehrával po boku svého otce v našem B-týmu proti Bukovanům, Jirka Suněk se na posledním tréninku zranil," vysvětlil manažer mužstva Martin Jurčik.

Svěřenci lodivoda Vinše v tomto duelu jasně vyhráli, ale pouze na šance, protože gólů se diváci nedočkali.

Hosté byli v úvodních 30 minutách aktivnější a vytvářeli si slibné příležitosti. K jejich škodě však ani jednu z nich neproměnili. Nejprve Michal Horčík, po něm i Patrik Semík a v 18. min. měl na kopačce stoprocentní tutovku Tomáš Jurčik, jehož koncovka byla až příliš ukvapená. Podobně si počínal i Pavel Doležel po Bečvaříkově centru. V závěru poločasu zahrozili domácí, trestný kop Janáčka k tyči gólman Martin Kotyk lapil.

Po změně stran se blýskli hezkou kombinací Semík s Ondřejem Vackem, jenž brankáře neprostřelil, a za chvíli se ten samý hráč dostal do šance znovu, když mu na hlavu posadil míč Jurčik, ovšem opět bez úspěchu a gólem neskončila ani dělovka Horčíka.

V 72. agilní O. Vacek prokázal chuť do hry, když si naběhl na načasovanou přihrávku od Horčíka, ale svým nevydařeným lobem potvrdil, že také on bude muset zapracovat na koncovce. V závěru mohl Hrádek strhnout výhru na svoji stranu. Domácí Hořák z těsné blízkosti Kotkovy svatyně pálil do odkryté branky, naštěstí trefil Pavla Šťastného, který tak zabránil zcela jistému gólu.

Josef Vinš, trenér Doks: „Třicet minut jsme byli jasně lepší, ale v koncovce jsme totálně vyhořeli. Domácí sice také měli několik příležitostí, ale ne takové, jako my, proto jsem z tohoto pohledu docela zklamaný. Až čas ukáže, zda jsme v Hrádku jeden bod získali nebo tam dva ztratili."

Rozhodčí: Vlk - Hanousek, Kowalík. ŽK: 2:2. Diváci: 100.

Sestava Doks: Kotyk - Horčík, Vaňátko Michal, Vacek Jakub, Bečvařík, Vacek Ondřej, Švec, Jurčik (86. Cenger), Doležel, Šťastný (76. Zoubek), Semík (76. Vaňátko Martin).

Další zápasy krajského přeboru:

Doubí - Pěnčín 1:2 (0:1). Branky: 85. Haunold 7. P. Matějček, 58. Chlomek. Rozhodčí: Brož, ŽK: 2:1. Diváků: 100.

Velké Hamry - Jablonec nad Jizerou 0:2 (0:1). Branky: 34. Paldus, 90. Rudolf. Rozhodčí: Čurda, ŽK: 5:2. Diváků: 220.

Sedmihorky - Košťálov 3:0 (0:0). Branky: 50. Bobek, 67. Staněk, 74. Dvořák. Rozhodčí: Bohatý. ŽK: 1:0. Diváků: 90.

Višňová - VTJ Rapid Liberec 2:2 (0:0). Branky: 65. Štrbák, 84. Holub 52. a 86. Studnička. Rozhodčí: Blaschke (10. Nádeník), ŽK: 1:1. Diváků: 180.

Pěnčín-Turnov B - Železný Brod 2:2 (2:1). Branky: 18. Vavřich, 33. Jaček 39. Šilhán, 74. Holeček. Rozhodčí: Řeháček ml., ŽK: 5:6, ČK: 54. Korček (PT). Diváků: 150.